Sayfa 107/168 İlkİlk ... 75797105106107108109117157 ... SonSon
Arama sonucu : 1344 madde; 849 - 856 arası.

Konu: AYGAZ - Aygaz A.Ş.

Alıntı Originally Posted by mustican Yazıyı Oku
    https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/825844
    Şirketimizin %84,53 oranında, bağlı ortaklıklarımızdan Aygaz A.Ş.'nin ise %3,93 oranında pay sahibi olduğu Koç Finansal Hizmetler A.Ş. (KFS) yönetim kurulu tarafından, 13.03.2020 tarihinde yapılacak KFS genel kurul toplantısında, sermayesinin 4.855.600.000 TL azaltılarak 6.400.600.000 TL'den 1.545.000.000 TL'ye indirilmesinin ortakların onayına sunulmasına karar verilmiştir.

Genel kurul toplantısında ayrıca, çoğunluğu olağanüstü yedeklerden karşılanmak üzere 334.996.381,74 TL tutarında temettü dağıtılması ile ihtiyaç duyulması halinde yıl içerisinde temettü avansı dağıtılması konusunda KFS yönetimine yetki verilmesi hususları da ortakların onayına sunulacaktır. Genel kurul onayını takiben, Türk Ticaret Kanunu uyarınca gerekli ilan ve tescil işlemleri tamamlandıktan sonra, sermaye azaltımının 2020 yılının ilk yarısında tamamlanması beklenmektedir.

Yapılması planlanan sermaye azaltımı ve temettü ödemelerinden elde edilecek fonların, 30.11.2019 tarihinde kamuya açıklanan ve 5.02.2020 tarihinde kapanışı gerçekleştirilen KFS ve Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. pay devirleri sırasında oluşan yükümlülüklerin yerine getirilmesinde kullanılması planlanmaktadır.

Bu durumda benim hesabıma göre,
    Aygaz : 13 milyon 166 bin TL temettü alacak.
    Geçmiş sayfalarda uzun uzun işlediğim ve anlattığım konu buydu.
    YKB nin sahibi şirket olan KFS, italyanlardan alınan YKB hisselerinin bedelini mahsuplaşma yoluyla ödemiş ve kalan koç grubu şirketleri ise, oluşacak olan ve vadesi 9 ay olarak belirlenen borçları, temettü veya sermaye dağıtımı yoluyla ödeyebileceğini açıklamıştı.
    Ben de uzun uzun bu işten aygaz nasıl bir fayda sağlar bunu hesaplamaya ve anlatmaya çalışmıştım.
    Özetle, aygaz da mali tabloları etkileme yüzdesi daha sınırlı iken , ana firma koç holdingte çok daha pozitif etki olacağı kanaatimi de yazmıştım.
    bugünlerde bilhassa koç holdingin ve kısmen de olsa aygaz ın hareketli ve dirençli olmasının sebebi bu işlem ve açıklama idi.
    tahmin etmek zor değildi resmin genelini , bilemeyeceğimiz tek şey KFS nin dağıtacağı temettünün tutarı idi. Birikmiş karlarda dahil çok dağıtılabilir temettü çıkmayınca mecburen sermaye azaltımına gidilmiş. Bunun gelir tablosuna etkisi sınırlı ama nakit akımına katkısı iyi.
    Bir de açıklama da yer almayan , tahsil edilecek tazminat tutarı var toplamda 570 mln . Bunun 23 mln u aygaza ait. Kalanı koç holdinge ait. Bunların da nasıl muhasebeleştirileceğini henüz bilmiyoruz. Bilanço açıklanınca göreceğiz.
    Haber genel olarak güzel ama borsanın ve piyasaların çok karamsar bir zamanına denk geldi maalesef.
    Son düzenleme : abcd; 10-03-2020 saat: 17:00.

2. artık dönelim yahu

3. Aygaz finans şirketi mi, ne işi var KFS hisseleri ile! KFS hisselerini Koç holdinge satsın,karşılığında diğer azınlık oranda işirak ettiği enerji elektrik şirketletinin daha fazla hissesini koç holding ten devralsın. En doğrusu bu.

4. Temettü hisseleri için fiyat benim için ikinci planda kalır. Bir hisse temettü veriyor ise fiyatı ne kadar düşük ise o kadar avantajlıdır.
    Aygaz haftaya 17 martta brüt 50 kuruş net 0,425 TL temettü verecek.
    Temettü hisselerinde düşük fiyatları değerlendirmek lazım derim.
    “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

5. hala eksi ya helal olsun sana aygaz

6. tek hanelerden uzun süreli nikah kıydım aygaza...

7. https://www.tradingview.com/x/NSHwN5Eg/ yatırım tavsiyesi değildir dikkat çalışır umarım

8. AYGAZ 17.03.2020 tarihinde yani yarın, 0,50 TL (NET: 0,425 TL) temettü verecek.
    “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

Sayfa 107/168 İlkİlk ... 75797105106107108109117157 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •