Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
339. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, patlayacak, nakitte fırsat beklenmelidir

169 49.85%
  • dolar/euro bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

13 3.83%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

26 7.67%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

71 20.94%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

18 5.31%
  • Ne evi kardeşim, köyüme dönüyorum.

42 12.39%
Sayfa 423/1005 İlkİlk ... 323373413421422423424425433473523923 ... SonSon
Arama sonucu : 8033 madde; 3,377 - 3,384 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Alıntı Originally Posted by Arc en ciel Yazıyı Oku
    Dolandırıcılık en eski mesleklerden biridir. Her döneme özgü de dolandırıcılar vardır. Sadece yöntemleri farklıdır. 1980'li yılların dolandırıcıları bankerlerdi mesela. Yüksek kazanç vaadiyle insanların paralarını toplayıp kaçtılar.
    Saadet zincirleri çıktı sonra.
    Projeden konut da 2005 yılından itibaren başlayan bir dolandırıcılık oldu. Bilen bilmeyen herkes inşaat işine girdi. İnsanlar bedava veriliyormuş gibi kapış kapış maketlerini gördükleri evlerden aldılar.
    Sandılar ki temelden alınan ev onlara kazanç sağlayacak. Öyle olmadığını acı tecrübe ile öğrendiler. Satanlar evin 5 sene sonra yapacağı fiyatı baştan almışlardı oysa. Neyse bu kesim en azından evini teslim alabilenler için az kayıp sayılırdı çünkü hiç evlerine kavuşamayanlar oldu.
    Kunduracı Yeşil mesela senin ne işin var inşaat işinde sen ne bilirsin ama Kamil Yeşil öyle demedi orta kesime hitap edeceğim dedi. Bu aslında orta direk sayılan kişilerin birikimlerine dikilen gözdü. Çok mağdur yarattı.
    Fi Yapı daha zalimdi. Alt gelir grubunun 3 kuruşuna dikti gözünü. 40-50 bin TL ye ev sahibi olacağına inanan kişilerin parasını çarptı gitti.
    Yasal düzenlemeler yoktu o zamanlar. Mağdur kişiler çoğaldıkça mahkemeler proje ev davalarıyla doldu. Kanuni düzenlemelerde sonra yapıldı.
    Siz siz olun gözünüzle görüp duvarına dokunmadığınız ev almayın daha doğrusu projeden ev aldığınızda kendinizi ev sahibi olmuş saymayın. Ekmek alırken bile dokunup alan yurdum insanı aç gözünü artık. Kaptırma paranı.
    Sn arcencıel o dolandırıcılığın başlangıç tarihi 2005 diye yazmışsınız.Yanılıyorsunuz,misal ben 1997 de çarpıldım istanbulda bir makete))))) Hayatımda yediğim en büyük kazıktır.Üstelik inşaat sektörü de gayet güzel gidiyordu,şirket sağlamdı,istanbulun göbeğiydi,1999 da battı davam 1999 dan beri bitmedi hala dava dosyası yargıtayda.Adamların yaptığı resmen nitelikli dolandırıcılık suçu da burası türkiye,arkadaşın birinin yazdığı gibi vatandaşı olmasan eğlenceli ülke de vatandaşı olmak biraz sıkıntılı )))))

2. Yatırımlarınıza dokunmadan hayallerinize de bir yatırım yapın. Konutta büyük indirim kampanyasında Next Level farkı %15 indirim, %10 peşinat ve 0,98 oranla 120 aya kadar vade. Erken kapamada kalan tutara %55 indirim. Üstelik döviz kuruna sabitlenen %10'luk peşinatta kur artışına karşı garanti. www.nextlevelcayyolu.com 3122844747 iptal için NLCAYYOLU yazıp 3172'ye gönderiniz. Mersis0722046523700019 B002

3. Peşinatı da dövize endeklemisler , ayrıca yüzde 55 indirim nedir ?

4.  Alıntı Originally Posted by etnaxy Yazıyı Oku
    Peşinatı da dövize endeklemisler , ayrıca yüzde 55 indirim nedir ?
    Size en az o kadar saplıyorum diyor işte açık açık.

5. Bu firmalardan diyelim ki 120 ay vadeli evi aldik. Tapuyu borc bitince mi verecekler? 10 sene icinde bu firmalarin yerinde kalma ihtimali var mi? Eve tasindim 3 sene boyunca duzenli odememi yapiyorum firmaya, bu arkadaslar daireyi ipotek edip kredi cektikten sonra hadi eyvallah demezler mi? Kim 10 sene boyunca bu mafyatik firmalara borclu olmak ister? %2 orandan banka mi yoksa 0.98 orandan bunlar mi, hangisi kulaga daha guvenilir geliyor?

Alıntı Originally Posted by cyam Yazıyı Oku
    Bu firmalardan diyelim ki 120 ay vadeli evi aldik. Tapuyu borc bitince mi verecekler? 10 sene icinde bu firmalarin yerinde kalma ihtimali var mi? Eve tasindim 3 sene boyunca duzenli odememi yapiyorum firmaya, bu arkadaslar daireyi ipotek edip kredi cektikten sonra hadi eyvallah demezler mi? Kim 10 sene boyunca bu mafyatik firmalara borclu olmak ister? %2 orandan banka mi yoksa 0.98 orandan bunlar mi, hangisi kulaga daha guvenilir geliyor?
    Ya hocam illa almak zorundamısınız evi.Hala bu zamanda o mu bu mu ikileminde kalmak niye.Şu zamanda borsa bile bu evlerden güvenli.En azından borsada paranın ilerde çıkma umudu olur .Bunlar ne ya.

7.  Alıntı Originally Posted by cyam Yazıyı Oku
    Bu firmalardan diyelim ki 120 ay vadeli evi aldik. Tapuyu borc bitince mi verecekler? 10 sene icinde bu firmalarin yerinde kalma ihtimali var mi? Eve tasindim 3 sene boyunca duzenli odememi yapiyorum firmaya, bu arkadaslar daireyi ipotek edip kredi cektikten sonra hadi eyvallah demezler mi? Kim 10 sene boyunca bu mafyatik firmalara borclu olmak ister? %2 orandan banka mi yoksa 0.98 orandan bunlar mi, hangisi kulaga daha guvenilir geliyor?
    Tapuyu ipotekli üzerinize yaparlar muhtemelen. Zaten üzerinize tapu yapıldıktan sonra bankaya mı yoksa bunlara mı borçlu olduğunuz çok önemli değil. Bütün anlaşmalar noter huzurunda yapıldığı için bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Önemli olan evde oturuyor olabilmeniz ve tapunun sizin üzerinize kaydının alınıp e-devlette gözükmesi.
    Ama sn HAKEM'in de belirttiği gibi ne işiniz var bunlarla uğraşacaksınız bu devirde daha kazançlı yatırımlar var.

Alıntı Originally Posted by cafer76 Yazıyı Oku
    Bok kokusundan dolayi 8 km yakinina gidilemeyen 25 yil onceki izmir sirma sacli olmus ya daha neler gorecegiz
    Not: 2014te ayrildim izmirden. Istanbuldan cok daha guzel yasanilasi bir kentti birakirken simdi ne halde bilmem...

SM-N9005 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    la oğlum ben o bok kokusuna razıyım,sen gel bak bakalım izmir nasıl bir insan çöplüğü haline geldi.bok kokusu bunun yanında hafif kalır.

Sayfa 423/1005 İlkİlk ... 323373413421422423424425433473523923 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •