Sayfa 114/169 İlkİlk ... 1464104112113114115116124164 ... SonSon
Arama sonucu : 1345 madde; 905 - 912 arası.

Konu: AYGAZ - Aygaz A.Ş.

1. Gelecek zararın tümü tüpraş kaynaklı olacağını düşünüyorum… Haydi hayırlısı...

2. Net Dönem Zararı -226.160.000.-TL,
    "Beklemesini bilenin her şey ayağına gelir." - Balzac

3.  Alıntı Originally Posted by rlstvnsn Yazıyı Oku
    Net Dönem Zararı -226.160.000.-TL,
    Kötü gelmiş. Ben şahsen daha iyi bir bilanço bekliyordum. Hayal kırıklığı. 2. çeyrek de sıkıntılı olacak gibi.
    Bugün ki hisseye gelen satışın nedeni bu olabilir.
    “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

4. https://www.aygaz.com.tr/uploads/yat...u-21052020.pdf

COVID 19, ülkemizde Mart ayının 2. yarısı ülkeyi etkilemesine rağmen, Aygaz finansal verileri çok olumsuz etkilemiş.

Satış gelirleri düşmüş -%6
    Faaliyet Karı düşmüş -%184
    VAFÖK düşmüş -%126
    Net karda dramatik bir düşüş var. -% 2345
    “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

Alıntı Originally Posted by mustican Yazıyı Oku
    Kötü gelmiş. Ben şahsen daha iyi bir bilanço bekliyordum. Hayal kırıklığı. 2. çeyrek de sıkıntılı olacak gibi.
    Bugün ki hisseye gelen satışın nedeni bu olabilir.
    Evet , gerçekten çok kötü benim beklentilerime göre de.
    Üstelik, taşınmaz satış karı (50 mln), KFS fesih tazminatı, entek firmasından (32 mln)iyi bir katkı gelmesine rağmen;

-nisan ayına devreden stoklarında stok zararının hesabında dikkate alınmasıyla, favök (piyasanın beklediği gibi ) zarar etmİş,
    -tüpraştan gelen devasa zarar payı olan 230 mln gelir tablosunu alt üst etmiş,
    -hem zarar hem de temettü ödemesi dolayısıyla , yeni finansal borçlar alınmış,
    -vb başkaca burada sıralamayacağım sebeplerle....
    2020 beklentileri kötüleşmiştir.

Anlayamadığım şey ise, piyasa beklentileri bu rakamlar civarında iken , son 3 gündür (Dün tavan oldu) HSBC kurumunun agresif alımlarıyla yaklaşık 1,6 mln lot u tek başına almasıdır.
    Bu agresif alımlar, açıkçası bilançonun piyasa beklentisinden daha iyi geleceği izlenimi oluşturmuştur. Buna rağmen elimde bekleyen kısmın yarısını bu sabah 12,05 ten vererek azaltma tercihim teselli oldu.
    Yarın ise kalanı ile de vedalaşıp, bu yıl için artık aygaz da beklentim kalmadığı için uzaktan izleyeceğim.
    Bilanço hayırlı olsun:-((

ben şahsen bu kadar zarar beklemiyordum, kötü gelmiş.

7. Tupras yakmistir aygaz i...
    Ytd

"Memleketim varsa Ben de varım."Vehbi KOÇ
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.
    "Memleketim varsa ben de varım."

8.  Alıntı Originally Posted by abcd Yazıyı Oku
    Yarın ise kalanı ile de vedalaşıp, bu yıl için artık aygaz da beklentim kalmadığı için uzaktan izleyeceğim.
    Bilanço hayırlı olsun:-((
    Güle güle sayın abcd...

Sayfa 114/169 İlkİlk ... 1464104112113114115116124164 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •