Sayfa 67/681 İlkİlk ... 1757656667686977117167567 ... SonSon
Arama sonucu : 5448 madde; 529 - 536 arası.

Konu: ISBTR - İş Bankası B

1. "İş Bankası'nın Munzam Sandık Vakfı hisseleri de Hazine'ye geçecek mi?"

Ekonomist Yalçın Karatepe: Munzam Sandık Vakfı hisseleri ve CHP'nin yönettiği hisselerin devri ile İş Bankası'nın ve dolayısıyla bağlı şirketlerinin tamamının kontrolü Hazine'ye geçmiş olur.

Cumhurbaşkanı'nın 506 sayılı Sosyal Sigortalar Kanunun geçici 20. Maddesi ile İş Bankası Munzam Sandık Vakfı'na ait yüzde 40,12’lik hissenin SGK'ya devri konusunda yetkisi bulunduğunu hatırlayan Karatepe, "Eğer böyle bir devir gerçekleşirse İş Bankası'nın yüzde 40,12’si de Hazine'ye geçmiş olur. Kanun ile Hazineye aktarılacağı söylenen ve halen CHP’nin temsil ettiği yüzde 28,09’luk “Atatürk Hisseleri†ile birlikte Hazinenin kontrolüne geçecek toplam hisse oranı yüzde 68,21’e ulaşır. Böylelikle İş Bankası'nın ve dolayısıyla bağlı şirketlerinin tamamının kontrolü Hazine'ye geçmiş olur. Acaba asıl amaç bu mudur?" ifadelerini kullandı.

2.  Alıntı Originally Posted by Hitit Yazıyı Oku
    Sen öyle düşünmeye devam et. 😎
    Isctr leri baskılayan bu isatr isbtr ve iskur hisseleri. fiyati isctr nin 7 li fiyatlarda olmasi gerekirdi burda madur olan imtiyazli hisseler dir . isctr 0.25 kuruş lot başı temettü alırken biz almamız gerekeni yıllarca alamadık

3.  Alıntı Originally Posted by progen Yazıyı Oku
    "İş Bankası'nın Munzam Sandık Vakfı hisseleri de Hazine'ye geçecek mi?"

Ekonomist Yalçın Karatepe: Munzam Sandık Vakfı hisseleri ve CHP'nin yönettiği hisselerin devri ile İş Bankası'nın ve dolayısıyla bağlı şirketlerinin tamamının kontrolü Hazine'ye geçmiş olur.

Cumhurbaşkanı'nın 506 sayılı Sosyal Sigortalar Kanunun geçici 20. Maddesi ile İş Bankası Munzam Sandık Vakfı'na ait yüzde 40,12’lik hissenin SGK'ya devri konusunda yetkisi bulunduğunu hatırlayan Karatepe, "Eğer böyle bir devir gerçekleşirse İş Bankası'nın yüzde 40,12’si de Hazine'ye geçmiş olur. Kanun ile Hazineye aktarılacağı söylenen ve halen CHP’nin temsil ettiği yüzde 28,09’luk “Atatürk Hisseleri†ile birlikte Hazinenin kontrolüne geçecek toplam hisse oranı yüzde 68,21’e ulaşır. Böylelikle İş Bankası'nın ve dolayısıyla bağlı şirketlerinin tamamının kontrolü Hazine'ye geçmiş olur. Acaba asıl amaç bu mudur?" ifadelerini kullandı.
    Isbank yonetimi Malum vakifta daha önceden çalışanlar ve emekliler e ödenen ikramiyeyi kaldır di ortalık karıştı . Çalışanlar ve emekliler de memnun değil isbank in yönetiminden internette haberler var

4. Kurucu hisseler üzerinde 1991 yılında yapılan genel kurul kararı ile değişim yaparak temettüyü kısıtlayarak şark kurnazlığı yapmaya çalışan o zamanki yönetim kurulu bence TDK ve TTK ya giden temettüyü kısıtlayarak Atatürk' ün vasiyetini açıkça görmezden gelmişler ve paranın bankada kalmasını sağlamışlar. Ayrıca elinde hisse olanların ve bu hisselere miras yolu ile sahip olan kurucuların haklarını sadece genel kurul kararı ile kısıtlamışlar, şimdide yok miras hukuku yok Atatürk'ün vasiyeti diye bağırıyorlar. Şark kurnazlığı yaparak bu hakları kısıtlarken aklınızdan ne geçiyordu. Kurucu hisseye verilen %10 temettüyü değiştirdiğiniz an başkasının hakkını ve Atatürk'ün vasiyetiyle TDK ve TTK ya giden kurucu hisse temettülerini er geç geri düzeltecek ve kurucu hisselerin hakkı olan %10 temettüyü ödeyeceksiniz. Atatürk'ün vasiyeti yerine gelmiş olacak böylelikle
    Yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir.

Munzam sandık sahip olduğu hisseleri nasıl elde etmiş bilgisi olan var mı ?

Emekli sandığı / SGK munzam sandık yönetimine müdahil olabilirmi ?

Kasa her zaman kazanır...
    Kasa her zaman kazanır.

6. yaw siyaset olacak ama gerçek olan bu değil mi ?

bu chp den millete ne zaman bir hayır gelmiş Allah aşkına !

adamların tek politikası bu millet kazanmasın, batsın sürünsün, ülkede kaos çıksın, ekonomik ve siyasi krizler çıksın, tank, uçak, iha yapmasın,3 köprüyü yapmasın, havaalını yapmasın, yoli hastane yapmasın, dolar 10.000 olsun enflasyon %80 olsun, faşz %150 olsun, pkk-pyd ye operasyon yapmasın, asker doğuda operasyon yapmasın, elbab ve afrina girmesin, seçimlerde pkk lıları ve akrabalarını millet vekili yaptıktan sonra şimdi de pkklıları-hdp lileri belediye başkanı yapacaklar, vatan hainleri pkk lıların cenazelerinde en önde gidiyorlar, chp nin atatürkle alakası kaldımı arkadaşlar, bugün atatürkçüler ve ulusalcılar partiden dışlandı görmüyormusunuz, daha ne Atatürkün partisinden söz ediyorlar.

Atatürk iş bankasının gelirinin %10 u işkura verilecek demiş, isa ve isb ye temettüler gerçek değerinden verilecek demiş onlar ne yapmışlar vasiyete uymuşlar mı ki şimdi Atatürkün mirasından bahsediyorlar !

chp ye hdp-pkk virüsü bulaştı, inşallah gerçek Atatürkçüler, Atatürk milliyetçileri ulusalcılar parti yönetimi tez elden ele geçirir.

siyasi polemik için yazmadım , lütfen hemen siyasi savunma ve saldırıya geçmeyelim. erşey ortada değil mi ?

bütün yazdıklarımdan Ak Parti suçsuz günahsız mükemmel demiyorum onuda söyleyim.

bunlar kendi düşüncelerim.

7. iş bankası hisse devri ile ilgili haberler kesildiği gibi hülümet tarafındanda çıt yok, devir için kanun hazırlıyacaklar ne oldu ? hiç haber yok. haber kanallarına bakıyorum bu konuyla ilgili belli kişilerin 3-5 makalesi var o kadar.

hükümet ne zaman adım atacak acaba ?

ilginç bir sessizlik hakim değil mi sizcede ?

8. GER,YE DOĞRU ARKADAŞLARIN MESAJLARINDAN DERLEDİM;

….. adet İŞKUR – YÜKSEK ORANDA TEMETTÜ HAKKI VAR
    1000 adet İSATR - İŞ BABNKASININ YÖNETİM HAKKINDA SÖZ SAHİBİ
    29000 adet İSBTR - İŞ BABNKASININ YÖNETİM HAKKINDA SÖZ SAHİBİ
    yönetim hakkı 1 adet İSATR = 20 adet İSBTR
    Bu hisselerde çoğunluğu alacak şekilde yüksek fiyatlar oluşabilir
    Ancak yönetim kurucu (İŞKUR) hisselerine ilişkin 250.000 TL ilk üst limiti kaldırınca İŞKUR hisseleri muazzam temettü alabilecek...
    Dolayısıyla temettü kralı olacak hisse İŞKUR,
    yönetimde söz sahibi olacak şekilde alınması amacıyla yüksek adette hisse sahiplerine cazip fiyat teklifleri getirecek hisselerse İSATR ve İSBTR.
    --------------------------
    CHP %28 HİSSESİ
    604 adet İŞKUR
    280 adet İSATR
    8120 adet İSBTR
    ------------------------------
    2012 sonu Sayıştay raporundaki Vakfılar Genel Md. Envanterindeki ;

4 Adet Kurucu Hisse
    1 Adet A Grubu Hisse
    912621,91 Adet C Grubu Hisse

19.10.2018 CUMA GÜNÜ KAPANIŞ FİYATLARI
    İŞKUR - 50.000 TL
    İSATR - 34.500 TL
    İSBTR - 3.300 TL

Bir çoğumuz yıllardır bu hisseleri saklamaktayız. Ufak beklentilerimiz de yoktur.
    İş Bankası A hissesini benden 100,000 TL + den aşağı ALAMAZSINIZ !
    İş Bankası B hissesini Benden 10,000 TL + den aşağı ALAMAZSINIZ !
    İş Bankası Kurucu Hissesini ise HİÇ ALAMAZSINIZ !
    -------------------------------------
    Bu kağıt Şubat 2010 da 1950 USD idi. Dolayısıyla 11500 TL olmalı ki eski değerine ulaşsın.Üstüne yeni konjonktör değişiminin getireceği artıları da eklersek daha gidecek çok yolu olduğu görülür
    ------------------------------------

Sayfa 67/681 İlkİlk ... 1757656667686977117167567 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •