Sayfa 98/170 İlkİlk ... 488896979899100108148 ... SonSon
Arama sonucu : 1355 madde; 777 - 784 arası.

Konu: AYGAZ - Aygaz A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by abcd Yazıyı Oku
    Düştükçe ekliyorum , inancım bitmedi henüz.
    yarın akşam bilanço gelecek, tüpraş zarar geliyor diye çok etkilendi Aygaz.
    son haftalardaki ve günlerdeki işlem hacmi az da olsa sürekli aşağıya keskin ve her kademeye verilerek yapılan satışlar sanki şirketimiz de son çeyrekte zarar açıklayacak endişesine sevk ediyor insanı.
    Umarım, son çeyrek karıyla ilgili bildikleri olumsuz bir rakam dolayısıyla satmıyorlardır... Şayet Öyleyse satmaları zaten doğal bir reaksiyondur. Ya da, zaten sığ işlemi olan hisse de , mutlaka bir miktar satmayı kafasına koyan yabancı yatırımcı (unlu menkul ,son günlerde sürekli tek başına dominant satıcı) ne fiyat bulduysa veriyor da olabilir. Umarım böyledir.
    Perşembe sabahı seans açılışıyla artık şirketin son çeyrek ve yıllık performansını görmüş olarak fiyatlayacağız.
    İnşallah tahminlerimi boşa çıkarıp çok kötü veya zarar açıklamaz...Öyle bir durumda temettü de hayal olur.
    Şirket değeri 600 mln dolara geldi. (iştirakler olan tüpraş-entek-ykb deki iştirak değerleri bile sırasıyla 550-200-100 yani 850 mln dolar civarında, kendi LPG ve doğalgaz asetlerini saymıyorum bile)
    Umarım hesaplarım veya yaklaşımlarım doğrudur. Aksi halde, uzun vadeli taşıyıcı olarak kalacağım mecburen.
    Risk alıp, düşme trendinde de olsa almaya devam ediyorum.
    Bizde öyle yapıyoruz ama gözü toprakta gibi. Hiç bir olumlu tepki vermiyor bakalım sonu ne olacak

2. Şimdilik bilançoyu beklemeye başladım bu kötü sene bir bitsin bakalım.ilerleyen yıllarda elektrikli oto ile gazlı arabalar doğalgaz ile tüpgaz işi bitecek.şirket elindeki bayileri ufaktan su kargo vs işine alıştırıyor bunlar ufak işler ben elektrik üretimi ve şarj istasyonu veya farklı iş kollarına yönelerek büyümeye devam edeceklerini düşünüyorum. Özlellikle güneş rüzgar enerji üretimi konusunda daha agrasif alımları bekliyorum.yurtdışı açılımlarına da devam edeceklerini düşünüyorum. Şu an iştiraklerinden yapıkrediden nakit gelmez tüpraş zarar da etse holdinge destek için temettü vereceğini düşünüyorum bu çeyrek 50-80 mln civarı bir karla toplamda 230 250 mln kâr ile en az % 5 temettü ile 2019 u uğurlarız diye tahmin ediyorum.... 2020 beklentim yüksekti ama virüs suriye vs vs ile umutların azaldı... ytd

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Bu akşam bilanço geliyor şirketin verdiği bilgiye göre.
    Aselsan'ın beklentinin biraz üzerinde gelen bilançosuna üstelik çok büyük ve derin olmasına rağmen piyasa % 13 ile çok olumlu tepki verdi.
    Aygaz, çok ötü bilanço göndermezse, yarın iyi bir tepki bekliyorum.
    Akşam KAP haberini merakla bekliyor olacağız, bakalım tüpraş ın Aygaz a olumsuz etkisi ne boyuttaymış?

4. Bu akşam bilanço geliyor.Beklentilerle ilgili haber okudum Bilgilerinize...

FOREKS ANKETİ-Aygaz'ın 2019 yılı 4.çeyrek karının 89 milyon TL olması bekleniyor28/01/2020 15:29:40
    Analistlerin Aygaz'ın 2019 yılı 4.çeyrek medyan tahmini 89 milyon TL kar seviyesinde oluştu.
    Foreks'in anketine göre, Şirket'in bilanço rakamına yönelik ortalama tahmin 97,5 milyon TL, en yüksek tahmin 149 milyon TL kar olurken, en düşük tahmin ise 71,1 milyon TL kar yönünde oluştu.
    Aygaz'ın 2018 yılı 4.çeyrek net zararı 86,73 milyon TL olarak gerçekleşmişti.
    Ankete BGC Partners, Ziraat Yatırım, Oyak Yatırım, Garanti Yatırım, Gedik
    Yatırım, Ak Yatırım ve QNB Finansinvest olmak üzere toplam 7 kurum katıldı.
    Borsa İstanbul'da 2019 yılı banka ve şirket finansal sonuçları için son gönderme tarihleri konsolide olmayanlar için 2 Mart, konsolide olanlar için ise 10 Mart olarak belirlendi.
    NOT: Foreks Haber Merkezi tarafından düzenlenen bilanço anketine katılmak isteyen ilgili aracı kurum yetkilileri [email protected] adresine mail gönderebilir.
    UYARI: Anket verilerinin 'Foreks Anketi' ibaresiyle kullanılması gerekmektedir.

(Milyon TL) Ortalama Medyan
    NS FAVÖK NK NS FAVÖK NK
    --------------------- ---------------------
    AYGAZ 2019 4Ç 2.520,7 156,9 97,5 2.543,0 157,7 89,0

(Milyon TL) Maksimum Minimum
    NS FAVÖK NK NS FAVÖK NK
    AYGAZ 2019 4Ç 2.710,0 163,0 149,0 2.305,1 142,3 71,1

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey

Alıntı Originally Posted by dobracı2017 Yazıyı Oku
    Bu akşam bilanço geliyor.Beklentilerle ilgili haber okudum Bilgilerinize...

FOREKS ANKETİ-Aygaz'ın 2019 yılı 4.çeyrek karının 89 milyon TL olması bekleniyor28/01/2020 15:29:40
    Analistlerin Aygaz'ın 2019 yılı 4.çeyrek medyan tahmini 89 milyon TL kar seviyesinde oluştu.
    Foreks'in anketine göre, Şirket'in bilanço rakamına yönelik ortalama tahmin 97,5 milyon TL, en yüksek tahmin 149 milyon TL kar olurken, en düşük tahmin ise 71,1 milyon TL kar yönünde oluştu.
    Aygaz'ın 2018 yılı 4.çeyrek net zararı 86,73 milyon TL olarak gerçekleşmişti.
    Ankete BGC Partners, Ziraat Yatırım, Oyak Yatırım, Garanti Yatırım, Gedik
    Yatırım, Ak Yatırım ve QNB Finansinvest olmak üzere toplam 7 kurum katıldı.
    Borsa İstanbul'da 2019 yılı banka ve şirket finansal sonuçları için son gönderme tarihleri konsolide olmayanlar için 2 Mart, konsolide olanlar için ise 10 Mart olarak belirlendi.
    NOT: Foreks Haber Merkezi tarafından düzenlenen bilanço anketine katılmak isteyen ilgili aracı kurum yetkilileri [email protected] adresine mail gönderebilir.
    UYARI: Anket verilerinin 'Foreks Anketi' ibaresiyle kullanılması gerekmektedir.

(Milyon TL) Ortalama Medyan
    NS FAVÖK NK NS FAVÖK NK
    AYGAZ 2019 4Ç 2.520,7 156,9 97,5 2.543,0 157,7 89,0

(Milyon TL) Maksimum Minimum
    NS FAVÖK NK NS FAVÖK NK
    AYGAZ 2019 4Ç 2.710,0 163,0 149,0 2.305,1 142,3 71,1

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey
    Bu bilgiler 2 hafta öncesine ait, çok farklı tahminler vardı.
    Ama bu tahminlere rağmen o kadar aşağıya verdilerki, acaba çok kötü bir şey mi var diye endişelendim.
    Ama bu gün seans içinde hisseye biraz ilgi var, umarım ve tahminim ;kötü gelmeyeceğini hatta tüpraş a rağmen operasyonel kendi karında hissedilir bir artış olacağına inanan, tahmin eden veya bilenlerin gösterdiği ilgi olabilir.
    Kademeler bile uzun süredir bu kadar dolmamıştı. İşlem hacmi de fena değil.
    Kapanışta da aynı ilgi devam ederse inancım artacak.

6. bu bilanço ile birlikte en kötüyü geride mi bırakmış olacağız

7. Yukarıdaki beklenen gibi bir kar yarın Bugünkü ASELSAN hareketi gibi bir hareket getirebilirmi?

8. alıcılar baya iştahlı sanırım hayırdır inşallah

Sayfa 98/170 İlkİlk ... 488896979899100108148 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •