Sayfa 692/698 İlkİlk ... 192592642682690691692693694 ... SonSon
Arama sonucu : 5584 madde; 5,529 - 5,536 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

1.  Alıntı Originally Posted by Nobody Yazıyı Oku
    2 ayda mehter marşı gibi iki ileri bir geri ile yükseldiğini 2 haftada tek kalemde geri verip sildi....üstüne üstelik rekor bilanço yazmasına rağmen...garan ile eş değer bir defter değerine sahip eş değerde bilanço kârlılığı gösteren isctr p/d 0.48 ve f/k 4.6 ile sadece 28 milyar tl piyasa değeri oluştururken diğer tarafta... garan p/d olarak 0.83 ve 7.27 f/k değeri ile 44.7 milyar TL piyasa değeri oluşturmaktadır.aynı defterine sahip yıllık aynı kârları oluşturmaktalar ama buna rağmen aralarında neredeyse 17 milyar tl piyasa değerinde garan lehine bir artı fark var ..tamam isctr ne kadar da bir garan olmasa da eş değer bir defter değeri ve eş değeri bilanço kârları ile en azından garan'a yakın bir piyasa değeri oluşturma'sını da beklerdim !..ki Akbank bile daha düşük defterine sahip ve daha düşük o bilançosu ile bile 40 milyar tl ye yakın piyasa değeri oluştura bilmekte...ısctr ye bu negatif ayrımcılık neden ?.

şu an isctr en iyi defter değeri ve en iyi kâr yazan 2 inci özel banka statüsünde ! ama gel gör ki iş piyasa değeri oluşturmaya gelince şu an en kötü özel bankalar arasında......? sebep.
    Sn arkadaşım..
    Ben sebebini söyleyeyim..
    Garan..Akbank...İşC..
    Arasındaki farkı gördün mü??
    Ben söyleyeyim..
    Arasındaki fark C....
    İş bankasının sermaye yapısı çok karışık..
    A-B-C-Kurucu..
    Ve bunların yanında masada CHP var..
    Böyle çorba olmuş bankayı kim ne yapsın??
    Kurumsal yatırımcı bu yüzden gelmiyor..
    Garan ve Akbank ın ne imtiyazı var ne kurucu hissesi var ne de partisi var..
    Birde hükümet masaya oturacak..bu da belirsizlik demek.Borsa belirsizliği sevmez..
    Banka A-B-C yi birleştirip Garan ve Akbankın yaptığı gibi KURUCU hisselerini imha ederse SERMAYE yapısı sadeleşir..
    Ve işte o zaman İŞ BANKASI asıl hakettiği yere gelebilir..
    Bankadan holdingleşme bekleniyor..
    Bu adımlar~ da piyasa değeri için yapmak zorundalar..
    YTD...ASLAAA YTD..

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by FİBONACCİ Yazıyı Oku
    Sn arkadaşım..
    Ben sebebini söyleyeyim..
    Garan..Akbank...İşC..
    Arasındaki farkı gördün mü??
    Ben söyleyeyim..
    Arasındaki fark C....
    İş bankasının sermaye yapısı çok karışık..
    A-B-C-Kurucu..
    Ve bunların yanında masada CHP var..
    Böyle çorba olmuş bankayı kim ne yapsın??
    Kurumsal yatırımcı bu yüzden gelmiyor..
    Garan ve Akbank ın ne imtiyazı var ne kurucu hissesi var ne de partisi var..
    Birde hükümet masaya oturacak..bu da belirsizlik demek.Borsa belirsizliği sevmez..
    Banka A-B-C yi birleştirip Garan ve Akbankın yaptığı gibi KURUCU hisselerini imha ederse SERMAYE yapısı sadeleşir..
    Ve işte o zaman İŞ BANKASI asıl hakettiği yere gelebilir..
    Bankadan holdingleşme bekleniyor..
    Bu adımlar~ da piyasa değeri için yapmak zorundalar..
    YTD...ASLAAA YTD..

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    o söylediğin kurucu hisselerin piyasa değerleride belli...A tertibi 380 milyon tl B tertibi de yakkaşık 1.5 milyar tl ....o da mevcut son 1..2 sene için de her ikiside%1000 ve üstü primli hallerine rağmen....toplarsak ikisinde 2 milyar tl bile piyasa değeri yok.....hani desen ki kurucu hisseler ısctr nin piyasa değerinden bölüp çalıyorlar...o da yok.

burada senin tek haklı olduğun durum CHP hisseleri üzerinde ki belirsizlik tir ki..onunda iş bankasının üzerinde çalışmasına ve kârlılığına engel hiç bir olumsuz durum oluşturmuyor.

ben sana net şunu ifade edebilirim ki, isctr de açık açık hisse üzerinden manipülasyon yapılmaya çalışılıyor....bunu yapanda hükümetin taa kendisidir. !

3. En ucuz ayva 7 TL olmuş ulan zaten 3 tanesi 1 kg geçer... Yani adedi 2 TL... 3 ayva etmiyor yersen....

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Sırtlanlar diyarında yem olma dikkat et.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Kuzey Ege - İstanbul
    Gönderi
    10,346
    6,13 civarıl destek..

Dünyada en zor şey kırılan bir kalbi onarmaktır...

7. BIST100 106,800 den 113,500 e hareketinde öncü olabilir.
    6,07 altı doğru fiyatlama değil , sert yukarı hareketler oluşabilir .

8. Bu sene temettü yok

Sayfa 692/698 İlkİlk ... 192592642682690691692693694 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •