Sayfa 684/786 İlkİlk ... 184584634674682683684685686694734784 ... SonSon
Arama sonucu : 6288 madde; 5,465 - 5,472 arası.

Konu: LRSHO - Loras Holding A.Ş.

1. dikkatli olunuz önce peker sonra metur şimdi de ittifak spek tahminimce ahmet topaloğlu...aracı kurumlar ve oyunlar onu işaret ediyor...ytd

2.  Alıntı Originally Posted by maruf2001 Yazıyı Oku
    dikkatli olunuz önce peker sonra metur şimdi de ittifak spek tahminimce ahmet topaloğlu...aracı kurumlar ve oyunlar onu işaret ediyor...ytd
    Hisse düşer çıkar bir şey diyemem de; kıyasladığınız metur, defter değeri zaten 15-16 kuruş olan bir hisse.. Son 1 yıldır incelemedim ama 5 tane ufak ges i vardı sadece.. Üzerine; son 1 senede 20 kattan fazla prim yapıp, zirveden yarı fiyatına düşmüş(yani hala başladığı yerin kabaca 10 katında)..
    Ayrıca bizim tahminimizce burada ÇOLAKoğlu var
    Biçare gönüller! Ne giden son gemidir bu!
    Hicranlı hayatın ne de son matemidir bu.

3. Bu iyi bir durum mu bilemem. Çıkışın nedeni olabilir mi?

Bağlı Ortaklığımız İmaş Makina Sanayi A.Ş.'nin 03.08.2021 (Bugün) tarihli Yönetim Kurulu toplantısında, İMAŞ MAKİNA'nın halka arz edilmesine karar verilmiştir. 1989 yılında kurulan İMAŞ MAKİNA; tahıl değirmenciliği sekötründe Milleral, yem değirmenciliği sektöründe Viteral, şerit ve daire testere tezgahları sektöründe Cuteral ve çelik konstrüksiyon sektöründe Steral markalarıyla faaliyet göstermekte olup; 30.000.000 TL olan ödenmiş sermayesinin %72,69 'luk kısmı İttifak Holding A:Ş:'ye, %17,31 'lik kısmı bağlı ortaklığımız Adese Gayrimenkul Yatırım A.Ş.'ye, %10' luk kısmı Noya Çelik A.Ş.'ye ait paylardan oluşmaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
    YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.
    Burada paylaştıklarımdan dolayı trakyalı ve hissenet sorumlu tutulamaz.

4.  Alıntı Originally Posted by trakyalı Yazıyı Oku
    Bu iyi bir durum mu bilemem. Çıkışın nedeni olabilir mi?

Bağlı Ortaklığımız İmaş Makina Sanayi A.Ş.'nin 03.08.2021 (Bugün) tarihli Yönetim Kurulu toplantısında, İMAŞ MAKİNA'nın halka arz edilmesine karar verilmiştir. 1989 yılında kurulan İMAŞ MAKİNA; tahıl değirmenciliği sekötründe Milleral, yem değirmenciliği sektöründe Viteral, şerit ve daire testere tezgahları sektöründe Cuteral ve çelik konstrüksiyon sektöründe Steral markalarıyla faaliyet göstermekte olup; 30.000.000 TL olan ödenmiş sermayesinin %72,69 'luk kısmı İttifak Holding A:Ş:'ye, %17,31 'lik kısmı bağlı ortaklığımız Adese Gayrimenkul Yatırım A.Ş.'ye, %10' luk kısmı Noya Çelik A.Ş.'ye ait paylardan oluşmaktadır.

Gönderinizi gördüğüm için yazıyorum
    halka arz edilen hisseler holdingin hisseleri olmalı
    En azından bir kısmı öyledir
    kasasına para girecek
    elbette iyi bi şey.

5. Ödenmiş sermayesi 30 milyon ise 30 milyon lotun 22 milyon lotu ittifak holdinge ait. Hisse fiyatı * 22 milyon lot kadar ittifak holdinge para girişi olacak gayet güzel.

Sanırım bunlar böyle böyle selet, seleks, belya, seha yapı tüm grup şirketlerini halka arz edecekler

6.  Alıntı Originally Posted by trakyalı Yazıyı Oku
    Bu iyi bir durum mu bilemem. Çıkışın nedeni olabilir mi?

Çıkış için böyle bir sebep gerekmiyordu ama buymuş demek ki, kelepir duruma gelmişti zaten
    Açıkçası noya imaş tan %10 alınca böyle bir durum olabileceğini(ve arzda ortak satışı) düşünmüştüm ama bu kadar kısa sürede beklemiyordum.

Geldik, gidiyoruz..

7.  Alıntı Originally Posted by burocktr Yazıyı Oku
    Ödenmiş sermayesi 30 milyon ise 30 milyon lotun 22 milyon lotu ittifak holdinge ait. Hisse fiyatı * 22 milyon lot kadar ittifak holdinge para girişi olacak gayet güzel.

Sanırım bunlar böyle böyle selet, seleks, belya, seha yapı tüm grup şirketlerini halka arz edecekler
    Holdinge ait hisselerden ne kadarı arza konu olursa o nispette para girişi olur.. Arz sonrasında ise piyasa değeri, ortaklık nispetinde bilanço varlıklarda görünür.
    Selva nın arz süreci gibi olumsuzluklar yaşanmaz umarım.

Geldik, gidiyoruz..

8.  Alıntı Originally Posted by selcuk_ege3 Yazıyı Oku
    Daha önce de dediğim gibi, pek yakında, ki bu tarih eylül, ekim gibi olacaktır diye tahmin ediyorum, imaş makinenin halka arzı gündeme gelecektir.

Şu imaş'ın yüzde 10 u için biçilen değer bile, ittifak holdingin aslında ne kadar ucuz olduğunun ispatı. İttifakın piyasa değeri, yüzde 90 iştirak ettiği imaş makinenin piyasa değeri ile hemen hemen aynı.

Noya çelik, hem ittifaktaki hissesini artırıyor gibi gözükmek istiyor, hem de ittifakın iştiraklerini satın almaya başlıyor.

İttifakın burdan alıp yürümesi gerekiyor artık.
    Daha önce yazmıştım, imaş makinenin yüzde 10 hissesini NOYA ya sattılar çünkü amaçları imaş'ı halka arz etmekti. muhtemelen 1 milyar TL nin üzerinde bir halka arz olacakki Noya ya sattılar. Noya çelik de arz sırasında hisse satışı yapıp kar eder.

Sayfa 684/786 İlkİlk ... 184584634674682683684685686694734784 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •