Sayfa 75/168 İlkİlk ... 2565737475767785125 ... SonSon
Arama sonucu : 1344 madde; 593 - 600 arası.

Konu: AYGAZ - Aygaz A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by kingo_disco Yazıyı Oku
    Aygaz'ın piyasa değeri şu an 500 mio USD. orada 100 mio USD üzeri bir yatırım yapılacak ve kesinlikle Türkiye'den %sel olarak yani marjlar anlamında daha karlı bir operasyon olacağını düşünüyorum. Etki eder bir boyut olması lazım. Yoksa Bangladeş'e gitmezlerdi diye tahmin ediyorum.
    Ben kap taki açıklamayı okudum.

Şu an 100 Milyon USD, bunun yarısı Bangladeş'in KOÇ Grubu gibi bir şirket ödeyecek. ( ortak oldukları)

Eğer tutarsa ki büyük ihtimal, tüp gaz satış bayii sistemi, otogaz istasyonları ve hatta bizim Gebze de olan tüp üretim fabrikası kuracaklar.

4 yıllık proje, adım adım gidecekler, en önemli nokta, anlaştıkları yerli şirketin taahhütlerini yerine getirmesi.

Benim şahsen Aygaz'dan ve başarılı olacağından şüphem yok.

2. Bangladeş'li ortağın orada limanı olan bir bölgede, LPG depoları ve dolum tesisleri var.

Eğer projeler düşünüldüğü gibi giderse, başaracaklardır.

3.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Ben kap taki açıklamayı okudum.

Şu an 100 Milyon USD, bunun yarısı Bangladeş'in KOÇ Grubu gibi bir şirket ödeyecek. ( ortak oldukları)

Eğer tutarsa ki büyük ihtimal, tüp gaz satış bayii sistemi, otogaz istasyonları ve hatta bizim Gebze de olan tüp üretim fabrikası kuracaklar.

4 yıllık proje, adım adım gidecekler, en önemli nokta, anlaştıkları yerli şirketin taahhütlerini yerine getirmesi.

Benim şahsen Aygaz'dan ve başarılı olacağından şüphem yok.
    Hocam çok doğru söylediniz. yanlış hatırlamıyorsam Mart'a kadar taahhütleri yerine getirmeleri lazım. Eğer yaparlarsa ve şirket de gelecek projeksiyonunu hızlı bir şekilde paylaşırsa, 10 bandından yukarı atarız diye bekliyorum. Biraz sıkıştık kaldık buralarda.

4.  Alıntı Originally Posted by kingo_disco Yazıyı Oku
    Hocam çok doğru söylediniz. yanlış hatırlamıyorsam Mart'a kadar taahhütleri yerine getirmeleri lazım. Eğer yaparlarsa ve şirket de gelecek projeksiyonunu hızlı bir şekilde paylaşırsa, 10 bandından yukarı atarız diye bekliyorum. Biraz sıkıştık kaldık buralarda.
    2019 -2020 Mart dediğin gibi. Evet.

Yukarı atıp atmama konusu Aygaz'ın özgün şartları ile ilgili değil.

Borsaya para gelmiyor, yabancı yok.

Hatta son iki günkü çıkış, gel gel gibi. Büyükler tava getirip Bist'ten tamamen çıkacak gibi.

Temkinli ve kademeli alım yapmak lazım. Bir anda 8 TL.ye inerse şaşırmam.

5. hocam bizim kağıt biraz boyutuna göre illikit kalıyor galiba. Aygaz'da da tahmin ediyorum ki baya uzun süre tutan temettücü arkadaşlar var. Biraz büyük yatırımcı girip çıkması için rahat bir ortam yok galiba. siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

6. Sadece Aygaz'ı konuşmak doğru sonuçlara götürmez.

Tüm ekonominin rahatsızlığı bu.

Dünyanın hemen tüm borsalarında, şirketin yıl sonunda, hatta 3 ay sonunda ne kadar nakit kar payı vereceği açıklanır.

Bizde bu açıklanmaz, bir belirsizlik her an vardır.

İş'te bu nokta bistteki yatırımcıyı bence bitirdi.

Geçen sene BDDK nın, bankalar kar payı ödemeyecek açıklaması da tuzu biberi oldu.

Adam zararını kurtardığı anda satıp dolar alıyor.

Bence çok da doğru yapıyor.

Boşuna taşı taşı, sonunda hava al, üstelik paranın değer kaybının %30 olduğu bir ülkede.

Düşüncem bu biste kimse para koymaz artık.

Koyan varsa da aklına şaşarım.

7. YABANCILAR 30 AĞUSTOS HAFTASINDA 54 MN DOLARLIK DİBS, 46 MN DOLARLIK HİSSE SATTI .

https://www.bloomberght.com/sondakika

8. Yabancılar borsaya veya bir hisseye dolar bazlı bakarlar ve uzun vade alim yaparlar. Kısa vade işlem yapan yabancı çok azdır. Ben aygazı almadan önce grafiğini geriye dönük 6 -7 yıllık bakmıştım. Aldığımda 8.70 li rakamlarda TL bazında bile uzun vade trend çizgisinin dibindeydi.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 75/168 İlkİlk ... 2565737475767785125 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •