Sayfa 693/786 İlkİlk ... 193593643683691692693694695703743 ... SonSon
Arama sonucu : 6288 madde; 5,537 - 5,544 arası.

Konu: LRSHO - Loras Holding A.Ş.

1. şirketi ayrı, yöneticileri ayrı, tahtacısı ayrı terbiyesiz bunların. cuma günü adese hisse 1,09du rüçhanı 16 kuruştu. Bugün hisse ittifağı geçti, rüçhan 82 kuruş oldu. toplamda 2,17 yaptı. yarın neredeyse rüçhan ile ittifak kafa kafaya gelecek bu gidişle. ya kaç gündür tavan oluyorsun, adese başka bir holdinge mi bağlı? 43 milyon tavanda alıcı var mal alamayan da gelmiyor ittifağa. ilk defa böyle bir durum görüyorum. Vesbe tavan olur vestl nasiplenir, despc-dgate tavan olur indes nasiplenir, vertu tavan olur verus nasiplenir. selvadan da adeseden de bir kere olumlu anlamda nasiplenemeyecek miyiz biz ya? öncesinde adese düştü diye düşen hisse şimdi adeseyle çıkmıyor gerçekten çok ilginç

2.  Alıntı Originally Posted by burocktr Yazıyı Oku
    şirketi ayrı, yöneticileri ayrı, tahtacısı ayrı terbiyesiz bunların. cuma günü adese hisse 1,09du rüçhanı 16 kuruştu. Bugün hisse ittifağı geçti, rüçhan 82 kuruş oldu. toplamda 2,17 yaptı. yarın neredeyse rüçhan ile ittifak kafa kafaya gelecek bu gidişle. ya kaç gündür tavan oluyorsun, adese başka bir holdinge mi bağlı? 43 milyon tavanda alıcı var mal alamayan da gelmiyor ittifağa. ilk defa böyle bir durum görüyorum. Vesbe tavan olur vestl nasiplenir, despc-dgate tavan olur indes nasiplenir, vertu tavan olur verus nasiplenir. selvadan da adeseden de bir kere olumlu anlamda nasiplenemeyecek miyiz biz ya? öncesinde adese düştü diye düşen hisse şimdi adeseyle çıkmıyor gerçekten çok ilginç
    Ayrı ayrı değil, hepsi aynı ekiptir zaten.. Hocam adese nin halka açık kısmında 238.4m hisse var, dolayısıyla o kadar rüçhan. Aşağıda 4 günde aldıkları adete bak; ekipten olmama ihtimali pek yok ama hadi info yu hariç tutalım. 120m adet.. Maliyetlere de dikkat et. info neredeyse tamamını ilk gün(pzt) aldı, a1 de ilk gün 65m falan aldı.. Ya büyük kan dökecekler(ki sanmıyorum, o kadar alıcı pek mümkün değil) ya da 120m rüçhana 3x yani +360m TL ödeyecekler, tabi +yarınkiler.. Bunların ne kadarı fiktif bilme şansımız da yok; ama bu durumda sermaye artırımı sonrası olacak 1 milyar lotun 70.5m ittifak holdingde, kalanın ne kadarının bunlarda olacağını düşün.. Bazen bedelliyi mal toplamak için kullanırlar; bu hisseyi gömerek yaptıkları için büyük olasılıktı zaten ama yine de filmin devamını görmek lazım.. Bu arada kullandığım kurumlardan birisinde çok az adese vardı; bana "22.11.2021 e kadar hakkınızı kullanabilirsiniz, en fazla 5 iş günü kala rüçhan satışı girebilirsiniz" diye mesaj atmıştı. Net hakim değilim ama buna göre yarın rüçhanları satılabileceğim son gün olacaktı. Tabi ilk gün satmasaydım Bizimkinin fiyatına gelince, hisseyi oynattıklarında satışlar gelmedikçe işimiz zor; sen satmazsan ben satmazsam tahtacı sonuna kadar zorlayacaktır Kaldı ki adese/ittifak oranı bölünme öncesi diplerdeydi, yani adese ittifağa göre en ucuz zamanlarındaydı.

Biçare gönüller! Ne giden son gemidir bu!
    Hicranlı hayatın ne de son matemidir bu.

3. Bir de rüçhanlar konusunda şu an arbitraj var;

0,82+3=3,82 3,82/3=1,273 yani 82 kuruşa rüçhan alıp(tavanda alamıyorsun tabi) bedelliye katılsan hisse başı 1,273 ödemiş olacaksın ama hisse 1,35..
    Spota alıcı çekip verme amaçları da, kimse rüçhan satmasın amaçları da olabilir..
    Şu an adese tavanına gelene doğrudan bizim tahtada yerleştiriyorlar gibi duruyor ama fake mi yoksa daha altı mı gösterecekler bilemiyoruz...
    Grafiklerde görünen öncelikle 1.65 sonra da 2.10-15 bölgesinin üzerine atmadıkça bir cacık olmaz.. Şu anki rakamlarla 1.65-85 altı ayı bölgesi; o yüzden bu seviyelerde çok takip ve beklenti psikolojini zayıflatır.. Trade etmiyorsan şu an 1 olması ile 1.25 olması arasında fark yok; ancak son 1 ay işlemlerinin ortalaması 1.30 ve 6 ayın ortalaması 1.50. İlk etapta bu rakamların üzerinde kalması pozitif görülebilir. Ama daha ziyade stratejin önemli.. ben kendimi 90 kuruşa kadar hazırlamıştım mesela; en son 1.19 da robotu açtım; küçük adetli emirlerle toplam 50-60k arası mal aldım, adam gram tepki yapmıyor ) Ama 0.90 a inseydi ilave 200-250k civarı daha almış olacaktım, hala kesin indirmez diyemiyorum ama indirirse ne yapacağım belli..
    Son düzenleme : sonli; 11-11-2021 saat: 23:02.

4.  Alıntı Originally Posted by selcuk_ege3 Yazıyı Oku
    Bugün hisseler tavan oldu.muhtemelen yarın da tavan olurlar. Pazartesi rüchanlar çıkacak meydana. Rüchanlarla birlikte ana hisselerin de bir kaç gün daha tavan tavan gideceğini düşünüyorum.
    Ne zamanki rüchanları büyük işlem hacmiyle küçüklere yedirirler, o gün dipler başlar.

Çok büyük oyun ve Büyük kumar dönecek haftaya.
    Olan, hiç bir şeyden habersiz artıyor diye adese rüchanlara atlayacak küçük kumarcılara olacak.

Merakla bekliyoruz olacakları!

(Not: batak gibi gözüken Dardanel'in büyük miktarda açıkladığı bedellide aslan payını mevcut patron alınca şok yaşadım.o parayı nerden buldu da hisseleri topladı anlamış değilim. Adese de öyle bir şey olmasın sakın!?? Olur mu, olur! Bunlar şeytana külahını ters giydirecek adamlar.kim bilir ne planladılar)

BUNLAR SADECE "ZANLARIM"
    KESİNLİKLE KISA VADELİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

uzun vadede, hem ittifak, hem de adese kazandıracaktır.ama 2 yıl, ama 3 yıl!
    Adese'yi 1 TL ye düşürürler. Satılmayan rüchanlar karşılığı elde kalan hisseleri de topluca 1 TL den alırlar. Paraları varmış demekki. Görünen bu.

5.  Alıntı Originally Posted by selcuk_ege3 Yazıyı Oku
    Adese'yi 1 TL ye düşürürler. Satılmayan rüchanlar karşılığı elde kalan hisseleri de topluca 1 TL den alırlar. Paraları varmış demekki. Görünen bu.
    A1 in sahip olduğu rüchanların adedi 130 milyon. Adesenin toplam rüchanlarının yarısını toplamış. Hisseye dönüştürüldüğünde yaklaşık olarak ADESE'nin %50 hissesine takabül ediyor. 390 milyon adet hisse. Operasyonu İttifak üzerinden değil, Adese üzerinden gerçekleştirecekler gibi duruyor.

6.  Alıntı Originally Posted by selcuk_ege3 Yazıyı Oku
    A1 in sahip olduğu rüchanların adedi 130 milyon. Adesenin toplam rüchanlarının yarısını toplamış. Hisseye dönüştürüldüğünde yaklaşık olarak ADESE'nin %50 hissesine takabül ediyor. 390 milyon adet hisse. Operasyonu İttifak üzerinden değil, Adese üzerinden gerçekleştirecekler gibi duruyor.
    Peki üstad sence 1 TL nin altına götürür mü bedelli sonrası ? Yani burdan almalı mı beklemeli mi ?

7. Rüçhan tahtasının açık olduğu günlerin toplamında A1 net 76.7m alıcı olmuş oldu; *3 desek yaklaşık 230m hisse yapar ancak ana tahtada 131.6m sattı(101.3m lotu cuma-pzt-salı) zaten; nette kalan 100m.. Rüçhan tahtasının satıcı, ana tahtanın alıcı tarafı ağırlıklı bacak duruyor, dolayısıyla diğer kısımlarını kıyaslamak daha mantıklı olabilir; buranın neti de yaklaşık +80m.. Yani A1 neti ile yaklaşık örtüşüyor..
    "Diğer" kısmında gerçekleşen yüksek hacimleri şerh düşmek lazım tabi: adeser işlemlerinin yaklaşık %40 ı ve adese hacminin %45 i bu bölümde..
    Pazartesi ve salı hariç 75m lot civarı hisse dönüşüp adese tahtasına girmiş..

8.  Alıntı Originally Posted by Duble Yazıyı Oku
    Peki üstad sence 1 TL nin altına götürür mü bedelli sonrası ? Yani burdan almalı mı beklemeli mi ?
    Bedellide satılamayan payları borsada en az 1 TL den satmak zorundalar. 1 TL nin altını görmesine çok ihtimal vermiyorum.1 TL den topluca alırlar satılamayan payları.

Kısa vadeli Yatırım tavsiyesi değildir. Bunların sağı solu belli olmuyor. Ama uzun vadede hem ittifak hem de Adese kazandırır.

Sayfa 693/786 İlkİlk ... 193593643683691692693694695703743 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •