Sayfa 1/4 123 ... SonSon
Arama sonucu : 26 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Döviz mi , TL mevduat mı?

Döviz mi , TL mevduat mı?

is bu basligi doviz ve tl mevduat arasindaki iliskiyi degerlendirmek;deneysel bir calısma yapmak amaci ile acmis bulunmaktayim, maksat rakamlar konussun..
    elimizdeki nakit para : 250.000 tl ve gun itibari ile deneye basliyoruz;
    250.000 TL icin;
    3.7841 den 66.065 dolar
    5.2911 den 47.249 sterlin
    4.6613 den 53.633 euro alinmistir..(fiyatlar bloomberg tv baz alinmistir)
    satım esnasinda banka alim/satim makasi dusulecek , 1 ay vade farki dovizde de eklenecektir..1 aylik doviz vade orani ise yuzde 2 olarak hesaplanacaktir..
    tl mevduat ise yuzde 14 ten ingbank vadeli (30 gun) yatirilmistir, getirisi 2457 TL'dir..
    is bu baslik 30 gun sonra tekrar guncellenecektir..

2. Kesinlikle döviz, fırsat buldukça satın bu TL yi.vurun kafasına.

3.  Alıntı Originally Posted by savasC Yazıyı Oku
    is bu basligi doviz ve tl mevduat arasindaki iliskiyi degerlendirmek;deneysel bir calısma yapmak amaci ile acmis bulunmaktayim, maksat rakamlar konussun..
    elimizdeki nakit para : 250.000 tl ve gun itibari ile deneye basliyoruz;
    250.000 TL icin;
    3.7841 den 66.065 dolar
    5.2911 den 47.249 sterlin
    4.6613 den 53.633 euro alinmistir..(fiyatlar bloomberg tv baz alinmistir)
    satım esnasinda banka alim/satim makasi dusulecek , 1 ay vade farki dovizde de eklenecektir..1 aylik doviz vade orani ise yuzde 2 olarak hesaplanacaktir..
    tl mevduat ise yuzde 14 ten ingbank vadeli (30 gun) yatirilmistir, getirisi 2457 TL'dir..
    is bu baslik 30 gun sonra tekrar guncellenecektir..
    Cevabınız ve emeğiniz için teşekkür ederim.

Alıntı Originally Posted by hisar06 Yazıyı Oku
    Cevabınız ve emeğiniz için teşekkür ederim.
    ben de pover'a katiliyorum, her 30 gunde dener goruruz..��

5.  Alıntı Originally Posted by savasC Yazıyı Oku
    ben de pover'a katiliyorum, her 30 gunde dener goruruz..��
    vurun tekmeleyin bu TL yi,son yıllarda en sinir olduğum para bu yahu. güney afrika parası bile daha sağlamdır. bende hiç TL yok,kafa rahat.

6.  Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    Kesinlikle döviz, fırsat buldukça satın bu TL yi.vurun kafasına.
    İşi gücü bırakıp, her başlığa yazıyorsunuz. Enerjinize hayranım. Sürekli fanatik bir dil kullanarak doların çıkacağını vurguluyorsunuz. Oldum olası fanatiklerden uzak dururum. Sporda, tartışmada vb. fanatiklik yerine daha akılcı, veriye dayalı - sebep, sonuç ilişkili tartışabilmeliyiz.
    Yaşadığım ve tüm kimliğimle ait olduğum bu ülkenin parasına ''vurun kafasına '' gibi ifadelerle yaklaşılması hoş değil. Sonuçta tasarruflarımızı korumak ve mümkünse biraz da kar elde elde etmek istiyoruz. saygılarımla.

7.  Alıntı Originally Posted by hisar06 Yazıyı Oku
    İşi gücü bırakıp, her başlığa yazıyorsunuz. Enerjinize hayranım. Sürekli fanatik bir dil kullanarak doların çıkacağını vurguluyorsunuz. Oldum olası fanatiklerden uzak dururum. Sporda, tartışmada vb. fanatiklik yerine daha akılcı, veriye dayalı - sebep, sonuç ilişkili tartışabilmeliyiz.
    Yaşadığım ve tüm kimliğimle ait olduğum bu ülkenin parasına ''vurun kafasına '' gibi ifadelerle yaklaşılması hoş değil. Sonuçta tasarruflarımızı korumak ve mümkünse biraz da kar elde elde etmek istiyoruz. saygılarımla.
    kardeşim ben bu TL den çok para kaybettim,servetim eridi,bu durumda normal olmamı bekleyemezsin.yıllarca güvendik belki faiz ile zararımız çıkar dedik. NAFİLE aksine hep kaybettim. psikolojim tamamen bozuldu bunun yüzünden en sonunda dolarcı olduk çıktık. beni burada tanıyan bilir eski TLci olduğumu.bu benim suçum değil bu ülkenin parasını gazete kağıdına döndüren yönetimin suçudur.

8. Boş zamanlarımda sahibinden e bakarım. Özellikle ist avrupa yakası satılık ilanların çoğuna aşinayımdır. Zaten son 1 senedir hepsi dönüp duruyor. Bir emlakçıdan öbürüne oradan sahibinden zat kendisi ilan veriyor ))

https://www.sahibinden.com/satilik-i...ting=price_asc

Şu bakırköy işyeri fiyatlarına bakıyorum. Hepsi özellikle iş hanı ofis vs.. 2 senedir duruyorlar. Fakat fiyatlar da 1 tık gerileme yok. Kimse burnundan kıl aldırmıyor. Kökleşmiş BETON inançları hala sarsılmamış. Fakat SERBEST PİYASA TANRISI çok güzel ÖĞRETENDİR.

Sayfa 1/4 123 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •