Sayfa 112/170 İlkİlk ... 1262102110111112113114122162 ... SonSon
Arama sonucu : 1357 madde; 889 - 896 arası.

Konu: AYGAZ - Aygaz A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by mustican Yazıyı Oku
    Bazı aracı kurumların AYGAZ için 1. çeyrek kar tahminleri aşağıdaki gibidir.
    En düşük kar tahmininde bulunan aracı kurumlardan biri Ak Yatırım olup, 302 milyon TL zarar tahmininde bulunmuş.

*FOREKS ANKETİ-AYGAZ'IN 2020 YILI 1.ÇEYREK ZARARININ 256 MİLYON TL OLMASI BEKLENİYOR(2019 1Ç 10,1 MİLYON TL)

https://www.paraborsa.net/i/2020-1-c...iraat-yatirim/

Bu da Ak Yatırım tahmini.
    Ek 24937

8 mayısta ilk çeyrek bilanço açıklanacak. Bu bilançoya göre de yönünü belirleyecek.
    Tupras tan gelecek olan zarar sanirim etkiliyor bu ceyrek...
    Yaniliyor muyum?
    Yatirim tavsiyesi değildir...

"Memleketim varsa Ben de varım."Vehbi KOÇ
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.
    "Memleketim varsa ben de varım."

2. Ben kayıtlara not düşmek için, bu aracı kurum tahminlerini girdim. Amacım elinde Aygaz olan ky yı panikletmek değil.

Ben de Aygaz var. Hep de olacak inşallah.

Şimdi gelelim kendi düşünceme, bana göre stok karı stok zararı diye bir şey yok. Sanal bir kar veya zaradır. 6 ay 1 yıl sonra petrol fiyatları artar bu sefer stok karı yazar. Gerek Tüpraş, gerek Aygaz genelde dolu stoklar ile çalışır. Yani petrol ya da LPG yükseldi stokları boşaltalım, düştü dolduralım diye bir durum yok. Ki petrol fiyatları bu sevilerde sürdürülemez. Ben yıl sonu 30-40 dolar bir aralığa geleceğini düşünüyorum.
    Önemli olan faaliyet karıdır. Ne Tüpraş, ne de Aygaz ilk çeyrekte rekor bir zarar açıklayacağını sanmıyorum. Açıklasa bile ben asla satmayı düşünmüyorum. Bu tahminlerden dolayı 10 gündür Aygazın piyasa değeri baskı altında kalmış olabilir. Önemli olan yıl sonu bilançosu.
    Aygaz için, tahminleri şaşırtacak bir bilanço ile görebiliriz diye düşünüyorum. Az kaldı. 8 mayısta her şey belli olacak.

Şimdi bu aracı kurumlar ters köşe olursa tahminleri boş çıkarsa o zaman bir şeyler daha yazarım.
    “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

3.  Alıntı Originally Posted by mustican Yazıyı Oku
    Ben kayıtlara not düşmek için, bu aracı kurum tahminlerini girdim. Amacım elinde Aygaz olan ky yı panikletmek değil.

Ben de Aygaz var. Hep de olacak inşallah.

Şimdi gelelim kendi düşünceme, bana göre stok karı stok zararı diye bir şey yok. Sanal bir kar veya zaradır. 6 ay 1 yıl sonra petrol fiyatları artar bu sefer stok karı yazar. Gerek Tüpraş, gerek Aygaz genelde dolu stoklar ile çalışır. Yani petrol ya da LPG yükseldi stokları boşaltalım, düştü dolduralım diye bir durum yok. Ki petrol fiyatları bu sevilerde sürdürülemez. Ben yıl sonu 30-40 dolar bir aralığa geleceğini düşünüyorum.
    Önemli olan faaliyet karıdır. Ne Tüpraş, ne de Aygaz ilk çeyrekte rekor bir zarar açıklayacağını sanmıyorum. Açıklasa bile ben asla satmayı düşünmüyorum. Bu tahminlerden dolayı 10 gündür Aygazın piyasa değeri baskı altında kalmış olabilir. Önemli olan yıl sonu bilançosu.
    Aygaz için, tahminleri şaşırtacak bir bilanço ile görebiliriz diye düşünüyorum. Az kaldı. 8 mayısta her şey belli olacak.

Şimdi bu aracı kurumlar ters köşe olursa tahminleri boş çıkarsa o zaman bir şeyler daha yazarım.
    Tüpraş var mi sizde?

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.

4. [QUOTE=uzunvade87;4395807]Tüpraş var mi sizde?

Vardı hepsini aygaza çevirdim. Sonuçta aygaz almış olmakla tüpraş da almış oluyorsunuz.
    “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

5. [QUOTE=mustican;4397513]
     Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Tüpraş var mi sizde?

Vardı hepsini aygaza çevirdim. Sonuçta aygaz almış olmakla tüpraş da almış oluyorsunuz.
    Ben de öyle dusunuyorum.Aygaz daha ileriye tasir kendini tupras ortakligi da aeti diye dusunuyorum.Ama henuz Tupraslarimla ayrilamadim;)

6. Bu arada bugün Aygaz ve Tüpraş faaliyet raporlarında gördüğüm kadarı ile stok zararına karşı her iki şirket de fiyat dalgalanmalarına karşı hedge yapıyor.
    Eğer bu olay başarılı bir şekilde yapılıyorsa tüm aracı kurumların çuvallaması lazım.

AYGAZ 2019 FAALİYET RAPORU
    (Emtia riskine yönelik, uluslararası piyasalarda fiyatlardaki dalgalanmaların etkisini sınırlaması açısından, doğal hedge
    amacıyla tutulan stoklara ilişkin türev işlemi yapılmaktadır.)

7.  Alıntı Originally Posted by mustican Yazıyı Oku
    Bu arada bugün Aygaz ve Tüpraş faaliyet raporlarında gördüğüm kadarı ile stok zararına karşı her iki şirket de fiyat dalgalanmalarına karşı hedge yapıyor.
    Eğer bu olay başarılı bir şekilde yapılıyorsa tüm aracı kurumların çuvallaması lazım.

AYGAZ 2019 FAALİYET RAPORU
    (Emtia riskine yönelik, uluslararası piyasalarda fiyatlardaki dalgalanmaların etkisini sınırlaması açısından, doğal hedge
    amacıyla tutulan stoklara ilişkin türev işlemi yapılmaktadır.)
    Hep yapiyolardi ama zarar ona ragmen olusuyor...
    Ytd...

8. Aracı kurumlar AYGAZ ın ilk çeyrek bilançosunu tahminen 8 mayısta açıklayacağını söylüyordu.
    Henüz açıklanmadı. Acaba 11 mayıs 2020 pazartesi günü mü açıklar?
    Ya da net bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

https://www.paraanaliz.com/2020/bors...minleri-46334/

Bu arada Ziraat Yatırım da AYGAZ için ilk çeyrek kar rakamını 259 Milyon TL zarar olarak tahminde bulunmuş.

Sayfa 112/170 İlkİlk ... 1262102110111112113114122162 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •