Sayfa 53/168 İlkİlk ... 343515253545563103153 ... SonSon
Arama sonucu : 1344 madde; 417 - 424 arası.

Konu: AYGAZ - Aygaz A.Ş.

1. Faaliyet giderleri yemiş bitirmiş karı

AYGAZ Konsolide 2018/12 Aylık DÖNEM KARI (ZARARI): 228383000 Yıllık Değ%:-60

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

3.  Alıntı Originally Posted by enismutlu Yazıyı Oku
    Faaliyet giderleri yemiş bitirmiş karı
    Bilanço tam bir felaket. Elinde hissesi olana Allah sabır versin.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. Fiyat revizyonu maliyet karşılığı(*) olan 178 milyon karı götürmüş. Buna ilişkin daha önceden bilgi paylaşımı yapılmışmıydı hiç.

5.  Alıntı Originally Posted by dividend Yazıyı Oku
    Fiyat revizyonu maliyet karşılığı(*) olan 178 milyon karı götürmüş. Buna ilişkin daha önceden bilgi paylaşımı yapılmışmıydı hiç.
    07.12.2018 tarihinde KAP yapılan aşağıdaki olabilir mi? Yaklaşık 35 milyon USD karşılığı toplam 178,6 m TL 2018 yıl sonu konsolide finansal tablolara yansıtılmıştır.

Alıntı Originally Posted by tigris Yazıyı Oku
    https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/723465

https://siriusvarlikfonu.blogspot.com/

Bağlı ortaklıklarımızdan Aygaz Doğalgaz Toptan Satış A.Ş.'ne ("ADG"), doğalgaz tedarik ettiği Akfel Gaz Sanayi ve Ticaret A.Ş. ("Akfel") tarafından iletilen yazıda özetle;

- Akfel'in doğalgaz ithalatı yaptığı Gazprom Export LLC (Gazprom) tarafından başlatılan fiyat revizyonu tahkim sürecinin Akfel aleyhine sonuçlanarak, 1.1.2017 tarihinden geçerli olmak üzere ithalat fiyatının Gazprom lehine uyarlanmasına ve bu kapsamda Akfel'e uygulanan indirimin kaldırılmasına karar verildiği,

- Akfel ile ADG arasında imzalanan sözleşme uyarınca ithalat fiyatında meydana gelen değişikliğin, 1.1.2017 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere ADG'ye uygulanan Doğal Gaz Fiyatı'na yansıtılacağı,

- Bu kapsamda sözleşmede belirlenen fiyat belirleme mekanizmasının tahkim kararına göre revize edileceği ve kontrat fiyatının 1.1.2017 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere geriye dönük olarak güncellenmiş olması nedeniyle oluşan borç miktarı ve ilgili faturaların ayrıca gönderileceği,

belirtilmiştir. Fiyat revizyonunun 1.1.2017 tarihinden itibaren yapılacak olması nedeniyle geçmişe yönelik hesaplanan ilave maliyet yaklaşık 35 milyon ABD Doları olarak tahmin edilmekte olup, söz konusu maliyetin bertaraf edilmesi amacıyla konuyla ilgili dava ve tahkim hakkı dahil her türlü çözüm yolu için çalışmalara başlanmıştır.
    Son düzenleme : mustican; 13-02-2019 saat: 22:32.
    “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

6.  Alıntı Originally Posted by mustican Yazıyı Oku
    Bu olabilir mi.
    Yuksek ihtimal.
    Saygılarımla

7.  Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    Bilanço tam bir felaket. Elinde hissesi olana Allah sabır versin.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Teşekkürler saolun

8. bence sorun yok. Beklenen bir olay. Tek seferlik bir maliyet. Kesin değil sanırım, mahkeme süreci devam ediyor. Temettüde 50-60 kuruş bu yıl eksik verebilir. Başka bir sorun göremedim. Ben Aygaz da devam diyorum. Düşüşler 2019 yılına yatırım için fırsat olarak değerlendirilebilir diye düşünüyorum.
    (Ben şahsen yarın bir düşüş beklemiyorum)
    Son düzenleme : mustican; 13-02-2019 saat: 22:36.
    “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

Sayfa 53/168 İlkİlk ... 343515253545563103153 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •