Sayfa 92/168 İlkİlk ... 42829091929394102142 ... SonSon
Arama sonucu : 1338 madde; 729 - 736 arası.

Konu: AYGAZ - Aygaz A.Ş.

1. Aygaz F/K 'sı 37,5 görünüyor, bu rakam cok yüksek değil mi? Aygaz hissesine gireli kısa zaman oldu , geçmiş dönemlerde F/K hiç bu seviyelere çıkmışmıydı ?

Alıntı Originally Posted by Mcfadden Yazıyı Oku
    Aygaz F/K 'sı 37,5 görünüyor, bu rakam cok yüksek değil mi? Aygaz hissesine gireli kısa zaman oldu , geçmiş dönemlerde F/K hiç bu seviyelere çıkmışmıydı ?
    F/K oranları bildiğim kadarıyla birikimli 4 çeyrek kar toplamı üzerinden yapılıyor.
    Geçen yılın son çeyreği ve bu yılın ilk çeyreği negatif sonuç olunca fiyatın oranlandığı kar rakamı takvim yılı olmuyor.
    Ama yıllık bilanço açıklandığında, muhtemelen 13 civarında F/K ya döner, hatta bu yılın ilk çeyreği açıklandığında, son 4 çeyrek toplamı baz etkisiyle daha yüksek oluşacağına inandığım için, fiyat bu seviyelerde kalırsa, 11 civarını bile görebilir.
    Ama ben fiyatın daha yukarıda oluşacağına inanıyorum.

3. BIST 121.500 de. AYGAZ 14:00 TL
    Ben düzeltme yapana kadar bir süre borsaya mola veriyorum. Teşekkürler Aygaz.

Aygaz 12- 13 arası fiyatlara gelirse tekrar düşünürüm.
    “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

Pazartesi ve Salı günü citi nin (ak yatırım aracılığıyla)sattığı malları, (oyak yatırımın yoğun aldığı ) diğer yabancı takas saklamacı deutche 'de gördük.
    Açıkçası , yabancı piyasaya yoğun veriyor diye düşünüyordum ve satışı ne zaman biter diye de endişe ediyordum.
    Takas sonuçlarını görünce rahatladım.
    Güzel bir gelişme...

5.  Alıntı Originally Posted by mustican Yazıyı Oku
    BIST 121.500 de. AYGAZ 14:00 TL
    Ben düzeltme yapana kadar bir süre borsaya mola veriyorum. Teşekkürler Aygaz.

Aygaz 12- 13 arası fiyatlara gelirse tekrar düşünürüm.
    Benim takip ettiğim kadarıyla üç-dört seferdir bu stratejiniz tuttu, başarılı al satlarla aygaza dönüş yaptınız. Bakalım bu seferde aynısı olacak mı?

Aygaz da, son 2 işgünündeki seansta işlem hacmi ve fiyat hareket aralığı az ama kademeler, önceki dönemlere göre daha dolu görünüyor. Sanki hızlı bir yukarı reaksiyon verecek görüntüsü ve algısı hissediyorum.
    Aslında, Tüpraş el freni olmasa şimdiye çoktan kopmuştu.
    İşin güzel yanı, faaliyet karını olumlu etkileyecek olan lpg fiyatları ve stok kar potansiyeli ilk çeyrekte de çok iyi gidiyor.
    Ocak ayı 35 dolar mix lpg yukarıda fixlenmişti.
    Şubat için geçerli olacak fiyat da bugünlerde yine 30-35 dolar yukarıda geziniyor.
    2019 ilk çeyreği tam tersi , hep düşüş vardı. Böyle giderse , son çeyrek+temettü fırsatı+yapı kredi ek hissse alım derken bir de, ilk çeyrek çok iyi gelirse , tüpraşa ihtiyaç duymadan 2020 yılını da başarılı geçirebilir...
    Umarım:-))

Metal iş sendikasının sendikaya bağlı işyerlerinde üretimi durdurma hedefiyle lokavt kararı almasının şirktin ana faaliyetlerine bir etkisi olmadığını şirket daha iyi açıklasa iyi olurdu bence.
    Çünkü bu grup işçiler, şirketin mutfak tüplerini imal eden gebze tesisindeki işçilerle ilgili. Yani tüp üretimiyle ilgili.
    Sektörün 3 büyük oyuncusu olan Aygaz-İpragaz ve milangaz ın, daha uygun maliyetle tüp üretmek için bu tesisleri var.
    Ancak, bu tesislerin Satış ve dağıtım faaliyetlerine hiç bir etkisi yok. Hele pazarın % 80 ni içeren otogaz segmentini hiç ilgilendirmiyor. Dökme satışlar zaten tüp ile yapılmıyor. Tüp ile dağıtılan mutfak LPG ihtiyacı için stoklarda yıllardır birikmiş ve bekleyen zaten milyonlarca tüp var.
    Ama şirket açıklama yaparken cümleleri kıskanarak yazıyor her nedense.
    yatırımcının bilmek istediği şey, esas olarak faaliyetlerinin etkilenip etkilenmeyeceği, etkilenecekse ne oyandan,randa etkileneceği...
    Bu forum imkanı vesilesiyle en azından ben , bildiğim kadarıyla aktarmak istedim.

Pek anlam veremediğim bir geri çekilme, .
    üstelik hacimsiz. Teknik olarak biraz aşağı gösteriyor gibi.
    Tüm koç grubu hisseleri böyle, grubun rüzgarına kapılıyor.
    Tüpraştaki olumsuz beklenti de el freni görevi görüyor.
    Bilanço geldiğinde tüpraştan ve koç grubundan pozitif ayrışacağına inanıyorum.

Sayfa 92/168 İlkİlk ... 42829091929394102142 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •