Sayfa 691/786 İlkİlk ... 191591641681689690691692693701741 ... SonSon
Arama sonucu : 6288 madde; 5,521 - 5,528 arası.

Konu: LRSHO - Loras Holding A.Ş.

1. Adese, mayıs ayında aldığı bedelli sermaye artırımı kararını güncellediği. Eski karardan tek farkı A sınıfı hisselere ait kullanılmayacak olan RÜCHAN haklarının satış usulü.
    Peki bu güncellemenin sebebi ne? Ki geçen gün de fon kullanım raporunu güncellemişti.

Bu güncellemenin 2 sebep olabilir.

1) spk, karardaki A sınıfı hisselere ait kullanılmayan rüchanlara ne olacağına dair bir güncelleme istemiş olabilir.

2) bu alternatife göre de şunu düşünüyorum:
    İttifak bazı A sınıfı hisselere ait rüchanları kullanmayacak, bu A sınıfı hisseleri borsadan NOYA holding alacak. Yani adesenin A sınıfı imtiyazlı hisselerinin bir kısmı Noya holdinge devredilebilir.

Peki noya holdingin sahibi kim?
    Adnan ÇOLAK.

Peki Adnan Çolak kim?

Eski futbolcu, borsa manipilatörü ve firari MECNUN ÇOLAK'IN oğlu.

2. Selva kap atıyor kayıtlı arsa satışı diye;

Şirketimiz mülkiyetindeki, Konya İli Seydişehir İlçesi Alaylariki Mahallesi 615 Ada 11 parsel 10 No'lu bağımsız bölümde kayıtlı arsa, Sn.Murat Acıyan'a 570.000 TL (Beş yüz yetmiş bin Türk Lirası) bedelle satılmış olup; satış bedeli nakden tahsil edilmiş ve taşınmazın alıcıya tapu devri 22.10.2021 (Bugün) tarihinde gerçekleştirilmiştir..

https://www.hizliresim.com/fvkigo0
    https://www.hizliresim.com/mhcbb9g

tapu parsel sorgulama ve google earthten bakıyorum arsa değil. altı tamamen dükkan üstü 3 katlı 12 daireden oluşan bina var. 10 numara diyor ama bu 10 numara daire mi yoksa dükkan mı net değil. sattıkları adam toptancı. nasıl bilgilendirme anlamadım bu işi? 570bine dükkanı mı sattınız, daire mi sattınız, arsa satışı mı yaptınız ne yaptınız?

3.  Alıntı Originally Posted by selcuk_ege3 Yazıyı Oku
    Adese, mayıs ayında aldığı bedelli sermaye artırımı kararını güncellediği. Eski karardan tek farkı A sınıfı hisselere ait kullanılmayacak olan RÜCHAN haklarının satış usulü.
    Peki bu güncellemenin sebebi ne? Ki geçen gün de fon kullanım raporunu güncellemişti.

Bu güncellemenin 2 sebep olabilir.

1) spk, karardaki A sınıfı hisselere ait kullanılmayan rüchanlara ne olacağına dair bir güncelleme istemiş olabilir.

2) bu alternatife göre de şunu düşünüyorum:
    İttifak bazı A sınıfı hisselere ait rüchanları kullanmayacak, bu A sınıfı hisseleri borsadan NOYA holding alacak. Yani adesenin A sınıfı imtiyazlı hisselerinin bir kısmı Noya holdinge devredilebilir.

Peki noya holdingin sahibi kim?
    Adnan ÇOLAK.

Peki Adnan Çolak kim?

Eski futbolcu, borsa manipilatörü ve firari MECNUN ÇOLAK'IN oğlu.
    Hocam bu stoklarda görünen 833m luk gayrimenkul stoğunun detayını biliyor musunuz? Çoğunun zermeram kaynaklı olduğunu düşünüyordum ama Adese izahnamesinde zermeram için kurulacak ortaklıkla ilgili mart ayında yapılan değerleme 120m küsürün baz alınacağı yazıyor. O günden bu tarafa gayrimenkul ve maliyet değerlerindeki artış malum. "bir şekilde çözülsün de.." düşüncesiyle birlikte adese avantajlı mı olacak acaba diye kafamda dönmüyor değil!
    Bu arada kasada görünen 200m nakitin 125m u selva da yanlış hatırlamıyorsam.

Geldik, gidiyoruz..
    Biçare gönüller! Ne giden son gemidir bu!
    Hicranlı hayatın ne de son matemidir bu.

4.  Alıntı Originally Posted by sonli Yazıyı Oku
    Hocam bu stoklarda görünen 833m luk gayrimenkul stoğunun detayını biliyor musunuz? Çoğunun zermeram kaynaklı olduğunu düşünüyordum ama Adese izahnamesinde zermeram için kurulacak ortaklıkla ilgili mart ayında yapılan değerleme 120m küsürün baz alınacağı yazıyor. O günden bu tarafa gayrimenkul ve maliyet değerlerindeki artış malum. "bir şekilde çözülsün de.." düşüncesiyle birlikte adese avantajlı mı olacak acaba diye kafamda dönmüyor değil!
    Bu arada kasada görünen 200m nakitin 125m u selva da yanlış hatırlamıyorsam.

Geldik, gidiyoruz..
    833 milyonluk gayrimenkul stoğu konusunda şunları söyleyebilirim, Adesenin sahibi olduğu kulecity ve ereğlideki gayrimenkuller de bilançoda gösteriliyor. çünkü konsolide bilanço yapılıyor. adese yönetimini ittifak seçtiği için onunkiler de bu bilançoya sokuluyor. adesede %7 sahipler ama özsermaye kısmına adese de sokuluyor. ana ortaklığa ait özsermayede adeseninkiler çıkarılıyor. bilmem anlatabildim mi.

bildiğimiz nokta, zermeramda 62 konutu satıp parasını da harcamışlar. ve 129 milyon Tl lik de harcama yapmışlar.

şurası artık kesinleşti ki, SPK dan ittifaka ADESE bedellisiyle ilgili bir yazı gelmiş ve bu yazıda spk taahhüt ve güncellemeler istiyor. artık yakın zamanda ADESE bedellisinin onaylanacağını düşünüyorum. Adese bedellisi onaylanınca da ADESE ittifaktan daha büyük bir şirkete dönüşecek. asıl büyük işleri adese üzerinden yapacaklar.

5.  Alıntı Originally Posted by selcuk_ege3 Yazıyı Oku
    833 milyonluk gayrimenkul stoğu konusunda şunları söyleyebilirim, Adesenin sahibi olduğu kulecity ve ereğlideki gayrimenkuller de bilançoda gösteriliyor. çünkü konsolide bilanço yapılıyor. adese yönetimini ittifak seçtiği için onunkiler de bu bilançoya sokuluyor. adesede %7 sahipler ama özsermaye kısmına adese de sokuluyor. ana ortaklığa ait özsermayede adeseninkiler çıkarılıyor. bilmem anlatabildim mi.

bildiğimiz nokta, zermeramda 62 konutu satıp parasını da harcamışlar. ve 129 milyon Tl lik de harcama yapmışlar.

şurası artık kesinleşti ki, SPK dan ittifaka ADESE bedellisiyle ilgili bir yazı gelmiş ve bu yazıda spk taahhüt ve güncellemeler istiyor. artık yakın zamanda ADESE bedellisinin onaylanacağını düşünüyorum. Adese bedellisi onaylanınca da ADESE ittifaktan daha büyük bir şirkete dönüşecek. asıl büyük işleri adese üzerinden yapacaklar.
    Teşekkürler; anladım hocam ama Adese nin sahibi olduğu varlıklar Duran Varlıklarda, oysa stoklardakiler(Dönen Varlıklar) ittifakta.. Bunu son ittifak bedelli izahnamesinde de belirtiyorlar zaten.
    Aşağıda excel tablosuna holding, adese ve selva yı atıp; son sütünda da excel formülü ile (ittifak-adese-selva) yani sadece holdinge kalan verileri görebilirsiniz. Tabi son sütuna normalde %7 adese ve %67 selva ortaklığını dolaylı eklemek gerek aslında.
    Son paragrafta tamamen sizinle aynı paralelde düşünüyorum; hatta onay konusu için - yarım gün olduğundan sanmam ama - bu perşembe bile olsa şaşırmam..

6. Sayın selcuk_ege nin dediği ve benim de "... hatta onay konusu için - yarım gün olduğundan sanmam ama - bu perşembe bile olsa şaşırmam.." diyerek katıldığım gibi adese bedellisi kararı çıkmış; perşembe yarım gün olduğundan olsa gerek bugün onaylanmış hayırlı olsun. İzahnamesine göre bankalara borçları kapatacak ve holding için önemli olan zermeram ortaklığı kurulacak.
    Bakalım düşündüğümüz gibi bir dönemeç olacak mı, yoksa klasik KOÇluk mu yapacaklar?

Geldik, gidiyoruz..

7.  Alıntı Originally Posted by sonli Yazıyı Oku
    Sayın selcuk_ege nin dediği ve benim de "... hatta onay konusu için - yarım gün olduğundan sanmam ama - bu perşembe bile olsa şaşırmam.." diyerek katıldığım gibi adese bedellisi kararı çıkmış; perşembe yarım gün olduğundan olsa gerek bugün onaylanmış hayırlı olsun. İzahnamesine göre bankalara borçları kapatacak ve holding için önemli olan zermeram ortaklığı kurulacak.
    Bakalım düşündüğümüz gibi bir dönemeç olacak mı, yoksa klasik KOÇluk mu yapacaklar?

Geldik, gidiyoruz..
    Evet. Sonli'nin de dediği gibi perşembeyi bile beklemeden onayı çıktı Adese bedellisinin.

Bedelliye katılımın çok iyi olacağını ve başarılı bir şekilde halka arzın gerçekleşeceğini düşünüyorum. Mecnur ÇOLAK'ın adamları iyi pazarlamacı çünkü. bu bedellinin ittifaka'a en büyük yararı, Zermeram projesinin kısa sürede bitirileceği bir finansmanın oluşacak olması. Gözlerden kaçan nokta ise şu: Zermeram'ın 2 etab Adese üzerinden bitirilip alan yerleşime açılınca, Zermeramın 3. etabı çok değerli hale gelmiş olacak. ki o etabın kaymağını Seha inşaat üzerinden sadece İttifak holding yiyecek. Seha inşaatı da ya halka arz ederler ya da Adese'ye satarlar diye düşünüyorum.

forum sitelerindeki insanların aksine, holdingin iyi yönetildiğini düşünüyorum. hisse üzerinde baskı kurup hisse fiyatını da artırmayan yine bu yönetim. bu fiyatlardan hisselere çökmek istedikleri çok açık. şahıs olarak yeteri kadar paraları da var bence. her gün citibank, şeker yüklü alıp ertesi gün satıyor. resmen baskı kurmuşlar, çıkartmıyorlar. bu tip şirketlere zaten tahtacı haricinde başka bir yatırımcı da gelmeyeceği için istedikleri gibi at koşturuyorlar.

adese bedellisi herkes için hayırlı olun tekrardan.

8. Adese,'nin bu fiyatıyla elinde Adese olanları bedelliye çekemezler. Muhtemelen ADESE 1 hafta tavan tavan gider

Sayfa 691/786 İlkİlk ... 191591641681689690691692693701741 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •