Sayfa 116/168 İlkİlk ... 1666106114115116117118126166 ... SonSon
Arama sonucu : 1344 madde; 921 - 928 arası.

Konu: AYGAZ - Aygaz A.Ş.

1. Sn abcd,
    ilk çeyrek bilançoda Aygaz net olarak ne kadar stok zararı yazdı?
    Benim baktığım kadarı ile 100 milyon TL civarı bir zarar gördüm. Emin olamadım.
    “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

2. "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

3. https://www.paraanaliz.com/2020/bors...nuclari-47848/

...
    Aygaz’ın 2020 yılının ilk çeyreğinde ana ortaklık net dönem zararı 226,2mn TL ile hem piyasa beklentisi olan 247mn TL’lik zararın, hem de bizim beklentimiz olan 259mn TL zararın altında gerçekleşmiştir. Tahminimizdeki sapmada, yatırım faaliyetlerinden kaydedilen gelirlerin beklentimizden yüksek gerçekleşmesi etkili olmuştur.

Şirketin ilk çeyrek satış gelirleri satış miktarındaki %7’lik düşüşün de etkisiyle bir önceki yılın aynı dönemine göre %6,2 oranında azalarak 2.206mn TL olarak gerçekleşirken, brüt kar ise oluşan 98mn TL’lik stok zararının da önemli etkisiyle %55,6 oranında azalarak 93,2mn TL’ye gerilemiştir. Şirket’in operasyonel giderleri aynı dönemde %9,6 oranında artarken, diğer faaliyetlerden 5,5mn TL gelir kaydedilmiştir. Böylece 1Ç2020’de şirket 57,3mn TL net faaliyet zararı kaydetmiştir.

Şirket ilk çeyrekte 31,4mn TL Faiz Amortisman Vergi Öncesi Zarar kaydetmiştir (1Ç2019’da FAVÖK 98mn TL).

Diğer taraftan, Şirket ilk çeyrekte gayrimenkul satışı ve Unicredit’den alınan fesih bedeli gibi gelirlerin etkisiyle yatırım faaliyetlerinden 74,5mn TL gelir elde etmiştir. İştiraklerin ise 1Ç2019’daki 8,8mn TL’lik negatif etkisi 1Ç2020’de Tüpraş kaynaklı 201,3mn TL’ye yükselmiştir. 2020 yılının ilk çeyreğinde Tüpraş kaynaklı 233mn TL zarar oluşurken (1Ç2019’da 40mn TL zarar), Entek kaynaklı ise 32mn TL gelir (1Ç2019’da 30mn TL gelir) elde edilmiştir. Finansman giderleri ise 44,6mn TL’den 46,5mn TL’ye yükselmiş ve tüm bunların etkisiyle net dönem zararı 226,2mn TL olarak gerçekleşmiştir. Şirket bir önceki yılın aynı döneminde 10,1mn TL net dönem karı kaydetmişti.
    ...
    “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

4. AYGAZ 11,20TL Değişim -1,75% Fark-0,20 Toplam İşlem Hacmi 11.320.141 TL

FD/FAVÖK:12,0
    PD/DD: 1,6
    FD/Satışlar: 0,4
    Yabancı Oranı (%): 68,10
    Ort Hacim (mn$) 3A/12A 1,6 / 1,0
    Piyasa Değeri: 3.360,0 mnTL
    Net Borç : 807,1 mnTL

aylık takas

Alıntı Originally Posted by mustican Yazıyı Oku
    Sn abcd,
    ilk çeyrek bilançoda Aygaz net olarak ne kadar stok zararı yazdı?
    Benim baktığım kadarı ile 100 milyon TL civarı bir zarar gördüm. Emin olamadım.
    Sayın Mustican,
    Hisseyi satıp uzaktan izlediğim ve bu sayfaya çok uğramadığım için geç görmüşüm sorunuzu.
    Şirketin web sitesindeki yatırımcıı ilişkileri bölümündeki çeyreksel kar sunumu raporunun 8. Sayfasında mutlak rakam yer almasa da söylediğiniz gibi , 100 e yakın stok zararı olduğu çıkarımı yapılabiliyor.
    Ben şahsen çok daha az bekliyordum, çünkü ocak ta bir miktar stok karı, şubatta bir miktar zarar ama mart ayında hissedilebilir bir zarar olması gerekiyordu. Üstelik ürünün bir kısmını hedge ettikleri için bu kadar zarar beklemiyordum, ama maalesef beklediğimden daha kötü geldi.
    Bence esas stok zararı nisan ve mayıs ayında olacak, üstelik nisan mayısta satışlarda % 50 ye yakın düştü, haziranda hala % 20 civarında düşük satış devam ediyor. Haziranda bir miktar stok karı var ama yaraları pek saracak büyüklükte değil.
    Tüpraş tatafı da umut vermiyor.
    2. Çeyrek faaliyet sonuçları maalesef kötü bekliyorum kendi adıma. O yüzden En erken sonbahar a kadar başka hisselerde olacağım.
    Bu yıl bir çok sektörde olduğu gibi burada da yılı kapatmış gibi görünüyor resim.
    Ama malumunuz bazen fiyatlar faaliyet performansından bağımsız olabiliyor.
    Umarım bekleyenler için , gerçekleşen faaliyetler değil de , beklentiler e göre fiyatlama ağır basar.
    Bol şanslar sabredenlere.

Kapanışı 11.41 ile tamamladık derken..
    Karanlıkta resmen tecavüz etmişler.
    11.22 de 154170 lot eşleşmiş.. düne göre %-2.09 düşüşle kapandı.

8. AYGAZ : 11,22- 11,42 ve kapanışı 11,22 TL den yaptı.%2 ekside. Ağırlıklı ort: 11,47 TL

Borsanın artı kapadığı ve gün içerisinde 11,50 lerde işlem gören ve 11,60 a kadar yükselen Aygazın kapanış seansında birden 20 kademe alttan kapatması şaşkınlık yarattı.

11,34 TL den sabah alış girmiştim. Nasıl olsa gelmez diye de emri değiştirmedim ve iptal da etmedim. Bir baktım, kapanış seansında 11,22 TL den emir gerçekleşmiş. Teşekkür mü etsem bilemedim. İlginç geldi.

Sayfa 116/168 İlkİlk ... 1666106114115116117118126166 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •