Sayfa 786/786 İlkİlk ... 286686736776784785786
Arama sonucu : 6288 madde; 6,281 - 6,288 arası.

Konu: LRSHO - Loras Holding A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by selcuk_ege3 Yazıyı Oku
    3 ay önce Holdingin kasasında 892 milyon TL nakit vardı. Buna 100 milyon TL de faiz işlemiştir. Yani şu anda kasada 1 milyar TL nakit parası var. Hissenin şu anki fiyatıyla hesaplanmış holding piyasa değeri ise 1,4 milyar TL. Yani holdingin piyasa değerinin %70 i şu anda kasada nakit olarak bekliyor. Borsada böyle bir şirket örneği var mı?? Yok! Bedelli ile kasaya 382 milyon TL daha girecek. Sonuç olarak 20 gün sonra kasada 1,38 milyar TL nakit olacak. 20 gün sonra ise holdingin piyasa değeri 1,8 milyar TL olacak. 1,8 milyar TL piyasa değerinin 1,38 milyarı nakit para olacak. Mart ayında Zermeram projesinin evlerinin ilk etabı da bitmiş olacak. Buradan da hatırı sayılır bir nakit girecek. Siz deyin 100, ben diyeyim 200 milyon TL nakit girecek. Sizce bu hisseyi bu seviyelerde daha tutabilecekler mi? Ben sanmıyorum.
    Ben sanıyorum, isterlerse tutarlar.. Şimdiye kadar tuttukları gibi, isterlerse de sürerler 10 katına.. Ben mi çizeceğim, sen mi çizeceksin tahtayı? Ucuz bulduğumuz için hala buradayız da, mq hissesine hangi büyük oyuncu girer; imtiyaz, yönetim hepsi adamda.. Zaten hepsi birbirini tanıyor.
    "Kasadaki nakit" çok önemli olmakla birlikte, esas olan "net nakit", sonuçta borçlar da var.. Fon kullanımı açıklamasına göre; bedelliden gelen parayla alacakları santral veya şirket paylarına gönül rahatlığıyla kefil olabiliyor musun mesela?

Geldik, gidiyoruz..
    Biçare gönüller! Ne giden son gemidir bu!
    Hicranlı hayatın ne de son matemidir bu.

2. Yanlış anlaşılma olmasın.. Hissede kendime göre fena sayılmayacak pozisyonum mevcut, neredeyse 3 yıldır bu çöplükte eşeleniyorum.. Hisseyi ucuz ya da potansiyelli buluyorum ki buradayım, ama ucuzluğun sebebi de şirket ve patron sicili sonuçta.. Millet salak, ben akıllıyım diye değil..

Geldik, gidiyoruz..
    Biçare gönüller! Ne giden son gemidir bu!
    Hicranlı hayatın ne de son matemidir bu.

3. Şirket bedelli yapa yapa Pd sini yükseltti Nakitle dolu kasası üstüne bedelliyle napacak bakalım.

Kardamısınız?

5. Zermeram ne durumda bilgisi olan var mı?

6. Eskilerde pes etti gitti mi ya cidden. Arada 3-5 cümle kurardınız. Bu çöplükte bizi yalnız mı bıraktınız

7. Bedelliyi görünce, millet gitti mi ne?
    Elin hisseleri "Bedelsiz" "Bedelsiz" veriyor.
    Bizimkisi hep "Bedel" istiyor.

8. Bu borsa dünyasında Daha fazla insanı söğüşlemenin yolu aracı kurum kurmaktır. Aracı kurum da spekiülatöre aitse tadından yenmez. Kendi çetene bedavaya yakın komisyonla alış satış yaptırırsın. Açığa aldırırsın, sattırırsın, halka arzda istediğin raporu çıkartırsın. Ülkede SPK yokki. Enerjiye tatırım yapacağım diye bedelliye çıkarsın ama tutup finans işine girersin. Adamlar istediği gibi at koşturuyor. Müdehale eden yok. Yazıklar olsun. Heralde bir 10 yıl daha bekletirler. İnsanların elindeki tek bir lot kalmayana kadar.

Sayfa 786/786 İlkİlk ... 286686736776784785786

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •