Sayfa 50/681 İlkİlk ... 40484950515260100150550 ... SonSon
Arama sonucu : 5448 madde; 393 - 400 arası.

Konu: ISBTR - İş Bankası B

1.  Alıntı Originally Posted by Patent Vekili Yazıyı Oku
    dün tavana 6 lot yazmış 4 lot almıştım
    akşam halk yatırım dan tavana 13 lot alış yazdım sabah geldi. toplam 17 lot oldu ve 2500 tl kar var şu an itibariyle

şimdi 2 lot tavana alış daha yazdım.

bir sonraki eşleşme kaçta acaba

yarın ki tavan kaç acaba :
    yazdıklarım kendim için de geçerli. ben de kardayım. bu kar hisseyi bu fiyatlardan satarsak kar olur. hisseyi de yıllardır satmıyorum.. hisse tekrar 1000 'lere düşerse kar sanal olarak gelip gitmiş oluyor.. hissede bir şeyler olacağı için mi hareketlendi.. yoksa her zaman olduğu gibi 5-6 yılda bir yaptığı çıkışı yapıp geri düşürecekler mi..

2. Adalet Bakanı Gül: "(CHP'nin İş Bankası'ndaki hisseleri) Türk Dil Kurumu ve Türk Tarih Kurumu, ...
    18 Ekim 2018 Perşembe, 10:37 | Güncelleme: 18 Ekim 2018 Perşembe, 10:37 AA
    Adalet Bakanı Gül: "(CHP'nin İş Bankası'ndaki hisseleri) Türk Dil Kurumu ve Türk Tarih Kurumu, CHP'ye Atatürk'ün vasiyetini yerine getirmediği için dava açmıştı. Atatürk'ün vasiyeti her iki kuruma bu hisselerin geçmesi, ayakta kalmaları, güçlenmelerine yönelik vasiyettir."

3. olayı baştan alırsak;

hükümet ekonomideki daralmadan kurtulmak, çok yüksek faizle kredi bulmak yerine iç dinamikleri harekete geçirerek 2023 hedefindeki savunmadan,alt yapıya, ülkenin dış borçlarını ödemeden tut her türlü harcama ve ödemelerde sıkıntı çekmemek için elinin altınd JOKER-SÜPER BANKA olsun istedi.

Kalkınma bankasını SÜPER BANKA yapmak için önce merkez bankası başkan yardımcısını bu bankaya atadı.
    ve bankayla ilgili gerek kalkınma bankasından gerekse hazineden ve ülkenin ileri gelen ekonomist prof.doc ve akademisyen-iş adamlarından bir kurul oluşturup plan-proje hazırlamaya başlarken hukukçularda bunun kanuni alt yapısını oluşturmak için meclisten ve başkanın onayından geçmesi gereken kanun,şirket sözleşmelerini hazırlamaya başladı.
    Büyük bir ekiple yüzlerce bürokrat gece gündüz çalışmalar yapmaktadırlar.

devlet harcamalarını hukuki denetimden uzak olması,zaman kayıplarının önüne geçmek için hazineden değil şimdilik kalkınma bankası aracılığıyla yapmaya karar verdi.Bununla ilgili kanun meclisten geçti ve bugün başkan tarafından onaylanarak resmi gazetede yayınlanacak.

küçük kalkınma bankası nasıl SÜPER BANKA olacak ve kaynak nerelerden gelecek
    -tmsf deki fetöcü şirketleri(koza,kozal,ipek,istikbal v.b şirketleri kalkınma fonuna aktararak
    -varlık fonu ve işsizlik fonunu kalkınma fonuna bağlıyarak
    -kuveyt, katar,ç,n gibi dış ülkelerden milyarlarca dolar fon aktararak
    -ve iş bankasındaki %28 chp hisselerini hazineye devrederek

hazine iş bankasından yılda 2 kaynak sağlayacak
    1- kurucu hisselerin gerçek değerinden temettü sağlıyarak
    2-iş bankasının yıllık kar-gelirinden her sene %28 ni hazineye aktararak

devlet kesinlikle kurucu hisselerin temettülerini gerçek değerinden ödenmesi için spk , bankacılık düzenleme ve denetleme kurumu, hazine gibi resmi kurumları harekete geçirecek en önemliside bununla ilgili hukuki alt yapıyı düzenleyecek.

benim şahsi düşüncem devlet sadece chp nin %28 nin peşinde değil, halka açık iş bankası hisselerinide toplayarak iş bankası yönetimini tümden ele almak istiyor olabilir.Bundan dolayı bir yandan chp hisselerinin devri ile ugraşırken bir yandanda borsada ve vakıflar genel müdürlüğündeki kurucu hisselerini tek çatı (hazine olabilir) topluyor yada toplayacak.

devlet iş bankasının %28 ni değil %51 nin peşinde bence kendi şahsi düşüncem bence. bundan dolayı kurucu hisse toplamayı panik yapmadan yavaş yavaş yapılmaktadır.

burda yazdıklarımın hepsi kendi hayel mahsülü düşüncelerimdir, sadece beni bağlar, kimseye alın satın tavsiyesi değildir.

4. devlet chp den bunu alır.peki işbank bu temettüyü ödermi

5. işbanktan büyük, spk var, bankacılık denetleme ve düzenleme kurumu var, hazine , kanun var, hukuk var, en önemlisi yüce meclis kararı ve devlet var.

iş bankası bütün bunlaraı dinlemiyorum diyemez. muz cumhuriyetimi burası veya kanunla kapıya gidince buyurun efendim demek zorundalar.

yeterki herşey kanunlara ve usulüne uygun yapılsın ve eksik noksan iş yapılmasın.

iş yapılmasın ki anayasa mahkemisinden dönmesin.

onun her türlü çalışmalar yapılıyor.bize sadece beklemek düşecek.

başkan kesinlikle kararlı buna, mhp de yanında, ee diğer resmi kurumlarda iş bankası hiç bişi yapamaz.

dediğim gibi yeterki kanuni yönden herşey tam eksiksiz olsun.

6. Eslesme bilgisi verebilecek olan var mi dostlar

HTC_M9pw cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Tabana yakın eşleşme (2588 e) verdiler. 160 eşleşen 45 bekleyen böyle olursa açılışa kadar kötü
    Yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir.

8. Tavan yaptı 75 lot alıcı bekliyor

Sayfa 50/681 İlkİlk ... 40484950515260100150550 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •