Sayfa 110/168 İlkİlk ... 1060100108109110111112120160 ... SonSon
Arama sonucu : 1344 madde; 873 - 880 arası.

Konu: AYGAZ - Aygaz A.Ş.

İçinde bulunduğumuz dönem ve koşullar dolayısıyla son 2-3 gündür sürekli azaltıyorum çok detaylı takip ettiğim hissemizi.
    Daha defansif yani virüs salgın ın az etkilediği şirketlere yöneliyorum.
    Aygaz ın ilk çeyrek sonuçları, tüpraş tan gelecek etkiyi dikkate almazsak iyi olacağını düşünüyorum ve gözlüyorum.
    Ama virüs kaynaklı ekonomik hareketliliğin durağanlığı maalesef 2. Çeyrek daha belirgin olacak .
    Bu yaklaşım çerçevesinde İnandığım ve sevdiğim halde zarar etmeme rağmen pozisyonu azaltmanın daha ihtiyatlı bir yaklaşım olacağını düşünüyorum.
    Uzun vadede sorun yok elbette. Unutup bekleyenler için.
    Kazançlı günler...

2.  Alıntı Originally Posted by abcd Yazıyı Oku
    İçinde bulunduğumuz dönem ve koşullar dolayısıyla son 2-3 gündür sürekli azaltıyorum çok detaylı takip ettiğim hissemizi.
    Daha defansif yani virüs salgın ın az etkilediği şirketlere yöneliyorum.
    Aygaz ın ilk çeyrek sonuçları, tüpraş tan gelecek etkiyi dikkate almazsak iyi olacağını düşünüyorum ve gözlüyorum.
    Ama virüs kaynaklı ekonomik hareketliliğin durağanlığı maalesef 2. Çeyrek daha belirgin olacak .
    Bu yaklaşım çerçevesinde İnandığım ve sevdiğim halde zarar etmeme rağmen pozisyonu azaltmanın daha ihtiyatlı bir yaklaşım olacağını düşünüyorum.
    Uzun vadede sorun yok elbette. Unutup bekleyenler için.
    Kazançlı günler...
    Bu yil verdigi temettunun 3 katini 2021 sonlarinda tahmin ederiz 2022 de dagitacak diye...
    Bu sirketi cok begeniyorum.Ancak dogalgaz meselesinde biraz daha hamle yapmalari gerekir diye de dusunuyorum.
    Aygaz a bagli kargo sirketini de faaliyetlerini arttirsalar Koc bu isi iyi yapar.Bangladeş baya iyi bir hamle...Ümitvarım bu hisseden...Ama potansiyeli tahmin edilenden daha fazla.Ve sirket Tüpras tan bile daha iyi yonetiliyor...

Güven en büyük değerdir.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.
    "Memleketim varsa ben de varım."

3. Aygaz diridit;)almaya devam Aygaz a selam;)

Güven en büyük değerdir.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.

4. sen neyi bekliyorsun acaba düşmek için petrol fiyatları dusuyor endeks dusuyor sen dusmuyorsun...

5. AYGAZ Analizi (Ahlatcı Yatırım)

Aygaz, 4Ç19'da 75 milyon TL net kar açıkladı. Şirketin 4Ç19 satış gelirleri ise önceki yılın aynı dönemine göre %8,6 oranında artışla 2,57 milyar TL olarak gerçekleşti. FVAÖK'ü yine aynı dönemde 157 milyon TL ile beklentilere paralel oluşurken net borcu FVAÖK etkisiyle %7 düşüşle 627 milyon TL'ye geriledi. Net Borç/FVAÖK rasyosu ise 2,9'dan 1,2'ye geriledi. Şirket koronavirüs etkisi kendisini göstermeden önce açıkladığı finansal sonuçları içerisinde 2020 yılı beklentilerini de paylaşmıştı. Bu bağlamda Şirket, tüpgaz satışlarının 295-305 bin ton aralığında olmasını ve %41,5-43,5 aralığında pazar payı elde etmeyi, otogaz satışlarında ise 740-780 bin ton satış gerçekleştirmeyi ve %21,4-22,6 aralığında pazar payı elde etmeyi hedefliyor.

Hisseyi teknik olarak incelediğimizde Fibo %38,2'ye denk gelen 9,73 TL destek seviyesinde güç topladıktan sonra yükselişe geçtiği ve 23 Mart'tan itibaren başlattığı yükseliş trendinin üzerinde tutunduğu görülüyor. Aynı zamanda bugün itibariyle Ocak ayından itibaren oluşan aşağı yönlü trendin de üzerine geçildiği gözleniyor. Hissede bu trend üzerinde yükselişinin sürmesi halinde Fibo. 50 direnci 10,47 ve aşılabilirse 10,80 TL direnç seviyeleri yeni hedefler olabilir. 9.73 TL altına doğru olası geri çekilmelerde ise yükselen trend altına geçileceği için 9,20 ve 8,83 TL destek seviyeleri görülebilir.

Destekler: 9,73 / 9,20 / 8,83
    Dirençler: 10,47 / 10,80 / 11,20

Ahlatcı Yatırım Menkul Değerler
    http://www.ahlatciyatirim.com.tr

Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

6. Yazık amcam atladı bugün 20 bin lot k.cağında kaldı.Helal olsun akşamına analiz patlattırmış.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

7. Su Aygaz sayfasinda kucuk yatirimcinin olmamasi bize borsayi bilmeyen topluluklarin oldugunun ispatidir.
    Kisa devrede para kaldirma kafasinda olan topluluklar ondan sonra zarar ediyorlar fazlasiyla ve borsaya kumar diyorlar.

Güven en büyük değerdir.

8. 8.93'ten aldığım aygazlarla 11,10'un üstünden vedalaştım. Allah kalanlara sabır versin.

Sayfa 110/168 İlkİlk ... 1060100108109110111112120160 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •