Sayfa 121/168 İlkİlk ... 2171111119120121122123131 ... SonSon
Arama sonucu : 1344 madde; 961 - 968 arası.

Konu: AYGAZ - Aygaz A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by yatayseyir Yazıyı Oku
    kfs ve tüpraştaki payları sadece bu fiyatı eder nerdeyse...
    tabi kar gibi zararı da yansıyor iştiraklerin...
    oyak geçenlerde 29 tl gibi bir hedef fiyat vermişti...
    çok yakında olmasa da 2021 yılında işler düzelirse 6 aylık bilançoda bu fiyata gelebilir..

güney asyadaki yatırımlar bitip faaliyete geçer ve aykargo tüm ülkeye yayılırsa..
    işin rengi değişir...

temettü verimliliğine göre taşımayı düşünüyorum..

2020 yılında kar oluşmayabilir..2021 den itibaren küresel piyasaların düzelmesiyle ciro ve karlılık artışı logaritmik artacaktır

uzun vadeli kredilerini düşük faiz ile yapılandırmış olmaları çok iyi..

corona hikayesi bittiğinde petrol fiyatlarındaki artış ile tüpraştan gelen zararın tolere edileceği ve kendi stok zararının da stok karına dönüşeceğini düşünüyorum

tüm bunlar gerçekleşirse 2022 yılında temettü verimliliği en yüksek şirket olabilir..

herkese bol kazançlar
    ..

SM-N910C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Aygaz in opet ortakligi nedir?
    Ytd

"Bir ülkenin bağımsızlığı yabancıların lütuf ve merhametine bırakılamaz."M.Kemal ATATÜRK
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.
    "Memleketim varsa ben de varım."

2.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Aygaz in opet ortakligi nedir?
    Ytd

"Bir ülkenin bağımsızlığı yabancıların lütuf ve merhametine bırakılamaz."M.Kemal ATATÜRK
    Opet in % 50 si Öztürk ailesine (ÖZTÜRK YATIRIM VE TURİZM A.Ş)
    diğer %50 ye yakını da koç ailesi ve şirketlerine ait.
    “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

3.  Alıntı Originally Posted by mustican Yazıyı Oku
    Opet in % 50 si Öztürk ailesine (ÖZTÜRK YATIRIM VE TURİZM A.Ş)
    diğer %50 ye yakını da koç ailesi ve şirketlerine ait.
    Sundan aklima geldi Opet te ileride sarj istasyonlari arttiginda Aygaz a ne tur bir katkisi olacak o yonde yurt icinde hamle yapmadilar henuz Zorlu enerji bu ise giriyor mesela....
    Aygaz in dogrudan ne tur bir payi oluyor Opet bayisinden onu dusunmek istemistim.
    Bir inceleyim burda da paylasirim.
    Tupras ta ileride temettuleri buraya kaydircam cunku;)
    Bir de dogalgaz santrallerine bakmam lazim tasidiklari dogalgazi santrallere vs ye veriyorlarsa cirolarindaki payi ne kadar?
    Sunumlarda belli olmuyor acip sormak lazim sirkete....
    Ytd

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.

4. Aygaz ı ben de takip ediyorum 2021-(2020 yılı zarar ile kapatırsa 2021 de temettü verebilir mi???)ve 2022 yılı için olabilir. Hissede 10-11 TL altında uygun bir fiyat oluşursa uzun vade için yatırım yapılabilir ve portföye katılabilir diye düşünüyorum.

2020 sanırım bu şekilde kapatır. Tüpraş'ta bir düzelme olmazsa Aygaz'da da zor gibi.
    Tüpraş da maalesef hükümetin kıskacında. Vatandaşa şirin görünmek için sürekli fiyatlara müdahale ediliyor. Bu sebeple yakın zaman için Tüpraş da zor görünüyor.

Benim asıl merak ettiğim 2019-12 ay bilançosu ve 2020-6 aylık bilançolarda Aygaz'ın özsermayesi yaklaşık %20 düşmüş.
    Bu durumu kısaca nedenleri ile izah edebilecek biri var mı?

AYGAZ 2020 ye maalesef olumsuz başladı. Bu sebeplerden dolayı da bir süre uzaklaştım ve halen KCHOL deyim.

KCHOL in şirketlerindeki portföy çeşitliliği ve 2020 yılı rekor kar açıklaması nedeniyle daha avantajlı geldi bana. Fakat henüz bu avantajlar borsadaki fiyatlarına yansımadı o da ayrı mesele.
    “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

5. Aygaz ve Tupras kaybettikleri farki kapatacaktir diye dusunuyorum.
    Aygaz i 2020 2021 yili icinde toplama olarak dusunebilirim.Ama ani fiyat kirilmalari olabilir diye temkinli yaklasacagim.İlk kez toplayacagim Aygaz i dolayisiyla hem dediginiz sermaye teknik olarak bakilmali hem yatirim ve kâr oranlarina bakilmali.
    Tupras ozelinde de su dikkatimi cekiyor genel olarak dunyada marjlar dusuk Tupras bu marjlarda nakit uretme gucu cok yuksek bunu kapatabilir kisa zamanda islerin duzelmesiyle.
    Ama sanirim birim fiyatlarini bilmiyorum ezbere konusmiyim Tupras ta jet yakiti ve fuel oil satislari kârı goturdu.Bir de imo meselesi ertelendi diye biliyorum kuresel kural uygulamaya gececekti.
    Aygaz in kendisini istiraklerini yatirimlarini bir A4 e tablo yapip karsidan bakmak lazim....
    Aygaz in temettu verme gucu nakit yaratma gucu fevkalede iyi...
    Hayirlisi olsun....
    Ytd elbette...
    Ayrintili teknik bilgisi olan varsa aydinlatsin bizi...

6. Yabancı larin fiyata bakmadan çıktığı bu zamanlarda Aygaz da yabancı takasinnin çok az düşmesi de artı

7. Üstat Mergen de bugun grafik çalışmış.
    Ucuz kaldı.

SM-J415F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Opetin %50 si birzamanlar Aygaza aitti. Aygaz Enerji Yatırımlara AŞ (EYAŞ %20 si Aygazın, Tupraşın %51 i EYAS'ın) ortak olunca tabi baya borca girdi ve elindeki Opet hisselerin hepsini Tupraş'a sattı. Aygaz dolaylı yoldan Opetin karından faydalanıyor.

Sayfa 121/168 İlkİlk ... 2171111119120121122123131 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •