Sayfa 93/168 İlkİlk ... 43839192939495103143 ... SonSon
Arama sonucu : 1340 madde; 737 - 744 arası.

Konu: AYGAZ - Aygaz A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by abcd Yazıyı Oku
    Pek anlam veremediğim bir geri çekilme, .
    üstelik hacimsiz. Teknik olarak biraz aşağı gösteriyor gibi.
    Tüm koç grubu hisseleri böyle, grubun rüzgarına kapılıyor.
    Tüpraştaki olumsuz beklenti de el freni görevi görüyor.
    Bilanço geldiğinde tüpraştan ve koç grubundan pozitif ayrışacağına inanıyorum.
    hocam son çeyrek enerji tarafı da 3. çeyreğe göre kötüleşti galiba. İlerisi için çok umutluyum ama kısa vadede biraz sıkıntı gibi. Bir de Bangladeş için son tarih mart-nisan olması lazım. Ordan hala haber gelmedi.

tüpraşın olumsuzuna rağmen ben son çeyrek in iyi geleceğine inanıyorum.
    Elektrik tarafının verimin azalması tabloyu çok etkilemez.
    En çok olumsuz etki maalesef tüpraştan, ne kadar zarar gelir bilmiyorum ama negatif gelecek diye bekleniyor.
    ama buna rağmen 2019 yılında kendi faaliyet karıyla o sorunu aşacak diye tahmin ediyorum.

3. 4. çeyre kar tahmini,
    Tüpraş:123 mil
    Aygaz:119 mil.
    Brent petrol fiyatları Eylül ayı sonundaki 60,04$/varilden Aralık ayı sonunda 66,7$/varile yükselmiştir. Bu nedenle Tüpraş'ın stoklardan olumlu etkilenmesi ve stok karı kaydetmesi beklenirken, bu durumun rafineri marjlarına olumlu katkı sağlaması öngörülmüştür. Ayrıca son çeyrekte RUP yatırımı kaynaklı yatırımların yeniden değerlemesine bağlı Tüpraş'ın vergi geliri kaydetmesi beklenmektedir. Diğer taraftan, rafineri marjları son çeyrekte çok zayıf seyretmiş ve bu durum Tüpraş'ın karlılığını olumsuz etkilemiştir. Aygaz'da ise operasyonel karlılığın görece olumlu seyretmesi, stok geliri ve Tüpraş'ın bir önceki çeyrekteki zarar rakamına karşın bu çeyrekte net dönem karı açıklama beklentisinin etkisiyle (Aygaz Tüpraş'ta %10,2 dolaylı paya sahip), bir önceki çeyreğe göre daha iyi bir net dönem karı açıklayacağı öngörülmüştür. Ziraat Yat.

4. 2019 yılı kar tahmini:
    Aygaz 275 mil
    Tüpraş:1033 mil.
    Oyak Yat.
    https://www.oyakyatirim.com.tr/Repor...u-20200123.pdf

Alıntı Originally Posted by biberk99 Yazıyı Oku
    2019 yılı kar tahmini:
    Aygaz 275 mil
    Tüpraş:1033 mil.
    Oyak Yat.
    https://www.oyakyatirim.com.tr/Repor...u-20200123.pdf
    Bu tahminlere katılmıyorum, ama seviniyorum.
    Çünkü bence tüpraş kar açıklaması zor, muhtemelen zarar veya sembolik kar.
    Ama Aygaz ın beklentisinin 275 tahmin edilmesine, üstelik tüpraştan 100 mln destek alarak bu 275 in oluşmasına sevindim.
    Bence , tüpraştan 100 mln katkı gelmeden 300 civarı kar gelebilir aygaz da.
    bu doğrultuda, 275 bekleyip ( tüpraş 100 desteğine rağmen) tüpraş desteği olmadan 300 civarı bir kar gelirse, oyak yatırım direkt AL verir herhalde.
    Bu da benim hayalim:-))

6. Tüpraşı yıllardır takip ederim Aygazı 2003 ten beri. Tüpraş hep süpriz olmuştur. Ne söylesem yalan...

Ak yatırım da son çeyreği 98 mln kar tahmininde bulunmuş son çeyrek için.
    Yani toplamda tahmin ettiğim 300 civarı (297) nı gören bir kurum çıktı. Aynı kurum Tüpraşın son çeyreğini de 45 mln zarar tahminin de bulunmuş.
    Demekki benim tahminim gibi, tüpraş tan zarar gelmesine rağmen aygaz 300 civarı net kar edebilir...
    Böyle gerçekleşirse bence yılı çok başarılı kapatmış olur.

son 2-3 gündür BGC Partners aracılığıyla yatırım ve emeklilik fonları (tahminim) yıl sonu bilançosu iyi gelmeyecek varsayımıyla ve diğer sektörlere bilhassa bankacılık tarafına kayarken bazı hisseleri azaltma tercihinde bulundular muhtemelen.
    Aygaz da bunlardan nasibini aldı ve son 3 günde hiç alım yapmadan tek taraflı 652 bin lot net satış yaptı BGC Partners.
    Gerçi koç grubu hisseleri genel olarak kötüydü ve Aygaz da bu havadan etkilendi gibi.
    Pozitif beklentilerimizi artık haftaya bırakıyoruz.

Sayfa 93/168 İlkİlk ... 43839192939495103143 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •