Sayfa 109/168 İlkİlk ... 95999107108109110111119159 ... SonSon
Arama sonucu : 1344 madde; 865 - 872 arası.

Konu: AYGAZ - Aygaz A.Ş.

1. bu sene 12 aylık bilanço 273 milyon geldigine göre 50 milyonluk arsa nın 5/1 etkisi olacak bu seneye...bu zamanda iyi bir satış bence...

Alıntı Originally Posted by mustican Yazıyı Oku
    Sn. abcd
    Bu satışın bilanço üzerindeki etkisi nasıl olur? Yorumlarsanız seviniriz.
    Kimsenin varlık satışı yapamadığı bir dönemde, işe yaramayan ve duran varlıklarda katkısız bir şekilde bekleyen bir aset in satılması ve parasının peşin tahsil edilmesi çok güzel bir haber ve de başarı.
    Sanırım nakit akışında, ödenen temettü ve KFS üzerinden YKB payına düşen hisse borcu için kaynak yaratıldı.
    Esas önemli etki ise, gelir tablosunda, taşınmaz çok eski olduğu için neredeyse tamamı kar yazılan bir işlem , (daha önce de KFS den 13 mln temettü geliri kaydı yapılmıştı) 2020 ilk çeyrek gelir tablosunu , tüpraştan gelecek olan negatif etkileri gidermek veya azaltmak için iyi bir gelişme elbette.
    Aslında şirket 2020 ilk çeyreğini kendi faaliyetleri açısından izlediğim kadarıyla iyi geçirdi, bu ek faaliyet dışı gelirler güzel bir destek oldu. Ama tüpraş tan ne geleceğini hala bilemiyoruz maalesef.
    Hatırlarsanız, pahalı kredileri aralık sonunda daha ucuz kredilerle de değiştirerek finansman giderlerinde de optimizasyona gitmişti.
    Özetle, nakit akımına katkısı zamanlama açısından çok iyi, gelir tablosuna katkısı da, böyle belirsizliklerin ve negatif beklentilerin olduğu bir dönemde güzel bir destek oldu bence.
    LPG ürün satışları (otogaz veya tüpgaz) zorunlu tüketim malı olduğu ve satışların diğer bir çok sektöre göre iyi olduğu düşünülürse göreceli olarak beklentisi daha iyi olan bir şirket. Negatif tarafı ise, , tüpraş ın olası negatif etkisini öngöremiyor olmamız.
    Takip ettiğimiz üzere fiyatı, maalesef endeksten daha fazla düşmüştü. Belki bu tür haberler en azından dengeye gelmesine katkısı olur inşallah.

Bu arada, bu tür haberler başka hisselere düştüğünde hızlıca tavan oluyorlar ama işlem hacmi sığ olmasına rağmen aygaz gibi büyük şirketlerde keskin olmuyor olumlu reaksiyonlar maalesef. Ama sabırla beklemek ve , en azından beklentisi olduğunu bilmek (bugünlerdeki psikolojimiz açısından) biraz moral veriyor sanki:-))

4. İlk çeyrek bitiyor. Kar tahminleriniz nedir?
    “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

Alıntı Originally Posted by mustican Yazıyı Oku
    İlk çeyrek bitiyor. Kar tahminleriniz nedir?
    Buraya kar rakamı tahmini yazmanın doğru olmadığını düşünüyorum.
    Ama , şirketi takip eden bir çok kişinin , biraz araştırmayla görebileceği bir şeyi hepimiz söylebiliriz artık.
    Tüpraş etkisi hariç , ( öngörmek gerçekten zor) mali tablolardaki her kalemin Geçen yılın ilk çeyreğinden çok daha fazla pozitif olacağını söylemek aşikar...
    Gelecek hafta sonu, yani ay kapanışı bittikten sonra kokusu yayılmaya başlar.
    Gelecek 1 ay içinde , Umarım piyasalardaki genel hava, bilançolardaki pozitif-negatif ayrışmayı fiyatlayabilecek akli selim davranışlarda bulunacak bir ortam olsun.
    Bugünler, fiyatlamalar için sağlıklı davranışların olmadığı günler malumunuz.

6. Mart ayında Corona virüsü dolayısıyle düşen piyasalarda Aygaz da bu düşüşlerden payını almış ve temettü verdikten sonra 7,40 TL seviyelerine kadar gerilemiştir.
    Bu seviyelerden son bir haftadır tepki vermeye başlamış ve an itibarı ile

AYGAZ: 8,86-8,87 TL VE % 5,35 artıdadır.
    “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

7. kademeler 100 lot bu nasıl bir hissedir alan satan yok terk edilmiş
    Burada yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir, kendi düşüncelerimdir.

8. Elimdeki Tüpraslari uygun yere geldikleri vakit Aygaz a tasimayi dusunuyorum.Aygaz in Tupras in yuzde 10 ortakligi Banglades yatirimi ve dogalgaz alaninda ve diger ortakliklarindan dolayi daha sağlam hareket ettigini dusunuyorum.

Lenovo K33a48 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.
    "Memleketim varsa ben de varım."

Sayfa 109/168 İlkİlk ... 95999107108109110111119159 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •