Sayfa 178/681 İlkİlk ... 78128168176177178179180188228278678 ... SonSon
Arama sonucu : 5448 madde; 1,417 - 1,424 arası.

Konu: ISBTR - İş Bankası B

1. Sunu unutmayalim yinede a b ve işkur hisselerinde sadece ataturk un hisselerinde kisitlama yok buna munzam vakif ve halka acik paylar da dahil genel anlamda bir kisitlama var umarim her sey iyi olur ama yaklasik 3 haftalik arastirmam karsiliginda acikcasi ben cok ucuk rakamlar beklemiyorum ama sonucda borsada hikaylerin abartilarak fiyatlara yansitildigini da unutmamak gerekir bekleyip gormek den baska yapicak bir sey yok

2. Isbank hisselerinin hepsinde imtiyaz var 4 liralik isc nin oy orani 1 hisseye karsilik 4 oy iken yine isa ve is b nin 1 oy hakki var okuduklarim bunlar .02.2016 tarihi itibarıyla
    (**) 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu ve Ana Sözleşmenin 49. maddesi uyarınca, 1 Kuruş nominal
    değerde 1 adet A grubu pay, 1 oy; 1 Kuruş nominal değerde 1 adet B grubu pay, 1 oy; 4 Kuruş nominal
    değerde 1 adet C grubu pay ise 4 oy hakkı vermektedir.

3.  Alıntı Originally Posted by deepdark7913 Yazıyı Oku
    Sunu unutmayalim yinede a b ve işkur hisselerinde sadece ataturk un hisselerinde kisitlama yok buna munzam vakif ve halka acik paylar da dahil genel anlamda bir kisitlama var umarim her sey iyi olur ama yaklasik 3 haftalik arastirmam karsiliginda acikcasi ben cok ucuk rakamlar beklemiyorum ama sonucda borsada hikaylerin abartilarak fiyatlara yansitildigini da unutmamak gerekir bekleyip gormek den baska yapicak bir sey yok
    Hisse ile ilgili çok fazla bilginiz yok anladığım kadarıyla. Bu hisseler ağırlıklı olarak miras yoluyla kalmış, küçük bir kısmı da piyasada dolaşan hisseler. Bu hisselerin fiyatı ya birdir ya sıfırdır, aradaki değerler hikayedir. Örneğin kurucu hisse üzerindeki kısıt kalkarsa o hissenin fiyatı ufkunuzun almayacağı, piyasanın fiyatlayamayacağı rakamları görür. Kısıt devam ederse miras altsoylara aktarılmaya devam edilir.

4. (b) ve (d) bentlerine göre birinci ve
    ikinci temettü payı olarak A grubu
    payların sahiplerine dağıtılacak
    temettüün net tutarı ödedikleri
    sermayenin % 60’ından, B grubu
    sermayenin % 30’undan, C grubu
    sermayenin % 25 nden fazla alamaz diyor .zaten kurucu hisseleri anliyacagimiz coktan cop etmisler peki su kisimda aydinlaticak bir arkadasimiz olabilir mi ortaklik yapisi hazineye gectikden sonra degisecegi icin ayrilma hakki dogurur mu cagri fiyatinda bulunabilir mi eger oyle olursa son 3 aylik veya bir aylik borsada olusan agirlikli fiyat baz alinir diye biliyorum zaten boyle bir durumda extra bir hareket dogabilir anliyacagimiz onumuzde bir cok senaryo var hepimizin hakkina hayirlisi

5. Sayin banker haklisiniz hisse hakkinda gercekten net bir bilgim yok sadece dusuncelerimi paylasiyorum bildiginiz konulari paylasir bizleri aydinlatirsaniz makbule gecer. Oncelikle isa ve isb bunlar ne zaman islem gormeye basladi borsada bunu cok arastirdim ama bulamadim eger miras yolu ile gectiyse sonucda halka acik olan paylar nerde nasil kote edildi

6.  Alıntı Originally Posted by deepdark7913 Yazıyı Oku
    (b) ve (d) bentlerine göre birinci ve
    ikinci temettü payı olarak A grubu
    sermayenin % 60’ından, B grubu
    sermayenin % 30’undan, C grubu
    sermayenin % 25 nden fazla alamaz diyor .zaten kurucu hisseleri anliyacagimiz coktan cop etmisler peki su kisimda aydinlaticak bir arkadasimiz olabilir mi ortaklik yapisi hazineye gectikden sonra degisecegi icin ayrilma hakki dogurur mu cagri fiyatinda bulunabilir mi eger oyle olursa son 3 aylik veya bir aylik borsada olusan agirlikli fiyat baz alinir diye biliyorum zaten boyle bir durumda extra bir hareket dogabilir anliyacagimiz onumuzde bir cok senaryo var hepimizin hakkina hayirlisi
    Değerleme yapılıp ona göre oluşan fiyattan alınır bunlar, ortalama fiyatlar düşük kalacaktır. Ayrıca burada kazan kazan durumunu atlamamak lazım, bu hisselerden munzam sandıkta ve chp gözetiminde olmak kaydıyla devlette de var.

7. Eger vaktiniz musaitse is a ve isb hisseleri kurucu hisseler kapsamindamidir .eger tamami miras yoluyla kalan hisseler ise cumhurbaskaninin dedigi gibi olayin bir parlamento ici var bir de parlemanto disi var soylemi ile bunu mu kastedmek istedi yine bir topik de iddaa edilen miras kalan hissedarlar ile ortak hareket etme durumu var gibi soylemler var

8.  Alıntı Originally Posted by deepdark7913 Yazıyı Oku
    Sunu unutmayalim yinede a b ve işkur hisselerinde sadece ataturk un hisselerinde kisitlama yok buna munzam vakif ve halka acik paylar da dahil genel anlamda bir kisitlama var umarim her sey iyi olur ama yaklasik 3 haftalik arastirmam karsiliginda acikcasi ben cok ucuk rakamlar beklemiyorum ama sonucda borsada hikaylerin abartilarak fiyatlara yansitildigini da unutmamak gerekir bekleyip gormek den baska yapicak bir sey yok
    Yani sizinki de işmi bugune e kadar muazzam sandık ve isbank yönetti bankayi para içinde yuzen onlar . bundan sonra da devlet ve küçük yatırimci yönetsin istiraklerden gelen temettuyu de isbank hisseleri ne verilmesin sadece hazineye geçen kısım %28 lik kısım alsın ozaman biz razıyız

Sayfa 178/681 İlkİlk ... 78128168176177178179180188228278678 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •