Sayfa 82/168 İlkİlk ... 3272808182838492132 ... SonSon
Arama sonucu : 1344 madde; 649 - 656 arası.

Konu: AYGAZ - Aygaz A.Ş.

1. 198,683 bin geldi hayırlı olsun tupraş etkilemiş aslında net esas faliyet karında %8 düşüş olmasına ragmen net karda %36,95 düşüş var alım fırsatı umarım verir...

2. Hayırlı olsun.
    Tüpraş zarar açıklamasına karşılık Aygaz güzel kar açıklamış.
    “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

3. Kısa Notlar:

Marjlar yükselmiş.
    Entek katkısını ben 31 hesaplamıştım 2. çeyrek ile benzer kar oranı (%50,46) gelirse diye 29 gelmiş gayet yakın.
    Tüpraş'tan gelen -17 zarar ile 10 mio stok zararı var. Yoksa daha iyi de kar gelebilirmiş.

Gayet güzel bilanço ve beklentilerden iyi gelmiş. Umarım yarın piyasa bunu değerlendirir.

4.  Alıntı Originally Posted by kingo_disco Yazıyı Oku
    Kısa Notlar:

Marjlar yükselmiş.
    Entek katkısını ben 31 hesaplamıştım 2. çeyrek ile benzer kar oranı (%50,46) gelirse diye 29 gelmiş gayet yakın.
    Tüpraş'tan gelen -17 zarar ile 10 mio stok zararı var. Yoksa daha iyi de kar gelebilirmiş.

Gayet güzel bilanço ve beklentilerden iyi gelmiş. Umarım yarın piyasa bunu değerlendirir.
    ENTEK 3.çeyrek katkısı 29 milyon, 9 aylık katkısı ise 83 milyon TL olmuş. Benim yıl sonu için hedeflediğim 100 milyon TL yi çok rahat aşacak. EYAŞ (TÜPRAŞ)taki kaybı ENTEK doldurmuş.
    Daha önce dediğim gibi aygaz enerjinin her dalında var. Gerçekten bundan sonraki bilançolar için de heyecan verici.
    “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

5.  Alıntı Originally Posted by mustican Yazıyı Oku
    ENTEK 3.çeyrek katkısı 29 milyon, 9 aylık katkısı ise 83 milyon TL olmuş. Benim yıl sonu için hedeflediğim 100 milyon TL yi çok rahat aşacak. EYAŞ (TÜPRAŞ)taki kaybı ENTEK doldurmuş.
    Daha önce dediğim gibi aygaz enerjinin her dalında var. Gerçekten bundan sonraki bilançolar için de heyecan verici.
    hocam benim hesaplamalara göre ekim ayı aygaz a kalan entek karı 6-7 arası. elektrik fiyatları da biraz düşüyor malesef bir de menzelet kapasitede bakım var. Ciroda karsız doğalgazın payı artıyor. Sizin 100 mio hedef başabaş ya da birazcık üstünden tutabilir ekstra bir sıkıntı çıkmazsa.

6.  Alıntı Originally Posted by kingo_disco Yazıyı Oku
    hocam benim hesaplamalara göre ekim ayı aygaz a kalan entek karı 6-7 arası. elektrik fiyatları da biraz düşüyor malesef bir de menzelet kapasitede bakım var. Ciroda karsız doğalgazın payı artıyor. Sizin 100 mio hedef başabaş ya da birazcık üstünden tutabilir ekstra bir sıkıntı çıkmazsa.
    Entek karı hesaplamak için nasıl bir veri seti kullanıyorsunuz?

7. epiaş'tan saatlik PTF ve saatlik üretimleri alıyorum. Hes/Doğalgaz üretim oranına göre tahmini bir kar çıkarıyorum önceki çeyreklerdeki ciro kar rasyosuna göre. Yaklaşık birşeyler çıkıyor ben 31 beklerken 29 geldi mesela

8. Aygaz (AYGAZ, Sınırlı Pozitif): Aygaz'ın 2019 yılı üçüncü çeyreğinde net dönem karı 67,9mn TL ile piyasa beklentisi olan 47mn

TL'nin üzerinde, bizim beklentimiz olan 74,7mn TL'nin ise altında gerçekleşmiştir. Tahminimizdeki sapmada, Tüpraş kaynaklı olarak iştiraklerden kaydedilen gelirlerin beklentimizden düşük gerçekleşmesi etkili olmuştur (Aygaz Tüpraş'ta %10,2 dolaylı paya sahip). Şirketin üçüncü çeyrek satış gelirleri satış miktarındaki %3'luk düşüşün de etkisiyle bir önceki yılın aynı dönemine göre %12,3 oranında azalarak 2.549mn TL olarak gerçekleşirken, brüt kar ise maliyetlerdeki %13,6'lık görece yüksek düşüşün etkisiyle, 277mn TL ile yaklaşık aynı seviyede gerçekleşmiştir. Diğer taraftan operasyonel giderler aynı dönemde %14,2 oranında artarken, diğer faaliyetlerden 9,6mn TL gelir kaydedilmiştir. Böylece faaliyet karı %53 oranında artarak 128,5mn TL'ye yükselmiştir. Diğer taraftan, Tüpraş'ın 3Ç2018'deki 54mn TL'lik pozitif katkısına karşın 3Ç2019'da 17mn TL'lik negatif etkisiyle iştiraklerden gelirler 3Ç2018'deki 61,8mn TL'den 3Ç2019'da 11,7mn TL'ye gerilemiş ve dönem karının bir önceki yılın aynı dönemine göre gerilemesinde önemli etken olmuştur. Finansman tarafında da finansman giderleri 23mn TL'den 59,8mn TL'ye yükselerek karı baskılamış ve net dönem karı 67,9mn TL olarak gerçekleşmiştir. Şirket bir önceki yılın aynı döneminde 111,5mn TL net dönem karı kaydetmişti.

Üçüncü çeyrek kar rakamı ile birlikte Şirket'in ilk dokuz ay net dönem karı 198,7mn TL olmuş ve bir önceki yılın aynı dönemine göre %37 oranında gerileme kaydetmiştir. Aygaz 2019 yılı beklentileri aynen korumuştur. 2019 yılında Şirket 695-735 bin ton aralığında otogaz satışı, 295-310 bin ton aralığında da tüpgaz satışı hedeflemektedir. Ayrıca şirket tüpgaz pazar payı'nın %41,5-43,5 otogaz pazar payının da %21,4-%22,6 aralığında oluşmasını beklemektedir.

(Ziraat Yatırım)
    “Ey kahraman Türk kadını! Sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın”
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Sayfa 82/168 İlkİlk ... 3272808182838492132 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •