Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
339. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, patlayacak, nakitte fırsat beklenmelidir

169 49.85%
  • dolar/euro bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

13 3.83%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

26 7.67%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

71 20.94%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

18 5.31%
  • Ne evi kardeşim, köyüme dönüyorum.

42 12.39%
Sayfa 1/1005 12311511015011001 ... SonSon
Arama sonucu : 8033 madde; 1 - 8 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
    Gönderi
    14,513

şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım
    Forum kurallarını okumak için tıklayınız

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya/satmaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

Not: Forumumuzda dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    I Love BİST Game
    Gönderi
    635
    Hayırlı olsun diyerek yerimizi alalım.
    YASAL UYARI: Burada yazdığım bilgi, haber ve yorum TAVSİYE niteliğinde olmayıp, YATIRIM DANIŞMANLIĞI kapsamında DEĞİLDİR! Anlaştıkmı ?? Zaten borsadan hiç anlamıyorum zarar edebilirsiniz.

Hadi hayırlı olsun ve iyi haftalar herkese....

Beton sevdalılarına PROJEDEN nasıl beton itelendiğinin en canlı kanıtı PARKMAVERA 3 GYS leri , bu yılın Nisan ayı ile birlikte halka IRZ dan bu yana 1 yıl geçmiş olacak, sertifikaların hali hazırda BIST de ki işlem fiyatları 34 Tl civarında, üstüne yıllık mevduat faizi de ilave edildiğinde beton tutkunlarına İTELENEN sertifikalar %40`a yakın aşağıda demektir. Neyse canım bir MUSİBET bin nasihattan iyidir derler, herkes layık olduğunu bulmuştur.
    Son düzenleme : umutabi; 26-02-2018 saat: 11:06.

5. Hatırladığım en eski 'ev almak ne kadar doğru' başlığından beridir sürekli olarak 'ömür boyu kiracıyım' seçeneğine oy verirdim, bu sefer bu seçeneği göremedim. Geçen 6-7 yılda görüşüm değişmedi, ömür boyu kirada oturmakta bir beis görmüyorum. Belki 60 yaşından sonra alırım, o yaştan sonra ev arama/ev taşıma işleri uğraşmak istemediğimden, tabi portföyümün %10'unu geçmeyecek şekilde. Yani o boyutta bir portföye ulaşabilirsem.

bende yerimi aldım.
    Yazdıklarım yalnızca JACK'i bağlar.

Peki,bu forumda ben dahil birçok kişinin canını sıkan yeni trend çoooook küçük m2 li ev sorunu nasıl çözülecek? bence yıllar içinde....
    Konutun en değerli yatırım aracı sayıldığı yıllar boyunca,ilk başlarda normal ailelerin ihtiyaçlarına göre hesaplanan ve dizayn edilen evler,yıllar geçtikçe üzerinde çatısı olan bir getiri aracı olarak görülmeye başlandı;sen al şimdi 300 e seneye 500 e satarsın mantığı ,vatandaşın algısını köreltti..
    taki şu ana kadar... artık temelden veya maketten 4-5-6 yüzbin tl ler vererek aldığın evlere talip yok??bırak onu kiralamak isteyende yok(özellikle son asayiş uygulamalarından sonra 1+0 ve 1+1 ler için)iyide apartman aidatları gider yazmaya devam ediyor,maalesef bu durumda birçok insan büyük zararlara uğrayacak,aile yaşamına hiç uygun olmayan,özellikle net i çok düşük m2 li evlere talep yıllar içerisinde tükenecek,hali hazırda satılmayı bekleyen büyük firmaların küçük daireleri ise muhtemelen devlete yurt vb olarak kiralanarak değerlendirilmeye çalışılacak diye düşünüyorum...

Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Peki,bu forumda ben dahil birçok kişinin canını sıkan yeni trend çoooook küçük m2 li ev sorunu nasıl çözülecek? bence yıllar içinde....
    Konutun en değerli yatırım aracı sayıldığı yıllar boyunca,ilk başlarda normal ailelerin ihtiyaçlarına göre hesaplanan ve dizayn edilen evler,yıllar geçtikçe üzerinde çatısı olan bir getiri aracı olarak görülmeye başlandı;sen al şimdi 300 e seneye 500 e satarsın mantığı ,vatandaşın algısını köreltti..
    taki şu ana kadar... artık temelden veya maketten 4-5-6 yüzbin tl ler vererek aldığın evlere talip yok??bırak onu kiralamak isteyende yok(özellikle son asayiş uygulamalarından sonra 1+0 ve 1+1 ler için)iyide apartman aidatları gider yazmaya devam ediyor,maalesef bu durumda birçok insan büyük zararlara uğrayacak,aile yaşamına hiç uygun olmayan,özellikle net i çok düşük m2 li evlere talep yıllar içerisinde tükenecek,hali hazırda satılmayı bekleyen büyük firmaların küçük daireleri ise muhtemelen devlete yurt vb olarak kiralanarak değerlendirilmeye çalışılacak diye düşünüyorum...
    1+0 VE 1+1 ler üniversite çevresinde ise yada AHL yakınında falan ise kiraya verilebiliyordu. Daha önce örneğini verdiğim İSTWEST Yenibosna projesi bu daireleri BATIRMCILARA AHL ye 5 dakika yakınlıkta diye itelemişti. Eee ! AHL yakında tarih olacak bu durumda hadi 1+1 ler belkide 1+0 lar kime kiraya verilecek !...

İstwest'te Eşyalı Kiralık 1+0 Residence 1.450 TL Aidat 226 Tl
    https://www.sahibinden.com/ilan/emla...32526377/detay

Istwest Bahçelievler'den 2 Farklı Ödeme Seçeneği
    Boyner Holding ve Fer Yapı ortaklığıyla İstanbul Bahçelievler'de hayata geçirilen Istwest projesinde ev sahibi olmak isteyenlere 2 farklı fırsat sunuluyor. Sıfır faizle 50 ay vade avantajı ya da teslimden sonra 2 bin 85 liradan başlayan fiyatlarla taksitlendirme yapmak mümkün...
    7 Mayıs 2012 - 18:06Görüntülenme: 15471
    İstwest projesi 70 bin metrekarelik arazi üzerinde bulunuyor. 40 residence, 512 konut ve 73 ticari ünitenin yer aldığı proje toplam 14 bloktan oluşuyor. Daire alanlarının 37 ile 210 metrekare arasında değiştiği projede stüdyo, 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 olmak üzere 5 farklı seçenek bulunuyor. Stüdyo daireler 210 bin liradan,
    https://www.emlakjet.com/haber/haber...eme-secenegi-1

Tarihe dikiz.... Yıl 7 Mayıs 2012 en ucuz fiyat 210.000 Tl

Yıl 26 Şubat 2018 sahibinden com `dan aynı projede `BİTMİŞ` en düşük m2 li 1+0 satılık daire fiyatı;

REMAX GİZEM'DEN İSTWEST A BLOK SATILIK ''1+0'' 37 m2 230.000 Tl
    https://www.sahibinden.com/ilan/emla...12472881/detay

GERÇEK BATIRIM....

Sayfa 1/1005 12311511015011001 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •