Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
Arama sonucu : 26 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Döviz mi , TL mevduat mı?

1.  Alıntı Originally Posted by demir113 Yazıyı Oku
    Boş zamanlarımda sahibinden e bakarım. Özellikle ist avrupa yakası satılık ilanların çoğuna aşinayımdır. Zaten son 1 senedir hepsi dönüp duruyor. Bir emlakçıdan öbürüne oradan sahibinden zat kendisi ilan veriyor ))

https://www.sahibinden.com/satilik-i...ting=price_asc

Şu bakırköy işyeri fiyatlarına bakıyorum. Hepsi özellikle iş hanı ofis vs.. 2 senedir duruyorlar. Fakat fiyatlar da 1 tık gerileme yok. Kimse burnundan kıl aldırmıyor. Kökleşmiş BETON inançları hala sarsılmamış. Fakat SERBEST PİYASA TANRISI çok güzel ÖĞRETENDİR.
    bu ülkede batacak 3 şey var,

1-Beton (2013 ten beri batışta)
    2-TL (2013 ten beri batışta)
    3-BİST (dopingle ayakta,sonu yakındır)

2.  Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    kardeşim ben bu TL den çok para kaybettim,servetim eridi,bu durumda normal olmamı bekleyemezsin.yıllarca güvendik belki faiz ile zararımız çıkar dedik. NAFİLE aksine hep kaybettim. psikolojim tamamen bozuldu bunun yüzünden en sonunda dolarcı olduk çıktık. beni burada tanıyan bilir eski TLci olduğumu.bu benim suçum değil bu ülkenin parasını gazete kağıdına döndüren yönetimin suçudur.
    Sizin dolarcı olmanıza bir sözüm olamaz. Sadece bu kadar fanatik olmanız hoş olmuyor ( şahsi fikrimdir ). Sadece siz değil ülkede yaşayan herkes bir şekilde TL. de kaybetti, lakin sonuçta TL bizim paramız. Biz bu paranın değer kaybından etkilenmemek veya en az etki ile kurtulmak için nereye yatırım yapabiliriz ? B konuda beyin fırtınası yapıyor, kendimize en uygun olanı bulmaya çalışıyoruz. Elbette sizin döviz, bir başkasının emlak vs. almasına hiç bir sözümüz olamaz. Bol kazançlar.

Alıntı Originally Posted by demir113 Yazıyı Oku
    Boş zamanlarımda sahibinden e bakarım. Özellikle ist avrupa yakası satılık ilanların çoğuna aşinayımdır. Zaten son 1 senedir hepsi dönüp duruyor. Bir emlakçıdan öbürüne oradan sahibinden zat kendisi ilan veriyor ))

https://www.sahibinden.com/satilik-i...ting=price_asc

Şu bakırköy işyeri fiyatlarına bakıyorum. Hepsi özellikle iş hanı ofis vs.. 2 senedir duruyorlar. Fakat fiyatlar da 1 tık gerileme yok. Kimse burnundan kıl aldırmıyor. Kökleşmiş BETON inançları hala sarsılmamış. Fakat SERBEST PİYASA TANRISI çok güzel ÖĞRETENDİR.
    2005 yılında abd merkez bankası başkanı greenspan; ev fiyatlarında piyasalarda köpüklenmenin olduğunu kabul etti ama ulusal çapta bir balon olmadığını söyledi. sonrasında tüm ülkede ev fiyatları birden düştü ve 2008 krizi trilyonları silip attı. gelecek, iktisatçıların onları görmezden gelerek yok edemeyecekleri kadar çok sır barındırıyordu.
    peter thiel

4. "Döviz mi , TL mevduat mı?" sorusuna "altın" desem çok mu alakasız olur acaba?

Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

5.  Alıntı Originally Posted by hisar06 Yazıyı Oku
    Sizin dolarcı olmanıza bir sözüm olamaz. Sadece bu kadar fanatik olmanız hoş olmuyor ( şahsi fikrimdir ). Sadece siz değil ülkede yaşayan herkes bir şekilde TL. de kaybetti, lakin sonuçta TL bizim paramız. Biz bu paranın değer kaybından etkilenmemek veya en az etki ile kurtulmak için nereye yatırım yapabiliriz ? B konuda beyin fırtınası yapıyor, kendimize en uygun olanı bulmaya çalışıyoruz. Elbette sizin döviz, bir başkasının emlak vs. almasına hiç bir sözümüz olamaz. Bol kazançlar.
    o halde bu TL her türlü satılır gözünün yaşına bakılmaz. ben sonsuza kadar dolarcı değilim dxy 95'i geçince kademeli eur/gbp ye kayarım.

Dxy 130 a uçar
    Avro dolar parite 1 olur
    US ve Avrupa beraber batar
    Çin çıkar
    Bunu engelleyin akil insancilliklar
    Ama savaşı engelleyemediginiz gibi olmasın
    Notunuzu Kırarım. Takdir ve kanaat vermem
    Son senaryo bu bence
    Hiç şaka degil
    Yatırım tavsiye degildir

Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    Dxy 130 a uçar