Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
339. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, patlayacak, nakitte fırsat beklenmelidir

169 49.85%
  • dolar/euro bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

13 3.83%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

26 7.67%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

71 20.94%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

18 5.31%
  • Ne evi kardeşim, köyüme dönüyorum.

42 12.39%
Sayfa 362/1005 İlkİlk ... 262312352360361362363364372412462862 ... SonSon
Arama sonucu : 8033 madde; 2,889 - 2,896 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    beyler

Simdi evimizi kiraya vermek istiyoruz. Mahallede bir suru emlakci var. Hani bazen burada yaziyorya ayni ev farkli emlakcilar tarafindan sahibinden.com a konmus farkli fiyatlar falan diye.

Acaba diyorum hicbiriyle yazili anlasma yapmasam ama evi gostersem kirasi su olsun falan diye. Mesela cevredeki 4 emlakci ile ayri ayri gorussem kim musteriyi getirirse ona veririm falan gibi

Dogrumu dusunuyorum yoksa bir emlakci ile anlas birden fazlasina gerek yokmu demek istersiniz?
    Bence siz sadece bir emlakçı ile de anlaşsanız, 2 gün içerisinde çevrenizde 10 emlakçı birikir en az 5'i ile de anlaşmak zorunda kalırsınız (rakamlar tamamen sembolik). Ben ev aradığım sıralar aynı evi birçok emlakçı farklı fiyatlara gösteriyordu. Aynı bir emlakçı 250bin lira derken, başka emlakçı 290bin lira diyordu. Ben korktum kaçtım
    En güzeli evi siz kiraya çıkarın numaranızı yazın, arayan emlakçıysa bloklayın bir daha aramasın böylelikle 2-3 gün içerisinde semtteki tüm emlakçıları bloklamış olursunuz

Alıntı Originally Posted by maroz Yazıyı Oku
    Bence siz sadece bir emlakçı ile de anlaşsanız, 2 gün içerisinde çevrenizde 10 emlakçı birikir en az 5'i ile de anlaşmak zorunda kalırsınız (rakamlar tamamen sembolik). Ben ev aradığım sıralar aynı evi birçok emlakçı farklı fiyatlara gösteriyordu. Aynı bir emlakçı 250bin lira derken, başka emlakçı 290bin lira diyordu. Ben korktum kaçtım
    En güzeli evi siz kiraya çıkarın numaranızı yazın, arayan emlakçıysa bloklayın bir daha aramasın böylelikle 2-3 gün içerisinde semtteki tüm emlakçıları bloklamış olursunuz
    emlakcılar sadece komisyonla çalısmıyor ev sahibi 250 sat diyor emlakcı 290 satıyor 40 ı cebe atıyor ayrıca komisyonda alıyor. Durum aç gözlülük.

3.  Alıntı Originally Posted by eksina Yazıyı Oku
    emlakcılar sadece komisyonla çalısmıyor ev sahibi 250 sat diyor emlakcı 290 satıyor 40 ı cebe atıyor ayrıca komisyonda alıyor. Durum aç gözlülük.
    Evet hayatımda emlakçı ve galericiler kadar kendini zan altında bırakan bir meslek esnaf grubu görmedim.

Hani adı çıkmış 9 a inmez 8 e derler ya.
    Burada dürüst çalışmaya çalışan esnaflarda lekeleniyor.
    Bu camia kendi içinde virüsleri curukleri derhal ayiklamasi lazım.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    828
     Alıntı Originally Posted by boschyatirim Yazıyı Oku
    Evet hayatımda emlakçı ve galericiler kadar kendini zan altında bırakan bir meslek esnaf grubu görmedim.

Hani adı çıkmış 9 a inmez 8 e derler ya.
    Burada dürüst çalışmaya çalışan esnaflarda lekeleniyor.
    Bu camia kendi içinde virüsleri curukleri derhal ayiklamasi lazım.

Adı üstünde.;Emlak Komisyoncusu.
    O işi yapanların çoğu,Yüzsüzlüğü ve Serbest Piyasa lastiklerini dibine kadar her yöne kullanıyorlar..

5. Yok öyle dünya!!
    ev sahibi 250 istesin emlakçı 290 a satsın..
    alıcıda satıcı da piyasanın farkında merak etmeyin
    Alıcı aptal mı 250 lik eve 290 versin.
    Alıcı tek bi emlakçı ile mi iş yapıyor sanıyorsunuz..
    Satıcı tek bir emlakçı ile mi iş yapıyor diyorsunuz..
    REMAX ın bir aralar piyasa stratejisi idi..
    Daire mi satmak istiyorsun
    250 mi ederi..
    Ben 300 e satarım diyip sözleşme basarlardı..
    1 ay geçer abi piyasa kötü
    2 ay abi 270 e anca gider
    3 ay sonra 250 olurdu o daire..
    Ama ne yapıyorlar portföy artırıyorlar isim bilinirliği..

Emlakçılık öyle dışarıdan görüldüğü gibi bir iş sanlıyor ama değil..
    Bakın 1 milyon tl lik bir emlak satışından arkadaşa kalan 5000 tl idi..
    Normalde 30.000 olması lazım demi..
    Öyle olmuyor işte..adam çıkarıyo 10.000 atıyo..bakın atıyo diyorum..
    O emlak üzerinde 2 emlakçı çalışmış prim 2 ye bölündümü..
    senin emlakçıda 3 kişi var bölündümü bi daha 3 e..

Kuşa dönüyor çoğu zaman..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    828
    Arkadaşım ,Emlakcı aracılığıyla Muteahhitten yeni ev aldı.Daha tapu işlemi ,abonelik vs bitmeden ,emlakcı eve kiracı bulmuş.gitmiş evi göstermiş,komisyonu kirayı falan konuşmuşlar anlaşmışlar,.Bizim arkadaşın bir şeyden haberi yok..
    Daha Evin kiraya verilip verilmeyeceği belli değil.Ortada alınmış bir ev yok.Emlakcının alacağı komisyon (alım-satım dan.).7.Bin tl.Herife o para yetmemiş gibi birde kiracıdan 1.kira parası komisyon alma peşinde...
    Nerdeyse Papaz olacaklardı.Adamı Başından zor attı..

7. şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Geçen bir müşterimle muhabbet ederken evinin eskidiğini ve satılsın diye emlqkçıya verdiğini söyledi
    Emlqkcıcocukluk arkadaşıymış ve ballandıra ballandıra adamı övdü

Aradan 3 ay geçti dedim ne oldu senin ev.1 allahın kulu aramamış aylardır evde harabe

Dedim abi ne istiyorsunuz eve; 380 e emlakçı ile anlaştık ve 380 e satıldığında 20 de emlakçıya vereceğim dedi

Merak ettim adamın ofisinde bilsayarda bişeye bakabilir miyim dedim. Emlqğın olduğu ilçeyi sokağı yazdım çat adamın evinin ilanı çıktı

O çocukluk arkadaşı emlAkçı eve 550 yazmış
    Alıcı gibi aradım 530 son diyo 1 tl inmezmiş ahaha

Müşterim adamı arAyıp ana avrat düz gitti

8.  Alıntı Originally Posted by Kar_Adam Yazıyı Oku
    Arkadaşım ,Emlakcı aracılığıyla Muteahhitten yeni ev aldı.Daha tapu işlemi ,abonelik vs bitmeden ,emlakcı eve kiracı bulmuş.gitmiş evi göstermiş,komisyonu kirayı falan konuşmuşlar anlaşmışlar,.Bizim arkadaşın bir şeyden haberi yok..
    Daha Evin kiraya verilip verilmeyeceği belli değil.Ortada alınmış bir ev yok.Emlakcının alacağı komisyon (alım-satım dan.).7.Bin tl.Herife o para yetmemiş gibi birde kiracıdan 1.kira parası komisyon alma peşinde...
    Nerdeyse Papaz olacaklardı.Adamı Başından zor attı..
    Birde emlakçıyı dinlemek lazım..

700.000 isterim diyor ev sahibi..emlakçı alıcıya dönüyo 700..ok ..ok.
    emlakçı ev sahibine dönüyo abi 700 buldum..
    ev sahibinden cevap..
    ben 700 demedim di..
    ne dedin ki..
    piyasa değeri neyse o dedim..(adam şöyle bi cümle kurmuş piyasa değeri kadar fiyat istiyorum 700 mesela)
    abi alıcı tamam diyor..
    yok ben 700 e satmam..
    neye satarsın bi fiyat söyle de ona göre konuşim..hmmm bilmem işte piyasa değeri..
    abi nedir..mesela 720 mi..
    bilemeyecem..
    adam emlakçıyı kazıkçı sandığından alabileceği en yüksek rakamı alma peşinde..kaçak döğüşen satıcı..
    rezil olan bi emlakçı..

ama adama sorsam emlakçı süper suçludur..

hikayenin neresinde olduğunuza göre değişir..
    can ciğer arkadaşım bir emlakçı..yaşadıklarını 1 e 1 anlatıyor..aklınız şaşar..

bende daire aldım sattım..
    dakka bir gol bi..
    kartlarımı açtım
    şu şu fiyatı alırım..
    komisyon olarak şunu veririm..

bana da çok emlakçı aradı abi bizde çalışalım mı..hayır tek yetkili şu şu emlak..gidin onla görüşün..tamam abi..

alıcı da satıcı da kartlarını açık oynamıyorlar arada ezilen çoğu zaman emlakçı oluyor..
    aynı anda 3 kişiye veren satıcı (hepsinde farklı fiyat)
    komisyonu ingregandi yapmaya çalışan alıcı
    10 kere adam gezdirdikten sonra abi ben vazgeçtim diyip elden sattığını iddia eden satıcı..
    ee benim mesaim ne olacak..

abi anahtar kimde..
    kapıcıda..
    gidersin apartman kapıcı yok..
    sağdan soldan telefonu bulunur..adam 30 dk sonra gelir..
    abi bende deel anahtar senden evvel engin abi geldi (başka bi emlakçı) aldı ama geri getirmedi..
    haydi engine telefon açılır engin ataşehirde daire gösteriyordur..
    bütün bunlar olurken potansiyel alıcı yanındadır haaaa....rezil olursun laf yersin..

neler neler..

Sayfa 362/1005 İlkİlk ... 262312352360361362363364372412462862 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •