Sayfa 104/168 İlkİlk ... 45494102103104105106114154 ... SonSon
Arama sonucu : 1344 madde; 825 - 832 arası.

Konu: AYGAZ - Aygaz A.Ş.

haftalık takas

Sn. Dadaş ali,
    Takibiniz, değerli katkı ve paylaşımlarınız için teşekkürler.

Bu konuyu kurcalamamın esas sebebi, bizim borsamızda maalesef çoğu kişinin daha ziyade net kar rakamına odaklanmaları.
    Hatta net kar rakamının tek seferlik mi, yoksa sürdürülebilir faaliyet karı olup olmadığına bile bakmadan reaksiyonları veya ilgilerini bu kritere göre belirliyor olmaları. Bizim Piyasanın gerçeği bu malumunuz. ben de şirket açısından, özkaynak kalemlerindeki yer değişikliğinin şirket değeri kriterine göre farkı olmasa da, sınıflandırıldığı yer net kar grubu ise, buradan extra bir ekmek çıkabilir mi diye düşünerek irdelemiştim.
    Bazen , şirketlerin açıklamaları ve raporlarda yer alan satır aralarındaki detaylardan piyasanın geneli farkına varamadan bir şeyler bulup çıkarabilirsek daha erken yol alıyorsunuz. Bu araştırma , varsayım ve çıkarımlarınız doğru ise ve erken pozisyon almışsanız , başkaları alırken ,artık rahatlıkla ve keyifle satıcı konumuna geçebiliyorsunuz.
    özetle, Yakalamaya çalıştığım şey de, piyasadan önce bazı olumlu gelişmeleri ile, bir takım özel işlemlerin olası pozitif kayıt ve raporlama sonuçlarını erken tahmin edebilmek.

4. Zaman zaman trade amaçlı girdiğim Aygaz hep takibimdeydi. Bu gün Borusan tavandan satılınca, yerine 12.31 den Aygaz aldım. Malum bu düşüşler, sağlam şirketlerde alım fırsatı. Gerek kısa, gerek orta, gerekse uzun vade hiç ürkütmeyen fiyatlarda çünkü.

12,2 nin altına sarkması iyi olmadı şimdilik,
    Umarım seans sonuna doğru desteğine sıçrar.
    aksi halde piyasadaki trendin aksine durması kolay değil.
    Yabancı bugün kararlı ve acımasız satıyor.

6. kimse kalmadı mı burada ky olarak

7. hadi 12.05 inşallah en kısa zamanda ytd

8. 4 saatlikler al verdi verecek gibi ytd

Sayfa 104/168 İlkİlk ... 45494102103104105106114154 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •