Sayfa 492/681 İlkİlk ... 392442482490491492493494502542592 ... SonSon
Arama sonucu : 5448 madde; 3,929 - 3,936 arası.

Konu: ISBTR - İş Bankası B

Alıntı Originally Posted by i3urak Yazıyı Oku
    Merhaba;

B den A ya geçiş şansını denemek...
    Niye geçmeli?

Bu konuda rica etsem bizi aydınlatır mısınız?

Saygılarımla
    Biraz yanlış anlamış olabilirsiniz demek istediğim şuydu;
    Elimde 14-15 lot işb olsa idi kendimce bir kısmını feda eder iş a alırdım o işblerle. Şahsi tercihim olurdu. Yatırım tavsiyesi asla olamaz.
    Neden geçerdim? İşb sermaye 29 bin işa bin. Bedelsiz alma hakkı 20 kat b ye göre. Sonuçta bu tren bir yerde final destination yapacaksa şu durumda ya işb düşer eşitlenir yada işa farkı kesinlikle kapatır. Her 2 durumdada iş a ya stabil veya ileri.

2.  Alıntı Originally Posted by ismail82 Yazıyı Oku
    Kocaman yürekten Amin diyorum kardeşim duana,uzun süre bu hissede zararda kaldım ama sabrettim ve şükrettim,şimdide kardayım gene sabır diliyorum Allahtan ,ve şükrediyorum bol bol....
    Eyvallah ismail kardeşim, hayırlısıyla tüm kurucu, atr ve btr hissedaşların gönlüne göee olsun.bol kazançlar.

3.  Alıntı Originally Posted by RLC44 Yazıyı Oku
    Elimde 14-15 lot işb olsa idi kendimce bir kısmını feda eder iş a alırdım o işblerle. Şahsi tercihim olurdu. Yatırım tavsiyesi asla olamaz.
    Neden geçerdim? İşb sermaye 29 bin işa bin. Bedelsiz alma hakkı 20 kat b ye göre. Sonuçta bu tren bir yerde final destination yapacaksa şu durumda ya işb düşer eşitlenir yada işa farkı kesinlikle kapatır. Her 2 durumdada iş a ya stabil veya ileri.
    Malesef ısa yok piyasada en buyuk dezavantaj bu bence 5 lot a alsalar hısse 500 bin olur.. A almamaları a nın değersiz olduğunu gostermez belki b yı 100 bin yaparlar a bır bakarsın 250 bin de bilemeyiz bu B nın daha değerlendigı anlamına gelmez elbetteki ımha geri çağırma vs durumlarında a fazlasıyla hakkını alacaktır, a dakı en buyuk dezavantaj yok malesef olmamasından dolayı b tercih edıldı ediliyor... Yanı a yi veya kurucuyu ısb gıbı piyasadan toplama şansları yok malesef.. B yatırımcıları olarak inşallah en kısa zamanda a ve kurucuda aradaki farkı katbe kat açarlar bu bızım lehımıze olur..
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.....Sadece beni bağlar...
    " Borsa baştan sona pişmanlıktır. Aldım pişmanım, sattım yine pişmanım."

A almayı bende düşündüm(B lerı satarak tabı) mantıklı çünkü, fakat Dımyata prınce gıderken eldekı bulgurdan olma durumu oluşabılır
    bankamıda aradım ordanda teyıt ettım, şöyle zıncır emır vereceksın dedıler, tamam dedım, nasıl olacak ? önce B ler satılacak sonra Ayı alacaksın, sorun burda başlıyor, hısse 1 veya 2 lot oluyor satışta, serbest alım verdın dıyelım, senden 1 kuruş fazla veren alır, sen alamazsın alamaz sanda B ler gıtmış olur yarında kağıdı satışta bulucanda, o fıyat artmış olabılır ,senın paran bu sefer yetmez, olan B lere olur,,,,

5. Kardeşler işA da sabah 220 den başlayıp öğlen 219 a ordan 210 a yazan bir aceleci arkadaş var . Her işlemde al benim lotumu diye diye indirdi .

Bilginize
    Ytd..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by jager Yazıyı Oku
    Kardeşler işA da sabah 220 den başlayıp öğlen 219 a ordan 210 a yazan bir aceleci arkadaş var . Her işlemde al benim lotumu diye diye indirdi .

Bilginize
    Ytd..

Kim bilir belki satıp işB almayı düşünüyordur

7. Tekrar Merhaba;

Yanlış anlamadım. Bilakis düşündüğüm bir konu olduğu için özellikle sordum.
    1 adet A ile 1 adet B arasında ki karşılaştırma ve analizi sizin kadar yapamayacağım. Bu sebepten affınıza sığınarak daha da detaylandırmanızı rica edeceğim.

Bedelsiz alma hakkı haricinde başka artıları var mıdır?
    Bedelsiz alma olası imha senaryolarında işimize yarayacak bir etken midir? ... gibi fazlasıyla soru var aklımda.
    Ayrıca malum elimden B çıkardıktan sonra A alabilmemin de bir garantisi yok...

Veya;
    bir grup B satıp A almaktansa KUR almak daha mı mantıklıdır?

Saygılarımla.

Alıntı Originally Posted by RLC44 Yazıyı Oku

8. Gündemi, siyaseti, piyasayı koklayınca; Milletin B' si A'dan daha mı değerli olacak yoksa?

Alıntı Originally Posted by jager Yazıyı Oku
    Kim bilir belki satıp işB almayı düşünüyordur

Sayfa 492/681 İlkİlk ... 392442482490491492493494502542592 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •