Sayfa 282/680 İlkİlk ... 182232272280281282283284292332382 ... SonSon
Arama sonucu : 5440 madde; 2,249 - 2,256 arası.

Konu: ISMEN - İş Yatırım Menkul Değerler

1.  Alıntı Originally Posted by Temettü Gezgini Yazıyı Oku
    Peki hocam, 6 Ocak tarihinde 4.76'ya düştük diyen bildirim var, 3 Şubat tarihinde 4.8'e düştük diyen bir bildirim daha var.
    Bu nasıl oluyor eğer hem London hem Zurich yoksa işin içinde?
    Merhaba
    Yılsonu faaliyet raporu sayfa 7 de ortaklık yapısı detayında sadece UBS AG London %5.26 olarak görünüyor.

Bildirimler farklı şubelerden yapılmış olabilir. Muhtemel 6 Ocak %5 in altina düştüm bildirimden sonra tekrar %5 in üstüne çıktım bildirimini yapmadılar. Piyasada sıklıkla görülen bir durum bu.

Eğer Ak yatırım UBS in malını veriyorsa belirttiğim gibi bu hafta içinde normal şartlarda mali biter görünüyor.

İyi hafta sonları

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İZMİR/ÖDEMİŞ
    Gönderi
    2,138
     Alıntı Originally Posted by Temettü Gezgini Yazıyı Oku
    Bunu düşündüm ama ortaklık yapısında neden sadece UBS AG London Branch gösteriliyor?

2 farklı UBS AG olduğu kabulu ile, 30 Aralık - 29 Ocak arası: (ismen-ing az miktar) - citi - meril - global satışları UBS AG London'a ait

30 Ocak - 14 Şubat arası ak yatırım satışları UBS AG Zurich'e ait bu durumda Bir kaç milyon lotu var kalan.

Ama: yeni bir furya ile "UBS AG Geneva" diyip bir 15-20 milyon lot daha çıkar mı?
    Ben size bu açıklamayı yapmıştım o yüzden ısrarla 6 ocak kap açıklamasına bakın dedim ziyanı yok satışlar karşılanıyor yeni maliyetler oluşuyor sadece zaman kaybediyoruz hepsi bu

3.  Alıntı Originally Posted by milagras Yazıyı Oku
    Ben size bu açıklamayı yapmıştım o yüzden ısrarla 6 ocak kap açıklamasına bakın dedim ziyanı yok satışlar karşılanıyor yeni maliyetler oluşuyor sadece zaman kaybediyoruz hepsi bu
    Sizin yorumunuz nedir?

4. CHP nin iş bankasi hisselerinin hazineye devri sozkonusu....bunun ismende etkisi olur mu acaba....

5.  Alıntı Originally Posted by Jon wick Yazıyı Oku
    CHP nin iş bankasi hisselerinin hazineye devri sozkonusu....bunun ismende etkisi olur mu acaba....
    Dusunceme gore 'etkisi olmaz' demek mumkun degil. Ancak etkinin negatif yonde mi yoksa pozitif yonde mi olacagini bilmek zor. Duygusal anlamda etkinin negatif olabilecegi dusunulse bile, hazine baglantili hisselerin bile neredeyse hicbirinin F/K sinin 5 in altinda olmadigini goz onunde tutarsak bu etkinin mutlaka negatif yonde olmasini gerekmedigi dusunulebilir. Bu kadar saglam rakamlari olan bir sirketin degerini bugun oldugundan daha da asagi dusurmek gercekten dunya borsa tarihine gecebilecek bir basari gerektirir diye düşünüyorum YT degildir. Butun ortaklara saygilar...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İZMİR/ÖDEMİŞ
    Gönderi
    2,138
     Alıntı Originally Posted by Temettü Gezgini Yazıyı Oku
    Sizin yorumunuz nedir?
    İki ayrı UBS satış yapıyor şuan toplam 37 milyon lot vardı ellerinde Soner Kaya Twitter paylaşmış ordan takib edin 20 milyona yakın verdiler bu hafta rahatlarız

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    645
    Geçmiş yıllarda verilen 3 farklı kar dağıtım oranı var bu üç ihtimal üzerinden hesap yaptığımızda temettü için;
    64,65 krş gelirse süper olur derim
    51,48 krş benim beklediğim miktar budur.
    37,84 krş işyat yeni 2.7 lerdeyken 34 krş vermişti bunu işmen fiyatına göre imkansız görüyorum verirlerse beklentiyi karşılamaz.
    Yazdıklarımı ve/veya çizdiklerimi Sermaye Piyasası Kanunu (SPK) 101., 103., 104., 106., 107., 110. maddeleri kapsamında tavsiye niteliği taşımamaktadır. Dolayısıyla yazdıklarım ve/veya çizdiklerim, eklediklerim AL//TUT/SAT olarak değerlendirmeyin, burada verdiğim bilgiler yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by 319 Yazıyı Oku
    Merhaba
    Yılsonu faaliyet raporu sayfa 7 de ortaklık yapısı detayında sadece UBS AG London %5.26 olarak görünüyor.

Bildirimler farklı şubelerden yapılmış olabilir. Muhtemel 6 Ocak %5 in altina düştüm bildirimden sonra tekrar %5 in üstüne çıktım bildirimini yapmadılar. Piyasada sıklıkla görülen bir durum bu.

Eğer Ak yatırım UBS in malını veriyorsa belirttiğim gibi bu hafta içinde normal şartlarda mali biter görünüyor.

İyi hafta sonları
    ismen temettü miktarını ,şubat ikinci yarıda açıklıyor,75 kuruş duyum aldım, ödeme mart ayında yapılacak bilginize...

Sayfa 282/680 İlkİlk ... 182232272280281282283284292332382 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •