Sayfa 988/988 İlkİlk ... 488888938978986987988
Arama sonucu : 7904 madde; 7,897 - 7,904 arası.

Konu: ISKUR - İş Bankası Kurucu

1.  Alıntı Originally Posted by investor35 Yazıyı Oku
    Bu durum, sabır testi yapan yada sabır testi yaptığını zannettiğimiz bir yatırım aracında bekleyen insanların yaşadığı olağan bir durumdur. Beklemekten sinirler gergindir, takip ettiği forum vs. gibi yerlerde birbirine sataşır, gerçek hayatında da genelde mutsuz olmuştur ve en ufak şeye öfkelenir ve gerçekten komik olan şeylere dahi gülemez olmuştur... Gibi gibi örnek durumları artırmak mümkün. Genelde yaşanan bir durumdur yatırımcılarda, benim bir tesbitimdir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Beni kastederek bunu yazdıysanız ben kendi düşüncemi neden kızdığımı yazayım bunuda ekleyin tespitlerinize sayın investör.Bildirimlerim açık ve her yeni paylaşımda bildirimi aldığımdan ve esaretin bedeli arkadaşın bu 3 veya 4.defa aynı haberi paylaşması sonucu oluşan bir tepkidir sürekli temcit pilavı gibi aynı haberin paylaşılması tahmin ediyorum başka arkadaşlarıda rahatsız ediyordur.

2. Bu arada Erdoğan Akparti rize il başkanlığında yemekte konuştu mevzu yine gündeme gelmedi konuşması az önce bitti

3. ISKUR - İş Bankası Kurucu

Alıntı Originally Posted by telaşe memuru Yazıyı Oku
    Beni kastederek bunu yazdıysanız ben kendi düşüncemi neden kızdığımı yazayım bunuda ekleyin tespitlerinize sayın investör.Bildirimlerim açık ve her yeni paylaşımda bildirimi aldığımdan ve esaretin bedeli arkadaşın bu 3 veya 4.defa aynı haberi paylaşması sonucu oluşan bir tepkidir sürekli temcit pilavı gibi aynı haberin paylaşılması tahmin ediyorum başka arkadaşlarıda rahatsız ediyordur.

Üzerinize alınmayın kimseyi kast ederek yazmadım, sadece böyle bir yazışma görünce daha öncede çok defa karşılaştığım bir durum olduğu için aklıma geldi ve böyle bir tespitte bulundum.

4.  Alıntı Originally Posted by investor35 Yazıyı Oku
    Üzerinize alınmayın kimseyi kast ederek yazmadım, sadece böyle bir yazışma görünce daha öncede çok defa karşılaştığım bir durum olduğu için aklıma geldi ve böyle bir tespitte bulundum.

Doğrudur, bu durum gerginlik yaratır ama bendeki sıkıntı bahsettiğim hadiseden dolayı oldu.10 yıldır elimde atr btr ve ıskur var borsa ekranına bile bakmadım bu hisseler hareketlenince hisselerle ilgili haberleri google’dan ararken siteyi gördüm ve üye oldum hikayem bundan ibaret

5. MECLİS AÇILSIN ÇOK BÜYÜK MESAİ HARCAYACAĞIM’
    İş Bankası’nda hissesi bulunan CHP’yi eleştiren Turan, “Siyasi ahlakı olan bir siyasetçi asla bir parti yöneticisi olarak banka yöneticiliği yapmaz. Bugün Türkiye’de tek banka yöneticisi olan parti CHP. Buradan söylüyorum, madem siyasi ahlak meselesini böyle istismar ediyorsunuz, bizim bununla itham ediyorsunuz, çevreci değil diyorsunuz. Bende diyorum ki; 'siyasi ahlaksa meseleniz, şu İş Bankası hisselerini sahibi olan millete teslim edin kardeşim. Bunu gelin güzellikle yapın'. Bir adam hem parti yönetecek, hem banka yönetecek. Bir adam hem parti tarafından atanacak, hem bankanın yöneticisi olacak. Bu siyasi ahlakın dışındaki bir yaklaşım. Ben de diyorum ki; ‘daha meclis açılmadı. Gelin siyasi ahlak örneğini görelim. Adımınızı atın, siz vazgeçin’ deyin ki; ‘Atatürk’ün mirası, bu hisselerin milletin kendisinde olmasını gerektirir. Bir partide değil. O zaman tek parti vardı. Devletin partisiydi. O zaman orada olması anlamlıydı belki ama şimdi çok parti var. CHP’de olması yanlış deyin ve adım atın. Attınız, attınız'. Ben söylüyorum bir vatandaş olarak. Bu ahlaksızlık kalksın diye Meclis açılsın çok büyük mesai harcayacağım. Madem bizi siyasi ahlaksızlıkla itham ediyorsunuz, siyasi ahlaka sizi davet ediyorum. Ve diyorum ki; 'bu hisselerle bir adım atın aksi takdirde Meclis gereğini yapacak'. Milletin emanetini, millete teslim edecek inşallah.”

6. Şu Eylül'e bir girelim. 1 Ekim'de meclis açılıyor.
    1 Ekime yaklastıkca, yapılan açıklamalar daha etkili olur kagıtta. Şimdi tepki gelse de tatil boşluğundan dolayı istedikleri gibi oynuyorlar.

7. 1991 deki degisiklik yasal değil genel kurula katılma hakkı olmayan kurucu hisse sahibinin rızası alınmadan değişiklik yapıldı. Yıllarca temettü engellendi. Is yonetimi kimse de müdahale etmedi Isyonetimi %40 hisse ile kendi yeni İştirakler le büyüdükçe büyüdü
    %60 olan halka açık ve hazinenin temettu getirileri hisse değeri düşürüldü

Erdoğan açıklama yapması ile bu sömürü düzeninin sonu yaklaştığı ve hisseleri haklarını alacağıni belli etmiştir

Isyonetimi 1 yıllık zaman diliminde hiç bir adım atnamasi sürecin çok zorlu geçecektır bu bizim için pozitif olacaktır.

1 Erdoğan arkadaslara talimat verdim yasa üzerinde çalışıyor demesi bu iş er geç bitecektir

Ortada vasiyet olduğu için chp yönetimi vasiyet e sahip çıkmışmi ona bakılır meclis te komisyonda tartışmalar da hazine temsilcileri kurucu hisse temettü sınırlama vasiyet e göre nemalandirilmadigi yüzlerine vurulur
    En kolay ve basit hak kaybını kurucu hisseden anlatilabilir
    Bir diğer konu ise isbank aldığı veya kurduğu İştirakler de isbank in kasadan para çıkmasına rağmen Atatürk hisselerinin payı İştirakler de gösterilmemesidir. Hisse pay değeri yok edilmistir

Senede 250 bin TL temettü hakkı olan veya kira getiri olan bir gayrimenkul de oturan chp nin meclis kararıyla hisseler ellerinden alınacaktır

Bizim için hisselerin kimde olduğu değil kiranin odenip odenmedigidir bu süreç bunların dillenecegi ve tartisilacagi zaman olacaktır

Meclis e gelse bile en az 2 hafta sürecektir

Sabırla bekleyin aylık 20 bin TL kira getirisi olan bir gayrimenkul ucuza vermeyin

8.  Alıntı Originally Posted by distortion Yazıyı Oku
    Şu Eylül'e bir girelim. 1 Ekim'de meclis açılıyor.
    1 Ekime yaklastıkca, yapılan açıklamalar daha etkili olur kagıtta. Şimdi tepki gelse de tatil boşluğundan dolayı istedikleri gibi oynuyorlar.
    Kafası çalışan adam başka oluyor 🙏👍

Sayfa 988/988 İlkİlk ... 488888938978986987988

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •