Sayfa 620/786 İlkİlk ... 120520570610618619620621622630670720 ... SonSon
Arama sonucu : 6288 madde; 4,953 - 4,960 arası.

Konu: LRSHO - Loras Holding A.Ş.

1. Şöyle birşey çizdim

Attached Images Attached Images
    Son düzenleme : streak; 28-05-2020 saat: 17:37.

2. İttifak Holding, 10.000.000 TL değerinde tahsisli sermaye artırımına giderek, sermayesini 100.000.000 TL'ye çıkarma kararı aldı

BORSAGUNDEM.COM

İttifak Holding (ITTFH) Yönetim Kurulu, bugün (28 Mayıs) gerçekleşen toplantıda tahsisli sermaye artırımına gitme kararı aldı.

Holding tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) gönderilen açıklamaya göre, 90.000.000 TL sermayeye sahip holding, sermayesini 10.000.000 TL artırarak 100.000.000 TL'ye çıkarmak için çalışmalara başladı.

Açıklamada, onay alınması halinde tahsisli olarak gerçekleştirilecek sermaye artırımında 10.000.000 TL nominal değerli B grubu payın Noya Çelik Sanayi ve Ticaret'e satılacağı belirtildi.

İttifak Holding'in kayıtlı sermaye tavanı ise 600.000.000 TL seviyesinde bulunuyor.

Holdingin KAP'a gönderdiği açıklamanın tamamı şu şekilde:

Şirketimizin 28.05.2020 tarihli gerçekleştirilen Yönetim Kurulu toplantısında;

1-Şirketimizin 600.000.000 TL tutarındaki kayıtlı sermaye tavanı içinde, 90.000.000 TL olan çıkarılmış sermayesinin 100.000.000 TL'ye artırılmasına, artırılacak sermayeyi temsil eden beheri 1,0 TL nominal değerli 10.000.000 TL payın diğer ortakların yeni pay alma hakları tamamen kısıtlanarak tahsisli ihraç edilmesine,

2- Sermaye artırımı nedeniyle ihraç edilecek, toplam 10.000.000 TL nominal payın, B grubu imtiyazsız ve Borsa'da işlem görebilir nitelikte olmasına,

3- Tahsisli olarak gerçekleştirilecek sermaye artırımında 10.000.000 TL nominal değerli B grubu payın Noya Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş.'ye satılmasına ve satış işleminin Borsa İstanbul A.Ş.'nin Toptan Alış Satış İşlemlerine İlişkin Prosedür kapsamında yapılmasına,

4- Borsa İstanbul A.Ş.'de satışı yapılacak payların satış fiyatının Toptan Alış Satış İşlemlerine İlişkin Prosedür'ün 7.1 maddesine göre hesaplanacak fiyattan gerçekleştirilmesine,

5- Aracılık işlemleri için Yatırım Finansman Menkul Değerler A.Ş. ile aracılık sözleşmesi imzalanmasına,

6- Bu konu ile ilgili Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Borsa İstanbul (BİST), Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK) ve Takas ve Saklama Bankası A.Ş. (TAKASBANK) ve diğer resmi ve özel kuruluşlar nezdinde gerekli başvuruların yapılmasına ve sermaye artırımının gerektirdiği işlemlerin SPK Tebliğleri ve diğer mevzuat çerçevesinde tamamlanmasına, bu işlemlerin yürütülmesi için şirket yönetim kurulunun yetkili kılınmasına, oy birliği ile karar verilmiştir

SM-G900FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Bu haberi yorumlayacak birileri varmı , nasıl etkiler hisseyi

4. tahsisli sermaye artışı ile şirkete yeni ortak giriyor. olumlu yansıması beklenir ama para tekniği çizer her zaman.

5.  Alıntı Originally Posted by Atakan5234 Yazıyı Oku
    tahsisli sermaye artışı ile şirkete yeni ortak giriyor. olumlu yansıması beklenir ama para tekniği çizer her zaman.
    Teşekkürler, o zaman umarım yukarıdaki grafikte çizdiğim öngörüm kısa zamanda gerçekleşir.

6. 3 Aylık Mali Tablo https://www.kap.org.tr/tr/ek-indir/4...725bcb83c77f8e
    Tahsisli sermaye artırımının değerlendirimi:

İTTİFAK HOLDİNG A.Ş.
    ITTFH
    İmzalı GörüntüleBildirimlerFinansal TablolarHak Kullanımları
    Gönderim Tarihi
    28.05.2020 18:54:51
    Bildirim Tipi
    DG
    Yıl
    -
    Periyot
    -
    Sermaye Artırımından Elde Edilecek - Edilen Fonun Kullanımına İlişkin RaporA+ A-
    Özet Bilgi
    Sermaye Artırımından Elde Edilecek Fonun Kullanım Amacına İlişkin Yönetim Kurulu Raporu Hk.
    İlgili Şirketler

Sermaye Artırımından Elde Edilecek / Edilen Fonun Kullanımına İlişkin Ra

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
    Hayır (

Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
    Hayır (No)

Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi

Bildirim İçeriği
    Açıklama
    Şirketimizin 28.05.2020 tarih ve 11 sayılı yönetim kurulu kararı ile 600.000.000 TL tutarındaki kayıtlı sermaye tavanı içinde, 90.000.000 TL olan çıkarılmış sermayesinin 100.000.000 TL'ye artırılmasına, artırılacak sermayeyi temsil eden beheri 1,0 TL nominal değerli 10.000.000 TL payın diğer ortakların yeni pay alma hakları tamamen kısıtlanarak tahsisli ihraç edilmesine,Tahsisli olarak gerçekleştirilecek sermaye artırımında 10.000.000 TL nominal değerli B grubu payın Noya Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş.'ye satılmasına ve satış işleminin Borsa İstanbul A.Ş.'nin Toptan Alış Satış İşlemlerine İlişkin Prosedür kapsamında yapılmasına,Borsa İstanbul A.Ş.'de satışı yapılacak payların satış fiyatının Toptan Alış Satış İşlemlerine İlişkin Prosedür'ün 7.1 maddesine göre hesaplanacak fiyattan gerçekleştirilmesine, karar verilmiştir.

Sermaye artırımı ve tahsisli satış işlemleri sonucunda elde edilen fon tutarı ile grup firmalarımızdan: İmaş Makina San.A.Ş.'ye %20 ‘lik kısmını ,Selva Gıda San.A.Ş.'ye %20'lik kısmını,Seha İnşaat Müh.Mad.Tur.San.ve Tic.A.Ş.'ye %20'lik kısmını,Selet Entegre Et ve Süt Ür.San.Tic.A.Ş.'ye %20'lik kısmını,Adese Alışveriş Merk.Tic.A.Ş.'ye %20'lik kısmının, günü gelen cari borçların ödenmesinde kullanılacaktır.

7.  Alıntı Originally Posted by streak Yazıyı Oku
    Teşekkürler, o zaman umarım yukarıdaki grafikte çizdiğim öngörüm kısa zamanda gerçekleşir.
    inşallah diyelim. ama 4 ler kesmez burada zararı olan çok kişi var, daha yukarılara gitmesi lazım. abaca hesaplarsak; 10.000.000 sermaye artışı x tahmini 2,75'ten gerçekleşse, kasaya 27.500.000 tl giriş olacak ve mevcut borçlar için kullanılacağını yazmışlar izahnamede. ben olumlu gördüm, piyasa nasıl tepki verir bilemem. geçmişte tahsisli sermaye arttırımlarında tavan yapanlar oluyordu .

8. Önce bi oralara gelsin sonrasında güncelleme yaparız. Yarını bekleyelim görelim umarım herkes kısa zamanda zararını çıkarır
     Alıntı Originally Posted by Atakan5234 Yazıyı Oku
    inşallah diyelim. ama 4 ler kesmez burada zararı olan çok kişi var, daha yukarılara gitmesi lazım. abaca hesaplarsak; 10.000.000 sermaye artışı x tahmini 2,75'ten gerçekleşse, kasaya 27.500.000 tl giriş olacak ve mevcut borçlar için kullanılacağını yazmışlar izahnamede. ben olumlu gördüm, piyasa nasıl tepki verir bilemem. geçmişte tahsisli sermaye arttırımlarında tavan yapanlar oluyordu .

Sayfa 620/786 İlkİlk ... 120520570610618619620621622630670720 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •