Sayfa 690/786 İlkİlk ... 190590640680688689690691692700740 ... SonSon
Arama sonucu : 6288 madde; 5,513 - 5,520 arası.

Konu: LRSHO - Loras Holding A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by burocktr Yazıyı Oku
    şirket battı sanırım. bunun başka açıklaması olamaz. nerden alırsan al elinde patlıyor. Hisse 1 yıldır aralıksız düşüyor. hisse elindeki arsaları satıyor, şirketleri kapatıyor, noya çelik elindeki lotları 2,xx'lerden değil 1,4xlardan satıyor, hissenin halka açıklık oranı gene %90 üstüne çıkıyor vs vs. Buralardan hala satmak için can atanlar var. Kaçtan aldınız da 1,30-1,29-1,28'den satıyorsunuz. Son bir yılın enflasyonu her şeyde %100 üzerinde. Hisseyi geçen sene 2 liradan alan adam bu sene 4 liradan satsa anca maliyetini kurtarır.
    Son zorlamaları yaptığını düşünüyorum ama belli olmaz tabi. 8-10 kademede alıyorum, düşerse 90 kuruşa kadar da almaya devam ederim.. İlk defa bir şirketin neredeyse binde 1 ortağı oldum, daha sağlam bir şerket olaydı iyiydi ama
    Biçare gönüller! Ne giden son gemidir bu!
    Hicranlı hayatın ne de son matemidir bu.

2.  Alıntı Originally Posted by sonli Yazıyı Oku
    Son zorlamaları yaptığını düşünüyorum ama belli olmaz tabi. 8-10 kademede alıyorum, düşerse 90 kuruşa kadar da almaya devam ederim.. İlk defa bir şirketin neredeyse binde 1 ortağı oldum, daha sağlam bir şerket olaydı iyiydi ama
    Sonli hocam, özelden de konuşmuştuk, şu hisse eregl, arclk, tuprs gibi hisse olsa ve 5te 1 fiyatına bile düşse olan oldu artık derdim de ittfh olunca insan korkuyor ya Şirkette şu son yapılanlar sanki şirket battı da mal kaçırıyorlarmış izlenimi veriyor. Allah hepimize sabır versin. Diyorum ki iyi ki kredili ya da aciliyeti olan para değil yoksa bilmiyorum ne olurdu

3.  Alıntı Originally Posted by burocktr Yazıyı Oku
    Sonli hocam, özelden de konuşmuştuk, şu hisse eregl, arclk, tuprs gibi hisse olsa ve 5te 1 fiyatına bile düşse olan oldu artık derdim de ittfh olunca insan korkuyor ya Şirkette şu son yapılanlar sanki şirket battı da mal kaçırıyorlarmış izlenimi veriyor. Allah hepimize sabır versin. Diyorum ki iyi ki kredili ya da aciliyeti olan para değil yoksa bilmiyorum ne olurdu
    Haksız değilsin aslında; baktığında son kaplarla Selva'da pay oranı %45 ve İmaş Makina'da %73 e düştü.. Adese'de zaten sadece %7 payı var.
    2016-2018 arasında yaklaşık 70m(ki bunun 45.5m u 2016 da) yatırım yaptıkları selet i kapatıp, aylık 3.15m a kiraya verdiler.. Son bilançodaki esas faaliyet kârı da 45.5m civarı
    Geriye pek bir şey kalmadı; son bilançoda finansman gideri esas faaliyet kârının hemen hemen 2 katıydı.
    Burada Adese bedellisi olur ve Zermeram işini çözebilirlerse işin rengi değişebilir..

Grafiğe baktığında hacimlerden anlayabileceğin üzere operasyon(kırmızı oklu bar) bedelli öncesi başlamış ve sonrası çatırtı. Bedelli sonrasındaki 1.5 ayda(dikey çizgi koyduğum en yüksek hacimli haftanın sonuna kadar) 6 milyar lot dönmüş ve gördüğün gibi tüm ana kurumları kullanmışlar(akd deki toplam sütunu). Dolayısıyla "kaçtan aldınız, buralara satıyorsunuz.." çok anlamlı değil, otobüs adamların elinde.. Ama son 1 yıllık işlemlerin ortalaması 2.30 larda..

4. Cahilliğim için bağışlayın.Bilen arkadaş cevaplayabilecek mi? Son yayınlanan bilançoda dönen varlıklar: 1239000, duran varlıklar : 1656000, kısa borçlar: 970000, uzun borçlar:511000 gözüküyor. Özsermaye ise 1413000, ana ortaklığa ait özsermaye:650000,kontrol gücü olmayan paylar:763000 gözüküyor.sorum şu? Bu şirketin defter değeri 650.000 mi, 1.413.000 midir? Kontrol gücü olmayan paylar hangileridir?Ben bu Şirketi defter değerinden satın alacak olsam 650 mi ödemeliyim, yoksa1413 mü😊 Şimdiden teşekkür ederim.saygılarımla

5.  Alıntı Originally Posted by Cimcim Yazıyı Oku
    Cahilliğim için bağışlayın.Bilen arkadaş cevaplayabilecek mi? Son yayınlanan bilançoda dönen varlıklar: 1239000, duran varlıklar : 1656000, kısa borçlar: 970000, uzun borçlar:511000 gözüküyor. Özsermaye ise 1413000, ana ortaklığa ait özsermaye:650000,kontrol gücü olmayan paylar:763000 gözüküyor.sorum şu? Bu şirketin defter değeri 650.000 mi, 1.413.000 midir? Kontrol gücü olmayan paylar hangileridir?Ben bu Şirketi defter değerinden satın alacak olsam 650 mi ödemeliyim, yoksa1413 mü�� Şimdiden teşekkür ederim.saygılarımla
    Dönen varlıklarda görünen 1.24 milyarın 833m u stoklarda gördüğün üzere; stokların da büyük kısmı gayrimenkul stoklarına ait.. Duran varlıkların da hemen hemen yarısı yatırım amaçlı gayrimenkuller kaynaklı; bu yat. amç. gayrimenkuller de Kulesite ve Ereğli avm.. Bu avmler adesenin ve holdingin adesedeki payı %7 olduğundan, gerisi(%93) ana ortaklık dışı kalmış oluyor.. Selva nın varlıkları da holdingin hissesi oranında ana ortaklıktadır..
    30 Haziran 2021 tarihli defter değeri üzerinden satın alacak olsan 650m ödemelisin, çünkü bilanço sadece BELİRLİ BİR TARİHTEKİ durumu gösterir. Kısmetse 30 Eylül tarihli olan da 1 ay içinde açıklanacak

6. Teşekkürler sn.Sonli

7. 2,70 ort.
    Zarar çok.
    Zararda satmam.
    Bakalım nereden dönecek.
    YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.
    Burada paylaştıklarımdan dolayı trakyalı ve hissenet sorumlu tutulamaz.

8. Şirketin iflas ettiği yok. Gayet de iyi yönetiliyor. Yönetenler bizzati hisse üzerinde baskı kurup artmasına müsade etmiyor. Bu seviyelerden insanları yıldırıp toplayacakları kadar toplayacaklar.
    Hissede beklenti çok aslında.

1. İmaşın halka arzı
    2. Selete ait Konyadaki devasa Ceviz bahçesinin satışı
    3. Adesenin bedelli sermaye artırımı ile 1 milyar sermayeli dev bir şirkete dönüşmesi
    4. Zermeram projesinin ilk 2 etabının yeni Adese ile tamamlanması ve buradan çok ciddi paranın kasaya dolması
    5. Zermeramın 3. Etabının yine Adeseye yüksek miktarda bir fiyatla devri
    6. Görünür holding boçlarının önümüzdeki bilançolarda sıfıra yaklsştırılması
    7. Eldeki diğer gayrimenkullerin satılıp borçların sıfırlanması

Kasada 200 milyon nakitle Spk'nın adese bedellisini onaylamasını bekliyor. 😉

Sayfa 690/786 İlkİlk ... 190590640680688689690691692700740 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •