Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
339. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, patlayacak, nakitte fırsat beklenmelidir

169 49.85%
  • dolar/euro bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

13 3.83%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

26 7.67%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

71 20.94%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

18 5.31%
  • Ne evi kardeşim, köyüme dönüyorum.

42 12.39%
Sayfa 366/1005 İlkİlk ... 266316356364365366367368376416466866 ... SonSon
Arama sonucu : 8033 madde; 2,921 - 2,928 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by b-y Yazıyı Oku
    İstanbul’un bir çok semtinde de durum aynı ; bende pek anlam veremesem de , bir çok defa bende düşünmüşümdür niye acaba diye !
    mesela aynı şehirde (İstanbul ) ve aynı semtte olan örnek iki daire şu şekilde ;

Biri sıfır 190 m2 ve dubleks fiyatı 575 bin TL
    Diğeri 5-10 yaş 160 m2 arakat fiyatı 850 bin

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Yıllardan beri bilirim.canlı örnekleri var çünkü.
    Dubleks, tripleks evler de ısınma sorunu vardır.

Aslında bu tip evler yazlık yada Güney bölgelerine uygun evlerdir.

2. Ayrıca,mütahitlerin daha çok kazanmak için ruhsata aykırı şekilde çatıya ayrılan bölümleri ev m2 sine eklemesiyle ileride alanlar açısından sorun oluşturduğunu duymuştum..

3.  Alıntı Originally Posted by boschyatirim Yazıyı Oku
    Yıllardan beri bilirim.canlı örnekleri var çünkü.
    Dubleks, tripleks evler de ısınma sorunu vardır.

Aslında bu tip evler yazlık yada Güney bölgelerine uygun evlerdir.
    Antalya'da en üst kat çok sıcak olduğundan tercih edilmemesi gerekiyor. Biz dubleks aldık, yazın baygınlık geçiriyorum yatarken...

4. Çatı katlarında yeteri kadar yalitim yoksa kışın ısınmaz yazın soğumaz.

O yuzden fiyatları uygun olur .
    İnsaatcilarda ilk bu katları ve giriş katlarını satmaya çalışır .

General Mobile 4G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Buraya yazan arkadaşların yaş ortalaması 40 üstü gibi sanki. Anadolu da hayırlı bir işe vesile olmak gurur kaynağı sayılır maddiyat düşünülmezdi. Büyük şehirlerde hayatın çekilmezliği ve para kazanmanın zorluğu insanları tamamen iyilikten uzaklaştırdı. her şeyin değeri paraya çevrildi.

Binanın sensörlü kapı lambası bozulmuş, mahalle elektrikçisi 70 tl. istedi. Gıda çarşısında dükkanı olan komşuya telefon ettik, '' şu lamba orada kaç para, burada 70 tl. istiyorlar '' dedik. Adam akşam gelirken 2 adet almış getirdi. tanesini 100 tl. dedi. Yahu kardeşim sana zaten burada 70 tl. demedik mi, bu yaptığın işmi deyince ; Abi bizde yolumuzu bulalım, araba su yakmıyorya demesin mi. Utanma, sıkılma kalmamış. İttirettim gitti, komşu olarak bile selama değmez.

Mütercimler tam da bu meseleye nokta atışı yapmış perşembe günü. Ondan sonra 15 senedir aa bunlar yine nasıl kazandı diye aptal aptal etrafa bakınıyoruz.

Adamlar (malum parti) senin, benim, ötedekinin, beridekinin kısacası hepimizin ciğerini kendi adından daha iyi çözmüş. Memleketin dini imanı para/rant.

O kadar ki, o zeminde temelsiz binayı İstanbul'un göbeğine dikebilmişler. Şimdi de herkes birbirine aptal aptal bakıyor. Kim bu izni verdi? Yok efendim alırlarken böyle olacağını bilmiyorlar mıydı? Vay efendim yetkililer neredeymiş...

565 sene olmuş İstanbul'u alalı hala yerleşememişiz. Yakında sittirederler bizi buradan. Sen sahip çıkmazsan başkası gelir sahip çıkar çünkü.

Sahi İsrail nasıl kurulmuştu?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    828
    [QUOTE=tilkiii;2458563]Çatı katlarında yeteri kadar yalitim yoksa kışın ısınmaz yazın soğumaz.

Çatı katların ısınma soğuma durumuna katılıyorum.Yalnız Çatı/Dubleks evlerin ucuzluk-uygunluk olayı ,İstanbul için geçerli değil.Hatta tam tersi..
    Ülkemizin diğer şehirlerini bilemem.

7.  Alıntı Originally Posted by tilkiii Yazıyı Oku
    Çatı katlarında yeteri kadar yalitim yoksa kışın ısınmaz yazın soğumaz.

Vallahi pahalısını ucuzunu bilmem de, özellikle en üst kat tercih ediyorum. Piyasa da öküzler çoğaldı, adam gece saat 03- 04 e kadar oturuyor , yüksek sesle tv - müzik, misafir herşey var. yahu be adam burası toplu yaşam olan şehir dağda tek başına değilsin dediğimde utanmadan - Tamam , sen dağa çık sakin yaşa. Ben gürültüyü ve şehri seviyorum diyebiliyor.
    O yüzden zorunlu olmadıkça apartmanda oturmam, oturacaksam da çatı katta. Alt kattan da yapabilir gürültüyü ama, hiç değilse 2-3 kez tepesinde yayık yayınca nasıl bir rahatsızlık olduğunu anlar.

8. @ressam haklısın o konuda.en güzelini yapıyorsun
    @karadam bizim buralarda öyle. Ara katlar pahalı giriş ve çatı katları daha uygun fiyatta.

Sayfa 366/1005 İlkİlk ... 266316356364365366367368376416466866 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •