Arama sonucu : 2 madde; 1 - 2 arası.

Konu: Hissenet'teki Yabacı Takma Adlar Üzerine

Hissenet'teki Yabacı Takma Adlar Üzerine

Türkiye'nin en güzide forumlarından birisi olan Hissenet'te son zamanlarda dikkatimi çeken şey forumdaşların takma adlarını nedense yabancı dillerden özellikle İngilizce'den tercih ediyor olmaları...

Bu başlığı açmamdaki gerekçem Türkçemizi tercih etme, ses bayrağımızı, dilimizi öne çıkarma, farkındalık oluşturma adınadır.

Durumla ilgili pek çok düşünce yorum yapılabilir... Kendi adıma kısa ve öz yazdım.

Esenlikler dilerim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Bu duruma yıllar önce diğer forumda dikkati çekmiş, yöneticilerden üye başvurusunda aday üyelerin Türkçe lakaplarla başvurmaya zorlamalarını önermiştim.

Yönetici RedKit'in desteğiyle, yabancı dilde lakaplarını çevirmek isteyenlere kolaylık gösterilmiş, bu talepler yerine getirilerek karınca kararınca, konuya ilgi çekilmeye çalışılmıştı.

Geçen bunca yılda sonra görüyoruz ki değişen bir şey yok.

Benim aslında önerim, herkesin kendi gerçek adlarıyla forumlara katılmaları.

Böylelikle, bazılarının lakaplarının ardına saklanarak, fütursuzca hareketler, hakaretler yapmalarının da bir nebze önüne geçmek.

Mümkün mü?

Hadi öylesi fazla bir beklenti diyelim. Türkçe lakap kullanmak neden ters gelmekte anlamak mümkün değil.

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •