Sayfa 150/520 İlkİlk ... 50100140148149150151152160200250 ... SonSon
Arama sonucu : 4158 madde; 1,193 - 1,200 arası.

Konu: OZGYO - Özderici GMYO

1. Teknikcilerin taramalarinda ozgyo çıkmaya başlamış.
    hayır olsun, mağdur kalmasın.

2. Maliyet ,1.94 8000 lot bugün almadım pazartesi 8000 daha alacam artık
    .0.7 lere kadar alırım 100000 kadar ondan sonrada bekleriz

Alıntı Originally Posted by berzan Yazıyı Oku
    maliyet ,1.94 8000 lot bugün almadım pazartesi 8000 daha alacam artık
    .0.7 lere kadar alırım 100000 kadar ondan sonrada bekleriz
    bence bu hisse 1,09 da döner 1,46 tavan olur diyelim... D)) ytd
    Yorumlarım ve Düşüncelerim Yatırım Tavsiyesi Niteliğinde Değildir.

4. Bu galip in maliyeti kaç ki buralara kadar satıyor.

Tanrı Türk'ü korusun ve yüceltsin.
    Tanrı TÜRK'ü korusun ve yüceltsin.

5. Galip bu hissede sıkışmış durumda. Ayrıca şirketin sahipleri tarafından da bedelliyle sürekli soyuluyor. Bedelliye katılsa nakit direk hakim ortaklara gidiyor katılmasa elindeki hisseleri kaybediyor, sahiplik oranı düşüyor. Galip'in Özdericilerin kurduğu bedelli tuzağından kurtulabilmesinin tek yolu hisseyi 1'in altına vermek. OZGYO hareketinin başlangıç noktası 50 kuruş. Galip'in maliyeti de 1'in epey altındadır. Galip'in bu hisseye yatırdığı paradan herhangi bir fayda görmesi, geri dönüş alması da pek mümkün değil. 50 kuruş-1TL arasında tahminim yüksek işlem hacmiyle büyük pazarlamaya başlayacaktır.

6.  Alıntı Originally Posted by tosunpaşa Yazıyı Oku
    Bu galip in maliyeti kaç ki buralara kadar satıyor.

Tanrı Türk'ü korusun ve yüceltsin.
    kabaca maliyeti soyledır dıye hesapladım...20 milyon lot ılk topladıgında ortalama 2 tl den topladı dersek...20.000.000x2=40 milyon tl
    20.000.000 lotu sermaye 100 milyon iken %60 bedellıye katıldı,,,,12 milyon lotun karsılıgı.......................................=1 2 milyon tl
    ELİNDE TOPLAM 32 MİLYON LOT OLDU SERMAYE 160 MİLYONA CIKINCA VE 52 MİLYON(40+12) PARA ODEDI BU 32 MILYON LOTA
    Sermaye 160 milyondan 250 milyon cıkınca sermaye kabaca %55 artı...elindeki 32 milyon lot..50 milyon civarına cıktı
    32 milyon lotu kendı bildirimlerdende anlasıldıgı uzere 50 milyon lota cıktı bu sermaye artırımdanda .............................=18 milyon tl
    50 milyon lota cıktıgını kap acıklamalarından anlasılıyor 50 mılyon lotta xxx kadar para kazandım dıyor.(kendı şirketlerıne devrederek)

50 milyon lot için toplam odediği rakam .................................................. .................................................. ....= 70 milyon tl

70 milyontl /50 milyon lot............................................... .................................................. ...............................=lot başına 1.4 tl

Kabaca benim hesaplamalarım bu şekilde..al satlarla toplama hareketinde açıkcılarda vs vs bu mıktarı %10 aşagı cekebilir veya yukarı cıkarabılır. bu hesaplamalara göre metronun bu hisseye lot başına 50 kurusa sahip olması bana göre imkansız.
    hisseyi 50 kurus 1 tl arasına getirebilecek olmasının sebebi bana göre sermayenin 250 milyondan 500 milyona cıkarılması korkusudur. ki ikinci kez sermaye artırımında para ödemesin ....bildiğim kadarıyla nominal degerin altında sermaye artısına spk izin vermiyor.

''Yatırım Tavsiyesi Değildir'' görüşlerim tamamen şahsi düşüncelerim olup beni bağlar

7.  Alıntı Originally Posted by palmet Yazıyı Oku
    kabaca maliyeti soyledır dıye hesapladım...20 milyon lot ılk topladıgında ortalama 2 tl den topladı dersek...20.000.000x2=40 milyon tl
    20.000.000 lotu sermaye 100 milyon iken %60 bedellıye katıldı,,,,12 milyon lotun karsılıgı.......................................=1 2 milyon tl
    ELİNDE TOPLAM 32 MİLYON LOT OLDU SERMAYE 160 MİLYONA CIKINCA VE 52 MİLYON(40+12) PARA ODEDI BU 32 MILYON LOTA
    Sermaye 160 milyondan 250 milyon cıkınca sermaye kabaca %55 artı...elindeki 32 milyon lot..50 milyon civarına cıktı
    32 milyon lotu kendı bildirimlerdende anlasıldıgı uzere 50 milyon lota cıktı bu sermaye artırımdanda .............................=18 milyon tl

50 milyon lot için toplam odediği rakam .................................................. .................................................. ....= 70 milyon tl

70 milyontl /50 milyon lot............................................... .................................................. ...............................=lot başına 1.4 tl

Kabaca benim hesaplamalarım bu şekilde..al satlarla toplama hareketinde açıkcılarda vs vs bu mıktarı %10 aşagı cekebilir veya yukarı cıkarabılır.
    1 TL den fazla olacağını sanmam ilk kamuya hisse aliyom diye haber gönderdiğinde mali toplamıştır yoksa bu isede girismez toplayamazsa satar çıkar.yani bence 70 kuruş 1 TL arası bu malı toplamıştır daha sonra kalan 3/5 i almıştır.maliyeti 1 TL nin üstünde olacağını sanmam düşerken satar.herkes taban oldu hareket gelcek tepki gelecek diye diye galip malı çıkar.80 kuruslardan alınır mı acaba tepkiye.

asla yatırım tavsiyesi değildir.kendi düşuncelerimdir.benim yorumlarımla alım satım yapan zarar eder.

8.  Alıntı Originally Posted by hisseci_amca Yazıyı Oku
    1 TL den fazla olacağını sanmam ilk kamuya hisse aliyom diye haber gönderdiğinde mali toplamıştır yoksa bu isede girismez toplayamazsa satar çıkar.yani bence 70 kuruş 1 TL arası bu malı toplamıştır daha sonra kalan 3/5 i almıştır.maliyeti 1 TL nin üstünde olacağını sanmam düşerken satar.herkes taban oldu hareket gelcek tepki gelecek diye diye galip malı çıkar.80 kuruslardan alınır mı acaba tepkiye.

asla yatırım tavsiyesi değildir.kendi düşuncelerimdir.benim yorumlarımla alım satım yapan zarar eder.
    sayın hisseci, galiba ozgyo da nobet tutuyorsun yazdıgım seylere surekli matematiksel olmaya işlemlerle soyle boyle dıye yazıyorsun...yazdıklarını bir zemine oturtsan birseyler anlayacagım...
    sana başka bir hesap gonderıyorum....
    1-metro acıklaması..elindeki 50 mılyon hisseyi batumdakı otele satması hakkında...bu yazıda kabaca 50 mılyon hısseyı 5,92 tl den batumdakımı sırketıme sattım dıyor
    acıklama

Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 29.05.2017 tarihli kararı ile satın alınmış olan Euphoria Oteline sahip Legend Hotel Batumi JSC Şirketinin paylarının satıcı tarafa iadesi hususunda mutabakat sağlanmış olduğunu ve işlemin değerleme raporu neticesinde gerçekleştirileceğini 24.09.2018 tarihinde kamuoyuna duyurmuştuk,
    Bahse konu finansal duran varlığın alım ve iade işlemleri sürecinde alım işlemi ile iade işlemi arasında oluşabilecek kur farkından kaynaklanan değer farkının çok olması sebebiyle karşı taraf ile bu çerçevede mutabakat sağlanamamıştır.
    Bu sefer şirketimiz, Legend Hotel Batumi JSC Şirketinin paylarının satın alınmasından doğan borcunu sahibi olduğu Özderici Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.(OZGYO) paylarını beher pay 5,92 .-TL den 50.000.000 (Ellimilyon) adet olmak üzere karşı tarafa satarak ödeme hususunda satıcı taraf ile anlaşmaya varmıştır.
    Nihai olarak şirketimiz 09.08.2017 tarihinde açıklanan şartlarda Legend Hotel Batumi JSC şirketinin paylarının tamamının sahibi olmuştur.
    Şirketimizin satıcı tarafa bugüne kadar yapılan ara ödemeler ve bu işlem neticesinde toplam 53.767.515.-USD ödeme yapılmış olup, 42.295.757..-USD borcu kalmıştır.
    Kamuoyuna duyururuz.
    Saygılarımızla.

2- metro acıklaması diyorkı 50 milyon lotun satısından.(batumdakı otele satısını kast edıyor) 221,000,000 milyon kar ettim...221,000,000/50 milyon lot=4,42 tl lot basına kar yazdım dıyor
    bu ne demek 1 lotu 5,92 sattım(yukardakı kap haberi)...1 lotton karım 4,42tl(aşagıdakı kap haberı)...5,92-4,42=1.50 tl lot başına maliyet.
    ..evir oku cevir oku...matematık ve acıklamalar bunu soyluyor..benım hesabımda kabaca 1.40 tl ıdı

kap acıklaması:
    Şirketimiz portföyünde bulunan 50.000.000.-Adet Özderici Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.(OZGYO) paylarının alım ve satımından 221.763.290,35 -TL kar etmiştir.
    Kamuoyuna duyurulur.
    Saygılarımızla.
    ''Yatırım Tavsiyesi Değildir'' görüşlerim tamamen şahsi düşüncelerim olup beni bağlar

Sayfa 150/520 İlkİlk ... 50100140148149150151152160200250 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •