Sayfa 156/168 İlkİlk ... 56106146154155156157158166 ... SonSon
Arama sonucu : 1344 madde; 1,241 - 1,248 arası.

Konu: AYGAZ - Aygaz A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by HATAKE Yazıyı Oku
    tüpraş tabi rafineri işinde olduğu için çok fazla karbon salınımı oluyor üstad ... benim anladığım kadarıyla entek'i yenilenebilir enerjilerle büyütüp tüpraştan çıkan karbona sayarak tüpraşı karbon nötr yapacaklar... aygaz zaten lpg olduğu için buna ihtiyaç duymuyor karbon salınımı çok daha azdır diye tahmin ediyorum ... sonra bu üretilen elektriği de yeşil hidrojen üretmekte kullanacaklar ... tüpraşın sunumunda koç özelleştirmeden itibaren 7 milyar dolar yatırım yaptık diyordu yanlış hatırlamıyorsam .. şimdiki piyasa değerine yakın neredeyse ... alıp çivi çakmadan arazisine konut dikip keyfine de bakabilirdi ama ülkeyi sevmek böyle birşey gerçekten helal olsun
    bilgi veren araştıran tüm ortaklara forumdaşlara çok teşekkür ederim saygılar

https://www.aygaz.com.tr/tupgaz/ayga...pratik-barbeku
    yaz gelince temettülerle mangalları yaparız inşallah )
    Abi tüpraş yatırımcısı oldugum için koçların bahsettiğin tarzda iş yapma heveslerini bildiğim için de başarılar bana yetersiz geliyor bu şirket ve holding daha iyisini yapmak kabilşyetinde.
    Çalışmaları da fazla.
    Ama yetmez yetmiyor.
    Ben de ticari gönderilerimizi zarfları vs leri her ne kadar elektronik de olsa ufak tefek şeyleri sendeo ile yapmak istedik ama bayi sayısı az.
    Tekrara düşmeyeyim sizin bahsettiğiniz meselelerden dolayı da aygaz ın çok yukarılarda olması gerekir.Yatırımları daha hızlı daha verimli her şirketimiz holdingin uluslararası çapta olması gerekir.
    Sendeo yu mu kurdun?O şirket Avrupa nın en iyi 5 kargo firması arasına hem uluslararası hem yurt içi gönderiyi domine etmesi lazım.Ben bunu beklerim.
    Rahmi Bey le mektuplaşmamızda 1 günde geldi kargo.Çok sevindim.Koç iştirakleri ve şirketleri babamın olsa bu kadar ilgi alaka göstermem.
    Bangladeş yatırımını çok önemsiyorum mesela onun için daha fazla iş geliştirilmeli ve daha sade bir yönetimle daha yüksek çapta bir iş çıkarmalı.
    Bu şirketler vehbi koç un mirası memleketin kalesi.Durmak yatayda gitmek yakışmaz.En iyisi olmalı.
    Niyetim oydu.Sahada eksiklikleri umarım çözerler ve daha ileriye giderler.
    Syg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.
    "Memleketim varsa ben de varım."

Insallah belirttiginiz gibi yaygin bir sube agi kurup zamanla etkinliklerini arttirirlar üstad... yeni bir is kolu sonucta 2021de baslamislar 2022 subatta tum ulkeye yayilmis .. bakalim zamanla saha ekipleri genişler isler rayina oturur bu kisimda da ... iyi hafta sonlari dilerim saygilar
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

3.  Alıntı Originally Posted by ahmetCetin Yazıyı Oku
    Aygaz' ın Finansal Yatırımları: Koç Finansal Hizmetler A.Ş. (%3,93), Ram Dış Ticaret A.Ş (%2,5), Tat Gıda Sanayi A.Ş. (%0,08)
    Koç Finansal Hizmetlerin Yapı Kredide Payı %45.9.
    Aygaz'ın dolaylıda olsa Yapı Kredideki payı = 3.93*45.9 =%1.804
    Yapı Kredi 2.çeyrek Karı 11.900 milyon tl.
    Aygaza düşen kar = 11.900000000*1.804 =214 milyon
    bu sadece yapı krediden düşen pay, koç finansal hizmetleri yeterince şeffaf değil 2. çeyrek karı gözükmüyor. Sunumlarda sormak lazım.
    Ben zamanında araştırmışım ve %1.8 bulmuşum.

Kaleminize saglik ustad saygilar
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

5.  Alıntı Originally Posted by ahmetCetin Yazıyı Oku
    Kargo da hem eski ve hem de sektörün iyilerinden olan MNG kargo 2021 de 120 milyon paket taşımış, 2020 ile birlikte 2 kat büyümüş (2021 de %40 büyüme). 27 transfer merkezine sahip.
    Sendeo kargoda daha çok yeni. Bu yıl 10 transfer merkezi kurmuş, eylulde günlük max 80 bin kargo teslimatı yapmış. Haziranda paket sayısı günlük max 45bin idi.
    MNG ile küçük bir kıyas yaparsak: Yıllık 120milyon paket günlüğe 120.000.000/(52hafta*6gün) =385.000 paket. Buda Sendeo dan 5 kat fazla. Sendeo Aygaz %55 iştiraki ancak kendine mustakil bir kargo şirketi, Aygazın kargo faliyeti yürüttüğü yok. Bir çok koç şirketi kargo işini Sendeo ile yapacağını düşünürsek baştan avantajlı. Bu hızla 2-3 yılda MNG kargoya yetişeceğine inanıyorum.
    Yeni rapor:
    https://www.aygaz.com.tr/uploads/yat...isi-081222.pdf
    Bu arada Sendeo kargo teslimatı günlük yüz bini aşmış.

6. Bu analist toplantılarından nasıl haberdar olunup katılabiliyoruz?

Kargo işinde ortalama olarak aylık %40 büyüyoruz. Kasım'da günlük 100 bin üzeri Aralık'da ise 150 bin üzeri ortalama olabilir. Bu kadar yüksek bir büyüme hızıyla 1 numaraya yükselmemiz fazla zaman almayacaktır. Akaryakıt fiyatlarının düşmesi marjları olumlu etkileyip büyümeyi hızlandıracaktır.

LPG piyasasında küresel oyuncu olma vizyonunun sunuma girmesi yine oldukça önemli. Bangladeş pazarı dünyada en hızlı büyüyen pazar. 2000 bin ton 1.5 ayda yapılan satış, 4200 ton sadece bir ayda yapılan ilave. Yani bu çeyrek Bangladeş en az 2 kat büyüyor. Burda hızla farklı bölgelere yayılıyorlar. Yeni şubeler açılıyor.

Gebze'de üretilen basınçlı kap ihracatının geçen seneye göre 3 kat artması yine çok önemli. Avrupa'da kış koşullarının sert geçmesiyle ihracat tarafı yine çok güçlü gelecektir. Gebze'de kurulan arge merkeziyle LPG'ye dayalı ev aletlerinin geliştiriliyor olmaya başlanması ayrı bir beklenti yaratıyor.

Aygaz doğalgaz ile LNG tarafında da var Aygaz. Burda NTGAZ incelendiğinde oldukça gidecek yol var gibi. Rusya'daki malum durumdan ötürü LNG piyasası oldukça hareketli. Son çeyrek için yine süprizler olabilir.

Sendeo'nun Akpa ve Pürsü'yu da düşündüğümüzde kargodan sonra teslimat sektöründe getir tarzı bir yapılanmaya gidebileceği öte yandan LPG'de küresel bir oyuncu olma vizyonundan yola çıkarak LPG'de Bangladeş'den sonra farklı ülkelere yayılım olabileceği sonucuna varabiliriz.

Enerji Yatırımları A.Ş.'nin sermaye azaltımı kararıyla şimdiden 2TL'ye varan temettüyü garantiye aldık. Daha Tüpraş ve KFH üzerinden yüklü temettüler gelecek. Ortalama temettü dağıtımı %80. Bu sene %100 bile olabilir. Bu kadar güçlü bir büyüme hikâyesi ve 3-4 ay sonra yüklü temettüsü olupta bu rasyolarda işlem gören başka şirket var mı acaba merak ediyorum? Ve dikkat bir KOÇ'dan bahsediyoruz.

7. https://www.aygaz.com.tr/yatirimci-iliskileri/
    kısmında - en alt sağ köşede "Yatırımcı E- Bülten uyeliği" email kaydınızı yaptırırsanız en azında çeyrek kar sunumlarına davet alırsınız,
    verilen linkten toplantılara katılabilirsiniz. Analist toplantılarına ise sadece kendilerinde kayıtlı aracı kurum analistleri katılıyor sanırım ben küçük yatırımcı olarak bu toplantılara davet edilimiyorum. Zaman zaman Aygaz sitesine girip kontrol ederim, son verdiğim rapor linki de kontrol sırasında gördüm.

8. Sadece basit bir bilgiyi (Tüpras'ın %10'una Aygaz sahip) kullanarak
    A noktasında tuprs sa Aygaz al;
    B noktasında Aygaz sat Tuprs al yapsaydınız elinizdek tuprs lot satısı bedavadan 3 katına çıkardı.

Neden TUPRS değil AYGAZ ?
    Uzun vade için en beğendiğim 4 şirket arasında tabiiki Aygaz
    Cevabını Uğur bey çok güzel açıklamış;

Tüpraş ortaklık yapısında.
    Mevcut Tüpraş'ın %10 u Aygaz'ın ve bu hisseler mevcut fiyatlara göre 600 milyon $ yapıyor.
    Aygaz ise 500 Milyon $ dan borsada işlem görüyor.
    Aygaz hem bedava alıyoruz hem de ilave 100 milyon $ veriyorlar

Kapsamlı analiz-risk yönetimi=Yatırım

Son kullanma tarihi gelmiş ürünü ucuza almanın faydası olmaz.Hani mal alıştan kazanılır denir ya, iste o mal kaliteli mal olmalıdır. Aynı şey hisse senetler içinde geçerlidir.

Doğru şirketleri Doğru fiyatlara almak

Sayfa 156/168 İlkİlk ... 56106146154155156157158166 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •