Sayfa 84/168 İlkİlk ... 3474828384858694134 ... SonSon
Arama sonucu : 1344 madde; 665 - 672 arası.

Konu: AYGAZ - Aygaz A.Ş.

1. 12.22 den bugün ben de verdim. 5 ayda % 30 kar benim için tatmin edici. Alan hayrını görsün.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by dadaş ali Yazıyı Oku
    Mustican gardaş, sanki kısa vade gevşeme zor gibi, hisse çıkış trendine başlamış gibi görünüyor.
     Alıntı Originally Posted by pamuk Yazıyı Oku
    12.22 den bugün ben de verdim. 5 ayda % 30 kar benim için tatmin edici. Alan hayrını görsün.

Aslında 5 ay içerinde Aygazın 8,50 ti gördüğünü (ki ben 8,62 den de aldım) varsayarsak % 40 a yakın yükseldiğini söyleyebiliriz.
    Bu dönemde Tüpraş ise tam tersine düştü. Bu sebeple bir süre Tüpraş'ta beklemeyi uygun gördüm.

Aygaz'dan ben de kazandım şükür. Ama Aygaz yerine Tüpraş almakla aldığım Tüpraş yükselir ve Aygaz da düşerse işte o zaman Al-satan para kazandım derim. Tüpraşı 3. çeyrek zararı nedeniyle bu fiyatlardan yakalamak da büyük şans. 2020 ye hazırlık yaptık. Beklentiler alınır gerçekler satılır.
    “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

3. Aygazın en büyük handikapı tüpraş ve y.k. bankasındaki iştirak değeri kadar bir değere dahi ulaşamamasıdır.

Koca aygazın bunun dışında diğer iştirak ve kendi ticari faaliyetinin bir değerinin bulunmadığını düşünmek abesle iştigaldir.

Diğer bir hususda koç grubunda bu kadar karlı ve temettü geleneğine sahip ikinci bir iskontolu şirket olmayışıdır.

Bugüne kadar aygazı belli bir fiyat bandında alıp satan herkes mama yedi, acaba bundan sonrada yer mi yoksa aygazın makus talihi değişir mi?

Yani demek istediğim aygaz; iştiraklerinin piyasa değerinin üzerine kendi ticari faaliyetini de fiyatlayacak yeni denizlere mi açılacak yoksa şimdiye kadar olduğu gibi dar bantta mı işlem görecek, bu soru tahta yapıcının kafasındaki planın da açığa çıkmasına neden olacaktır.

Benim kişisel görüşüm aygazın tüpraşa bağlı iştirak değer eşitleme zincirinin kırıldığı ve yeni denizlere açılma vaktinin geldiğidir, finansallar dan bunun işaretlerini alıyoruz gibi esas tahta belirleyici olan tahta yapıcının tavrı onuda bekleyip izleyerek göreceğiz.

4. Aygazın en büyük sıkıntılarından birisi çok sığ olması ve düşük işlem hacmi ve kademelerin boş olması bu sebeple 2 günde satış yapabildim. bir kaç yüz lot ile kademelerin değişmesi mümkün. Bu sebeple alış ve satış kademeleri genelde bin lotun altında bekleyenler ile işlem oluyor.
    Tüpraş ta böyle bir şey söz konusu değil.
    “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

5. Kalan son hisselerimi de bugün 12,49 ve 12,50 TL den verdim. Aygaz sağolsun hiç bir zaman mahcup etmedi. Kalanlar umarım iyi bir kazanç elde eder.
    Biraz Tüpraş ta bekleyeceğim. Maliyetim 124 TL

6. Hissenin sığ oluşuyla ilgili eleştirilerinizde haklısınız, ben kısa ve orta vade al sat yapmadığım için sorun olmamakla beraber benim ilgilendiğim tüm hisseler ereğli hariç hepsi sığ ne hikmetse.

Yanılgı payım yüksek olabilir de acaba burada sığlığın sebebi; tahta yapıcının dışarıda park edilmiş istim dışındaki bir kısım malların tahtaya gelmesini bekliyor olması olabilir diye düşünmeden de edemiyor insan?

Mustican Gardaş sizin açınızdan hayırlı bol kazançlar, ne de olsa ortak olduğumuz şirketler birbirleriyle ilişkili, tüpraşın artıp aygazın hiç artmaması daha çok işime gelir daha sonraki portföy kaydırmalarını düşük maliyetten yapmış olurum.

7. Tuprs yükselince aygazin degeri de artar mi yoksa kardan temettu mu alıyor sadece
     Alıntı Originally Posted by mustican Yazıyı Oku
    Aslında 5 ay içerinde Aygazın 8,50 ti gördüğünü (ki ben 8,62 den de aldım) varsayarsak % 40 a yakın yükseldiğini söyleyebiliriz.
    Bu dönemde Tüpraş ise tam tersine düştü. Bu sebeple bir süre Tüpraş'ta beklemeyi uygun gördüm.

Aygaz'dan ben de kazandım şükür. Ama Aygaz yerine Tüpraş almakla aldığım Tüpraş yükselir ve Aygaz da düşerse işte o zaman Al-satan para kazandım derim. Tüpraşı 3. çeyrek zararı nedeniyle bu fiyatlardan yakalamak da büyük şans. 2020 ye hazırlık yaptık. Beklentiler alınır gerçekler satılır.
    Yatirim tavsiyesi icermemektedir. Her yatirim karari duyumlarla degil sahsi arastirmalar ile alinmalidir.

8. Aygaz grafiğine 20 haftalık baktığınızda büyük çanağın sınırına geldiğini görürsünüz. Direnç 13 lü seviyeler. Bu direnci geçmişte 5-6 sefer geçmeyi denemiş ama geçememiş. Eğer geçerse 13-9 = 4 kabaca 17 lere kadar gider.

Sayfa 84/168 İlkİlk ... 3474828384858694134 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •