Sayfa 371/681 İlkİlk ... 271321361369370371372373381421471 ... SonSon
Arama sonucu : 5448 madde; 2,961 - 2,968 arası.

Konu: ISBTR - İş Bankası B

1. Ömer Çelik ak parti sözcüsü düzenlemeyi en kısa zamanda yapacağız diyor.. Hayırlısı..
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.....Sadece beni bağlar...
    " Borsa baştan sona pişmanlıktır. Aldım pişmanım, sattım yine pişmanım."

2. MYK açıklaması yaptı şuan...
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.....Sadece beni bağlar...

3. iş b tr 2 lot la 1 + 1 ev edremitten veya balıkesirden alabilirmiyim hedefim o şu anki fiyatı sadece seyrediyorum

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. işkur kurucu hisse...dağıtılabilir net dönem karının yasal kesintileri yapıldıktan sonra kalan miktarın EN FAZLA %10 'unu alır...
    işa ve işb imtiyazlı hisseler....ancak bu imtiyaz yok edilmiştir...sermayesi arttırılmayan a ve b yönetimde söz sahibi olmaktan uzak kalmıştır.....

işkur en fazla %10 a kadar net kardan pay alır derken...işkur un payını a ve b hisselerini elinde bulunduranların insiyatifine bırakmışlar gördüğüm kadarıyla...ancak a ve b sermayesi arttırılmayarak kadük bırakılmış ve c tertip hisseye sahip olanlar(kurucu olmayanlar) bankayı yönetmeye başlamış...bu benim gördüğüm...

ee kurucuya neden %10 versin artık yönetime sahip değil kurucular...

neresinden baksan 50 türlü film var bu yapıda...

a sermayenin 1/1000 ini b sermayenin 29/1000 ini temsil ederken şu an da 4500 kat daha geride kalmışlardır...temettülerdeki kayıplarını hesaplamıyorum bile...

biz size c verdik karşılığında diyemezler...

ilk kurulurken elinde c olanlar her zaman daha karlı olacaktır...a ve b ye arttırım yapılmaz ise...

basit matematikle yıllara sari hesaplanır bunlar...

esas film a ve b de ....
    kurucu a ve b nin insiyatifinde bir temettüye sahip onun da tavanı %10....bu böyle okunmalı...

çözüm: önce a ve b nin sermayedeki yetkinliği ve bu zamana kadar olan sermaye ve temettü kayıpları telafi edilir...
    sonra oluşan sermaye yapısında kurucu hisselerin hakkı hukuku oylanır...

oy sahibi a ve b dir asıl...

kurucunun oy hakkı yoktur..sözleşmeden doğan temettü hakkı vardır...ama yabana atılamaz ciddi bir haktır o da...

ben a nın daha değerli olduğunu düşünüyorum...ama hakkı teslim edilirse...
    Ateşteki ağaç menem, dönüp duran şu taş menem,
    Bak şu ateş yalımına, ben bu yanana sığmazam...

5. Alım fırsatı vermemeli artık önu açık bence...

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/so...klama-41113648

İŞ BANKASI HİSSELERİ

Cumhurbaşkanımız grup konuşmasında İş Bankası hisselerinin devriyle ilgili konuyu gündeme getirdi. CHP tarafından bazı eleştiriler yöneltiyor. Buna daha önce de cevap vermiştik. Burada aslında CHP'de bu hisselerin olmaması gerekiyor. Geçmişte devlet ve CHP arasında özdeşlik söz konusu iken 5 Eylül 1938'de TDK'nın gelirlerini garanti altına almak için bu hisseler bu şekilde miras bırakılmıştır. Dolayısıyla bugünkü tablo içerisinde herhangi bir partinin bu ödevi üstlenmesi düşünülemez. Atatürk'e saygı gereği CHP'nin bu tutumdan uzak durması gerekirdi. Ve esas olan burada, devletin garantisi altında TDK'ya sağlanan gelirlerin garanti altına alınmasıdır. Peki CHP Atatürk'ün vasiyetine uymuş mudur? Türk Dil Kurumu ve Türk Tarih Kurumu'na gelirleri aktarmış mıdır? Tam tersine mirası çiğnemiştir. Bu geliri aktarmama durumu 1966'da ortaya çıkmıştır. Arkasından mahkemeye gidilmiştir ve mahkeme CHP'ye miras hükümlerine uy, vasiyete uy ve ödemeni yap demiştir. Arkasından 1973'te sonra 1977'de 1978'de ve 1993 yıllarında aynı şekilde ödemeleri geciktirmişlerdir. Bu meblaları ödememek için; Türk Tarih Kurumu ve TDK Atatürk'ün kurduğu kurumlardan çıkmıştır diyor. Tüm davalar CHP aleyhine sonuçlanmıştır.

"CHP VASİYET HÜKÜMLERİNİ YERİNE GETİRMEDİ"

CHP'ye ait olan bir hak CHP'den alınmıyor. İkincisi, CHP'nin Atatürk'ün vasiyetine direnerek aktarmadığı bir sürü tarih vardır. Ve bütün bunlar mahkemelerin emriyle zorla yaptırılmıştır. Bugün de artık bu mirasın Atatürk milletimizin ortak değeridir, bu vasiyetin hükmünün devlet tarafından, Hazine tarafından temsil edilmesi gerektiği açıktır. Bu düzenleme de en kısa zamanda yapılacaktır. Vatandaşımızın, bu vasiyet hükümlerini yerine getirmeyerek Atatürk'ün bıraktığı gelirleri ödemeyerek vasiyet hükümlerini yerine getirmediğini bilmesini arzu etmek isterim.

Münbiç meselesi ortada bırakıldıkça, başka unsurların hedefleri de kabarmaktadır. Buraları istiklale kavuşturma şeklindeki kazanımlar geriye düşmektedir. Türkiye açısından takvimin hızlandığı dönemde olduğumuzu söyleyebiliriz.

TSK her zaman bu operasyonları icra edecek kabiliyete, kapasiteye sahiptir. Emir verildiği andan itibaren bu gerçekleşecektir. Umarız, güvenli bölge konusundaki beklentileri sahada gerçekleşir.

En yetkisi ağızdan...
    TDK VE TTK'ya adam gibi yatmayan kar payından bahsetti...
    şimdi....

7.  Alıntı Originally Posted by ocean1987 Yazıyı Oku
    http://www.hurriyet.com.tr/gundem/so...klama-41113648

İŞ BANKASI HİSSELERİ

Cumhurbaşkanımız grup konuşmasında İş Bankası hisselerinin devriyle ilgili konuyu gündeme getirdi. CHP tarafından bazı eleştiriler yöneltiyor. Buna daha önce de cevap vermiştik. Burada aslında CHP'de bu hisselerin olmaması gerekiyor. Geçmişte devlet ve CHP arasında özdeşlik söz konusu iken 5 Eylül 1938'de TDK'nın gelirlerini garanti altına almak için bu hisseler bu şekilde miras bırakılmıştır. Dolayısıyla bugünkü tablo içerisinde herhangi bir partinin bu ödevi üstlenmesi düşünülemez. Atatürk'e saygı gereği CHP'nin bu tutumdan uzak durması gerekirdi. Ve esas olan burada, devletin garantisi altında TDK'ya sağlanan gelirlerin garanti altına alınmasıdır. Peki CHP Atatürk'ün vasiyetine uymuş mudur? Türk Dil Kurumu ve Türk Tarih Kurumu'na gelirleri aktarmış mıdır? Tam tersine mirası çiğnemiştir. Bu geliri aktarmama durumu 1966'da ortaya çıkmıştır. Arkasından mahkemeye gidilmiştir ve mahkeme CHP'ye miras hükümlerine uy, vasiyete uy ve ödemeni yap demiştir. Arkasından 1973'te sonra 1977'de 1978'de ve 1993 yıllarında aynı şekilde ödemeleri geciktirmişlerdir. Bu meblaları ödememek için; Türk Tarih Kurumu ve TDK Atatürk'ün kurduğu kurumlardan çıkmıştır diyor. Tüm davalar CHP aleyhine sonuçlanmıştır.

"CHP VASİYET HÜKÜMLERİNİ YERİNE GETİRMEDİ"

CHP'ye ait olan bir hak CHP'den alınmıyor. İkincisi, CHP'nin Atatürk'ün vasiyetine direnerek aktarmadığı bir sürü tarih vardır. Ve bütün bunlar mahkemelerin emriyle zorla yaptırılmıştır. Bugün de artık bu mirasın Atatürk milletimizin ortak değeridir, bu vasiyetin hükmünün devlet tarafından, Hazine tarafından temsil edilmesi gerektiği açıktır. Bu düzenleme de en kısa zamanda yapılacaktır. Vatandaşımızın, bu vasiyet hükümlerini yerine getirmeyerek Atatürk'ün bıraktığı gelirleri ödemeyerek vasiyet hükümlerini yerine getirmediğini bilmesini arzu etmek isterim.

Münbiç meselesi ortada bırakıldıkça, başka unsurların hedefleri de kabarmaktadır. Buraları istiklale kavuşturma şeklindeki kazanımlar geriye düşmektedir. Türkiye açısından takvimin hızlandığı dönemde olduğumuzu söyleyebiliriz.

TSK her zaman bu operasyonları icra edecek kabiliyete, kapasiteye sahiptir. Emir verildiği andan itibaren bu gerçekleşecektir. Umarız, güvenli bölge konusundaki beklentileri sahada gerçekleşir.

En yetkisi ağızdan...
    TDK VE TTK'ya adam gibi yatmayan kar payından bahsetti...
    şimdi....
    Hiç ödeme olmamasından bahsetti, eksik ödeniyor demedi.

8.  Alıntı Originally Posted by mustafa423 Yazıyı Oku
    iş b tr 2 lot la 1 + 1 ev edremitten veya balıkesirden alabilirmiyim hedefim o şu anki fiyatı sadece seyrediyorum

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ins her lot ile bor ev alirsiniz

Sayfa 371/681 İlkİlk ... 271321361369370371372373381421471 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •