Sayfa 686/786 İlkİlk ... 186586636676684685686687688696736 ... SonSon
Arama sonucu : 6288 madde; 5,481 - 5,488 arası.

Konu: LRSHO - Loras Holding A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by sonli Yazıyı Oku
    Estağfurullah, iltifat etmişsin. ilk 2.30 dan bulaşmıştım. 1 ayda 3.20 oldu ama beklenti gerçekleşsin diye ne sattım ne trade ettim. Yoksa fena olmayan bir miktar vardı elimde. 2 altına sarktıktan sonra biraz trade ettim gerçi Bu gün itibariyle ana hissem aksen le hemen hemen eşit miktara(%40-45 ağırlık) ulaştı. Normalde bu tarz bir hissede bu ağırlığa çıkmam ama fiyatı bastıkça - aslında hatalı bir biçimde - iş biraz inada bindi galiba. Artık speğin bir yerlerinden kan almadan çıkmayız nasipse Tahtacıdan fazla sabır gerekecek ama inşallah değer. aksende 3.5 yıl oldu, bu sürede ağırlıkça %20 düştüğüm de %90 çıktığım da oldu ama sonuçta şu an elimdeki miktarın gerçek maliyeti epey eksilerde çok şükür. Yani ben antrenmanlıyım Tarzım esnek - duruma göre daha artar veya %25 e kadar azalırım, borç-kredi vs de kullanmıyorum; gerisi nasip kısmet artık..
    Şu an sadece selva+imaş paylarından etmesi gereken değerin bile epey altında ama bu hisseyi aldığımız andan itibaren çakalla yatağa girdiğimizin de onun kuyruğu kaldırmasını beklememiz gerektiğinin de bilincindeyiz
    Benim bu paraya ihtiyacım yok, en fazla bir daha basar. Basmazsa...

Geldik, gidiyoruz..
    İltifat değildi hocam. Geçen sene ilk ideal aldığımda tarama-robot işlerine girmiştim. O zaman size özelden çok yazmıştım. O zaman konuşurken Aksen'de olduğunuzu söylemiştiniz ve o hissenin o zamandan beri yaptığını görünce bilgi birikiminizin çok iyi olduğunu anlamıştım kod yazabilmeniz haricinde. İttifak forumuna yazdığınız tüm yorumları tek tek okudum. Bu hisseden para kazanmadan bende siz gibi çıkmayacağım inadım inat. bende de borç-kredi yok. Bakalım sonunda kazanan biz olacak mıyız Bol kazançlar hocam

2.  Alıntı Originally Posted by sonli Yazıyı Oku
    26 temmuz pazartesiden dün gün sonuna kadar olan akd..
    Malı neredeyse tek kurum Gedik toplamış, maliyeti 1.6578..
    Hacim toplamlarına baktığımızda aralarında çevirdikleri milyon milyon lotlar dönen dolaba işaret ediyor ve maliyet vs verileri anlamsız kılıyor. Zaten tezgah ellerinde olduğundan maliyetlerinin çok da bir önemi yok, esas olan niyetleri. Örneğin 1.60 alır 1.65 satar kazanır, 1.60 satar 1.55 yerine koyar yine kazanır. Alıcı beklediklerinde alıcı veya satıcı beklediklerinde satıcı gelmiyorsa mecbur fiyata yeni ayar gerekir.
    Ancak o kadar çatırtıya rağmen totalde kazanılan para yok ve mal toplama var gibi duruyor. Niyet satarak para kazanmak olsa dün yukarı sürerek hareket etmeleri mantıklı olurdu.

Gedik hesabını mahsuplaştılar bugün saat 14 sonrası..

Alıntıladığım pastaya bugünü ilave edince:

Biçare gönüller! Ne giden son gemidir bu!
    Hicranlı hayatın ne de son matemidir bu.

3. Bağlı ortaklığımız Selet A.Ş.Yönetim Kurulu'nun 12.08.2021 tarihli toplantısında;

1- Selet A.Ş.'nin mevcut faaliyetlerinin, zarar üreten finansal sonuçları nedeniyle, 31.08.2021 tarihi itibariyle sonlandırılmasına,

2- Şirketin yumurta ve yem üretim tesislerinin kiraya verilmesi ve/veya satılması konusunda muhtelif alıcılarla görüşmelere başlanmasına,

3- Yumurta ve yem üretim tesislerinin satış/kiralama sürecinin yönetilmesi hususunda Selet A.Ş. Genel Müdürü Sn.İrfan Tunalı'ya yetki verilmesine,

oy birliğiyle karar verilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

4. Bu selet'in finansallarını ittifak'ın bilançolarından göremiyoruz sanırım. Baktım ama göremedim. Gerçekten selet zarar mı ediyormuş?

5. Adese kapandı, Selva halka arz edildi, imaş satıldı arz edilecek, sehanın bir kısmı adeseye satıldı, selet kapanacak. Geriye ne kaldı Allah aşkına? Bence bu holdingin ederi 1 lira bile değil. Doğru dürüst kar eden bir şirket yok. Kasada para yok, bir yığın borç. Seni aldığım güne …..

6. Bir de saygıyla duyurulur diyor utanmadan. İşleri güçleri dalavere. Sorsan dinden imandan iyi bahsederler.

MI 5 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Tasfiye holding duyunumumiyetüntmsfûkayyum

2 yıl bununla geçinirler. Kalan 3-4 sene de, vay tokiye girdik vay somaliye makarna, vay tanka kosebent kaynak planları sooona beyaz flama Fin.

8.  Alıntı Originally Posted by Martıı Yazıyı Oku
    Adese kapandı, Selva halka arz edildi, imaş satıldı arz edilecek, sehanın bir kısmı adeseye satıldı, selet kapanacak. Geriye ne kaldı Allah aşkına? Bence bu holdingin ederi 1 lira bile değil. Doğru dürüst kar eden bir şirket yok. Kasada para yok, bir yığın borç. Seni aldığım güne …..
    Adese, 4 yıldır zarar ediyordu. Discount marketler karşısında şansı yoktu. Migrosun bile şansı yok. Özsermayesi günden güne eriyor. Adesenin marketlerinin kapatılması çok iyi bir karardı.

Selvanın halka arzı da ittifaka nakit getirdi. Ve de piyasa değeri açısından ölçü arzetti.

İmaşın yüzde 20 sinin adese ve noya ya satılması da nakit sağladı. Ayrıca piyasa değeri konusunda ölçü oldu.

Toplanan bu nakitlerle grup şirketlerine ve bankalara olan borçlar kapatılacak,faiz yükünden kurtulacak.

Seha, parasızlıktan zermeramı tamamlayamadı. Elindeki arazilerin bir kısmını piyasa koşullarında yüzde 93 ü halka ait olan adese ye satıldı. Ayrıca zermeram'ın ilk 2 etabını adeseye tamamlatacak. Daha önce yapılan yatırımlar boşa gitmemiş olacak, zermeramın 2 etabı bitince yaptığı ve tamamlayamafığı masraflar fazlasıyla geri alınacak. 2 etaplı iskan edilmeye başlanmış bir projenin 3. Etabı da değerlenecektir ve de projeyi başka birine sattığında ciddi kar getirecektir.

Seleti de tasviye ediyorlar. Bu da çok iyi oldu. Eski beceriksiz yönetim, Türkiyenin en modern kümesini yapacaz diyerek 50 milyon tl yi 5 yıl önce resmen buraya gömmüştü. Adese marketler tasfiye olunca kümesin bir anlamı kalmadı. Zaten işletemiyormuş. Zarar ediyordu. En azından burdan da 70- 80 milyon nakit girer. Bununla da borçları sıfırlar.

İmaş , selva ve adesenin yüzde 7 si ile borçsuz bir holding olarak yola devam eder. Bunlar yeter zaten. Daha ne olsun.

Bence şirket gayet iyi yönetiliyor. Bu yüzden hissede baskı kurup yükselmesini istemiyorlar. Toplamak için.

Sayfa 686/786 İlkİlk ... 186586636676684685686687688696736 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •