Sayfa 890/897 İlkİlk ... 390790840880888889890891892 ... SonSon
Arama sonucu : 7170 madde; 7,113 - 7,120 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

1.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    eger bankalarda takasi degistirebilirlerse ki epey yol alindi diye dusunuyorum ! (kamu bankalari mesela artik yabancinin elinde degil) eylulde pandemide de ekstra bir durum yasanmaz ise 1500 endekse yol alinir.

yatırım tavsiyesi degildir
    Hocam 2006 'dan bu yana hareketlere baktım biraz. Ortalama 2 ile 5 yıl arasında borsa yeni hedeflere yol alıyor ve yeni zirveler tazeliyor kendine.

En son 2018 ocak 'ta 1220 leri yapmış ve aradan biraz geçmiş, benim tahminime 2022 yılına kadar piyasa baya istekli yeni zirvesini yapmak için.

Burada 2018 ocak sonrasında 2 kez 1200 (20 ocak 2020 ve 27 temmuz 2020) leri geçmeye çalışmış ama tutunamamış. Yani demem o ki eski tarihlerinde eski zirvesini sadece 1 kere geçmeye çalışmış ama olmamış geri vazgeçmiş

2018 sonrasında 2 kez 1200 leri denemiş ama olmamış ve şimdi güç toplama zamanı ve yeni denemesi 3 ncü kez olacak gibi görünüyor. Bu 3 ncü denemeyi bu sene muhtemelen yapar zaten. Eğer bu deneme de de 1200 leri atlayamaz ise seneye büyük bir ihtimal yapar diye düşünüyorum şahsen. (Çünkü 2018 den bu yana 2018 dahil 3 kere tepe olusturduk ve bu yeni zirveyi yapmak için ne kadar istekli bir borsamız olduğunu gösteriyor gibi geldi bana)
    Şu kriz biterse yeni zirve büyük bir ihtimal olur. Tahmini 1200 üstüne %30 gibi bir zirve eklemesi yapacak gibi güçlü duruyor konum itibariyle.
    Tavsiye içermez kendi düşüncelerimdir

2. bugun bakildiginda is bankasinin satilabilir istiraklerinin piyasa degeri , komple is bankasinin piyasa degerinden fazla gibi duruyor. bu konuya tatilden donuste daha detayli bakacagim.

ama sadece kabataslak

sise cam daki %70 ortakligi ile satilabilir payi : 1.3 milyar usd

anadolu hayattaki %65 ortakligi ile satilabilir payi 325 milyon usd

anadolu sigortada (milli reusuranstan gelen %70 ort. ile ve trakya yatirim hol ile ) satilabilir payi : 280 milyon usd

ismen de ki %65 ortakligi ile satilabilir payi : 250 milyon usd

isgyo da ki %47 ort. ile satilabilir payi : 140 milyon usd

isfin deki %27 ortakligi ile satilabilir payi : 110 milyon usd

bunlar borsada islem goren kabataslak rakamlara gore belirlenmis pay tutarlari

kabataslak 2.5 milyar usd. bi de bu istirakleri satmak istese şak diye alici bulur

peki is bankasinin piyasa degeri nedir ? kabataslak 3.3 milyar usd

diger istirakleri dahil ederseniz banka diye bir sey fiyatlanmamis zaten !!!

3 aylikta

kredilerden 8.3 milyar TL faiz geliri var

garan : 7.6 milyar TL
    akbank : 6.1 milyar TL
    ykb : 6.3 milyar TL gelir elde etmis

bakildiginda bu dortlunun en iyisi ana kalem faiz gelirlerinde

ama ortada istirakleri cikinca banka yok ! bu yabancilar adam mi kandirmaya calisiyor ! verin sunlarin 500 milyon usd'sini gitsinler

ben varlik fonu yoneticisi olsam hergun 3-5 milyon lot alis girer alirim bunlarin hisselerini

yatırım tavsiyesi degildir

3. ...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

4. ...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

5. https://m.youtube.com/watch?v=6GrCcokVgMg
    Belgeselleri hep severim insana çok şey öğretir ...

Yatırım tavsiyesi değildir
    Son düzenleme : Noname34; 02-08-2020 saat: 07:15.

6.  Alıntı Originally Posted by illim Yazıyı Oku
    Güzel bir grafik hocam, elinize sağlık
    Iş bankası nin ne kadar ucuz kaldığını gösteren bir tablo. Hatta en ucuzu desek daha doğru olur belki

Diğer banka kâr rakamları iyi geldi.
    Bizim bankanın vermiş olduğu kredi diğer bankalardan daha fazla. Akbnk ve garanti bankasını düşünürsek %20-30 civarında piyasaya daha fazla kredi vermiş ki, bu da diğer bankalardan daha fazla kredi getirisi yapacaktır. Tabi kredi ile alakalı yan kalemlerde artacaktır

Bunun haricinde birde diğer iştirakler de var ki, soda, çam sektörü ve diğer şirketlerden de kâr rakamları gelecek.

Bir garanti bankası ozkaynaklarini 3,2 milyar artırıyorsa ve bir akbank ozkaynaklarini 2,9 milyar artırıyorsa eğer bu işbankası haliyle daha fazla yazması gerekiyor (hem verdiği kredi daha fazla hemde diğer iştirakler den de artı gelir gelecek. ) Belki 4-4,5 civarı milyar kâr yazar herkezi şaşırtır 🤩

7. Ozkaynaklarini

3 milyar artırırsa ozkaynak 61.530 olur, hisse ederi 13,66 yapar. Pd dd olarak 0,3513 gibi rakama iner

3,5 milyar artırırsa ozkaynak 62.000 olur, hisse ederi 13,77 yapar. Pd dd olarak 0,3485 gibi rakama iner

4 milyar artırırsa ozkaynak 62.530 olur, hisse ederi 13,89 yapar. Pd dd olarak 0,3455 gibi rakama iner

4,5 milyar artırırsa ozkaynak 63.000 olur, hisse ederi 14,00 yapar. Pd dd olarak 0,3428 gibi rakama iner

Daha ne olsun. Şu pandemi ortamında böyle güzel kâr yapabilecek kaç şirket var ki. Tam bir güvenli liman gibi, hemde çok ucuz piyasaya göre

Tavsiye içermez Kendı düşüncelerimdir

8.  Alıntı Originally Posted by Yalniz Mehmet Yazıyı Oku
    Güzel bir grafik hocam, elinize sağlık
    Iş bankası nin ne kadar ucuz kaldığını gösteren bir tablo. Hatta en ucuzu desek daha doğru olur belki

Diğer banka kâr rakamları iyi geldi.
    Bizim bankanın vermiş olduğu kredi diğer bankalardan daha fazla. Akbnk ve garanti bankasını düşünürsek %20-30 civarında piyasaya daha fazla kredi vermiş ki, bu da diğer bankalardan daha fazla kredi getirisi yapacaktır. Tabi kredi ile alakalı yan kalemlerde artacaktır

Bunun haricinde birde diğer iştirakler de var ki, soda, çam sektörü ve diğer şirketlerden de kâr rakamları gelecek.

Bir garanti bankası ozkaynaklarini 3,2 milyar artırıyorsa ve bir akbank ozkaynaklarini 2,9 milyar artırıyorsa eğer bu işbankası haliyle daha fazla yazması gerekiyor (hem verdiği kredi daha fazla hemde diğer iştirakler den de artı gelir gelecek. ) Belki 4-4,5 civarı milyar kâr yazar herkezi şaşırtır ��
    ustad grafigi biri paylasmis ilgiye deger diye buraya tasidim. 1/2 ay sanci devam edebilir bankalsr icin fakat sonrası olumluya evrilmek zorunda finans uzerinden para kazanan bir sektör fiyatkazanc oranindan vazgecmez ..Mal kelepirken kotuleyeni cok olur bu isin dogasinda var bu algi oyunu. bu agustos ayi kotu senaryolar on planda olacakki malin kelepirligi gozden kacsin ! yok hukumet el koyarmi yok boyle şöyle olur mu ! adama sorarlar bu haber 2 yildir var peki bu habere ragmen yilin cosku gunleri kimse neden bu haberden bahsetmez ve hisse 7kusurleri yil ici gorur ! sonra bir bakiyoruz bankalar assagi vurmaya baslayinca politik bir roportaj sunulup ayni baski algisi tekrar olusuyor. Bunu gecelim, emsallerine gore en kelepiri ve kurumsal guclulugu olan banka isc...bizi algi degil gercek yönetsin. Gercek su akar yolunu bulur diyor yillik grafiklerde ;) benim %30-50 yil ici fiyat kazanc konusunda beklentim tam. Gerisi piyasanin karari...
    ...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

Sayfa 890/897 İlkİlk ... 390790840880888889890891892 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •