Sayfa 151/169 İlkİlk ... 51101141149150151152153161 ... SonSon
Arama sonucu : 1347 madde; 1,201 - 1,208 arası.

Konu: AYGAZ - Aygaz A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by VaLeNTiNe Yazıyı Oku
    https://www.aygaz.com.tr/uploads/yat...u-03112022.pdf

Finansal tablolarla ilgili böyle bilgilendirici bir sunum hazırlayan Aygaz yatırımcı ilişkilerini canı gönülden tebrik ederim. Piyasada böyle çok çok az şirket var.
    Bugün sunuma katıldım ve Koç Finans ile ilgi soru sordum. Teşekkür ettiler böyle bi soru için. Sahip olduğunuz KFH dan ne fayda sağlıyorsunuz? Mesela temettü alıyormusunuz? diye. Alıyorlarmış, bu yıl 18 milyon almışlar finansallarda gözüküyor dedi.

Bu yıl KFH da çok kar var.. 2023 burdan gelecek temettü ayrıca muthiş . Sendeo ve Bangladeş Tüpraş sayesinde bedeva ya geldi.

2. Uzunca bir süre tututuğum THY hisselerimin bir kısmını satarak Aygaz aldım.. Bilanço verileri ve şirket sunumu hakikaten ortalığın toz duman olduğu BİST de kaliteli bir şirket olduğunu gösteriyor.Sosyal medya fenomenlerinin roket hisse pazarlayan günümüz borsasında Aygaz gibi şirket maalesef kenarda köşede kalıyor..Yılsonu 4 milyar tl net kar bekliyorum ..Umarım yanılmam..

3.  Alıntı Originally Posted by balina Yazıyı Oku
    Uzunca bir süre tututuğum THY hisselerimin bir kısmını satarak Aygaz aldım.. Bilanço verileri ve şirket sunumu hakikaten ortalığın toz duman olduğu BİST de kaliteli bir şirket olduğunu gösteriyor.Sosyal medya fenomenlerinin roket hisse pazarlayan günümüz borsasında Aygaz gibi şirket maalesef kenarda köşede kalıyor..Yılsonu 4 milyar tl net kar bekliyorum ..Umarım yanılmam..
    4 milyarı geçme ihtimali çok yüksek. 4 milyarda bile fk 3,6'lara falan düşüyor. Potansiyeli herkes hesaplar zaten.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

4. Ziraat Yat Aygaz hedef fiyatını 76.4 olarak güncelledi.
    http://lb.ziraatyatirim.com.tr/eu/v/...35ebcae453c406

5.  Alıntı Originally Posted by ahmetCetin Yazıyı Oku
    Bugün sunuma katıldım ve Koç Finans ile ilgi soru sordum. Teşekkür ettiler böyle bi soru için. Sahip olduğunuz KFH dan ne fayda sağlıyorsunuz? Mesela temettü alıyormusunuz? diye. Alıyorlarmış, bu yıl 18 milyon almışlar finansallarda gözüküyor dedi.

Bu yıl KFH da çok kar var.. 2023 burdan gelecek temettü ayrıca muthiş . Sendeo ve Bangladeş Tüpraş sayesinde bedeva ya geldi.
    Bu sene KFH tarafından hisse başı 1 TL temettü rahatlıkla alınabilir diye düşünüyorum.

6. Aygaz hisse değeri Tüpraşa kıyasla hayli ucuz kalmış diye düşünüyorum şöyle ki:
    Aygazın Tüpraşta yaklaşık 25 milyon hissesi var buda bugünkü değeri 25x452= 11milyar 300 milyon eder.
    Aygaz hisse başına düşen Tüpraş değeri 11300/220 = 51tl
    Tüpraşsız Aygaz hisse değeri 67-51 =16tl.
    Yani Tüpraşsız Aygaz 16 tl olurmu dostlar?

7.  Alıntı Originally Posted by ahmetCetin Yazıyı Oku
    Aygaz hisse değeri Tüpraşa kıyasla hayli ucuz kalmış diye düşünüyorum şöyle ki:
    Aygazın Tüpraşta yaklaşık 25 milyon hissesi var buda bugünkü değeri 25x452= 11milyar 300 milyon eder.
    Hesaplama mantığınız doğru Ahmet Bey ancak borsa nın fiatlama mekanızması tamamen farklı çalışıyor.. Bir zamanlar iştiraklerinden biri olan Sasa ,Sabancı holdingin neredeyse 6 katı fiatla işlem görüyor..Yıl sonu 4-4.5 milyar kar beklediğim Aygaz da
    10-15 tl arası bir temettü olası..Bu arada dün Tüpraş giderken biz biraz yavaş kaldık..

8.  Alıntı Originally Posted by ahmetCetin Yazıyı Oku
    Aygaz hisse değeri Tüpraşa kıyasla hayli ucuz kalmış diye düşünüyorum şöyle ki:
    Sadece kendi faaliyetlerinden 1 çeyrekte 400 milyon kâr edebileceği bu çeyrekte net bir şekilde görüldü. Bunu yıllıkladığımız zaman 1.6 milyar TL yapıyor. Bu da sadece şu anki fiyatını açıklar. Nerde kaldı KFH, nerden kaldı Tüpraş, nerde kaldı Sendeo ve Bangladeş? ve bir sürü irili ufaklı küçük finansal yatırımlar?

Birkaç koldan ciddi büyüme hikâyesi var, yüklü temettü var üstelik Koç kağıdı ama fiyatlama malesef yok.

Sayfa 151/169 İlkİlk ... 51101141149150151152153161 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •