Sayfa 906/906 İlkİlk ... 406806856896904905906
Arama sonucu : 7245 madde; 7,241 - 7,245 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

1. Şahsen ben konsolide bilançonun solo bilançodan daha önemli olduğunu düşünüyorum.
    Oradaki öz kaynaklar 70 milyar TLnin üzerinde.

2. kiymetli isbankasi ortaklari ve ilgilileri merhaba. bir suredir ben ce isctr ile ilgileniyorum. bunun en buyuk nedeni sadece borsada halka acik istiraklerdeki isbankasi paylari dusuldukten sonra solo bankanin $800M' a islem gormesi. en buyuk endiselerimse soyle:

1. bddknin bankalara iki senedir uyguladigi temettu dagitmama kisiti
    2. bankanin dolar bazli karinin yillardir dusmesi. aksam gelen bilancoyu dahil etmedim ama sanirim dusus trendi devam etmis..
    3. geri odenmeyen kredilerin ve bunlara ayrilan karsiliklarin daha da buyuyerek karlari iyice torpulemesi

yillara bagli kar ve piyasa degeri degisimi asagida
    https://prnt.sc/tvvc9d

malesef ustteki gerekceler nedeniyle banka tarafi neredeyse 1 f/kda islem gormesine ragmen elim gitmiyor almaya..
    Son düzenleme : kirk7; Dün saat: 21:36.
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

3. https://www.bloomberght.com/is-banka...l-oldu-2261772
    İş Bankası'nın
    ikinci çeyrek net kârı 1,58 milyar TL oldu.
    ISCTR yılın ilk altı ayında 3 milyar TL düzeyinde net kâr elde etti.

2019 yılı ilk çeyrek karı: 1,49 milyar TL
    2019 yılı 6 aylık karı : 2,41 milyar TL

kısaca,
    2019 2. çeyrek karı : 951 milyon TL
    2020 2. çeyrek karı : 1,58 milyar TL yani 2. çeyrek karı %53 artmış. 6 aylık toplamda ise %24 artmış.

Hayırlı olsun. Daha ne istiyorsunuz?
    “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

4. finansal detaylar bence oldukca tatmin edici !

hatta istiraklerinin degerini cikinca piyasa degeri Sıfır olan bir banka icin fk'yi siz hesaplayin artik

piyasa degeri : 0
    2020 tahmini kar : 6 milyar TL

yatırım tavsiyesi degildir

5. İşbankasını hiç bir banka ile kıyaslamayın ve de eleştirmeyin. Banka degil Holding. (Şişecam Operasyonu sonrası ; Mesela diyelim, Londra ‘da Uluslarararası yatırımcılarla neler görüşüyor olabilir sizce.Senaryo kabul edin😂) Bilanco suda gayet iyi. Yıl sonu da iyi gelir. Aşı calışmalarında sona gelinecek nasılsa . Tek problem ; USD & EURO spekülasyonu.Uzun vadeciyim ben. Ytd. Ptesi usd yi gene yukarı sürükleyebilirler. Dikkat.

Sayfa 906/906 İlkİlk ... 406806856896904905906

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •