Sayfa 151/520 İlkİlk ... 51101141149150151152153161201251 ... SonSon
Arama sonucu : 4158 madde; 1,201 - 1,208 arası.

Konu: OZGYO - Özderici GMYO

1. yazdıklarımda ozgyo al- sat -ucuz hesabı yapmıyorum..metroya bu hıssenın malıyetı nedır dıye bır ıkı kez soruldu onun hesabını yapıyorum...yoksa metro grubuna kaca mal olmus alınırmı- satılırmının hesabında degılım...metro alır satar kazanır kar eder ..50 kurusa ındırır ındırmez o hesapları bılemem
    ''Yatırım Tavsiyesi Değildir'' görüşlerim tamamen şahsi düşüncelerim olup beni bağlar

2.  Alıntı Originally Posted by palmet Yazıyı Oku
    sayın hisseci, galiba ozgyo da nobet tutuyorsun yazdıgım seylere surekli matematiksel olmaya işlemlerle soyle boyle dıye yazıyorsun...yazdıklarını bir zemine oturtsan birseyler anlayacagım...
    sana başka bir hesap gonderıyorum....
    1-metro acıklaması..elindeki 50 mılyon hisseyi batumdakı otele satması hakkında...bu yazıda kabaca 50 mılyon hısseyı 5,92 tl den batumdakımı sırketıme sattım dıyor
    acıklama

Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 29.05.2017 tarihli kararı ile satın alınmış olan Euphoria Oteline sahip Legend Hotel Batumi JSC Şirketinin paylarının satıcı tarafa iadesi hususunda mutabakat sağlanmış olduğunu ve işlemin değerleme raporu neticesinde gerçekleştirileceğini 24.09.2018 tarihinde kamuoyuna duyurmuştuk,
    Bahse konu finansal duran varlığın alım ve iade işlemleri sürecinde alım işlemi ile iade işlemi arasında oluşabilecek kur farkından kaynaklanan değer farkının çok olması sebebiyle karşı taraf ile bu çerçevede mutabakat sağlanamamıştır.
    Bu sefer şirketimiz, Legend Hotel Batumi JSC Şirketinin paylarının satın alınmasından doğan borcunu sahibi olduğu Özderici Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.(OZGYO) paylarını beher pay 5,92 .-TL ââââââââââââ�¬Å¡¬Å¡¬Å¡¬Å¡¬Å¡¬ËÅâââââââââ��¬Å¡¬Å¡¬Å ¡¬Åâââââââ��¬Å¡¬Å¡¬Åâââââ��¬Å¡¬Åâââ��¬Åâ��den 50.000.000 (Ellimilyon) adet olmak üzere karşı tarafa satarak ödeme hususunda satıcı taraf ile anlaşmaya varmıştır.
    Nihai olarak şirketimiz 09.08.2017 tarihinde açıklanan şartlarda Legend Hotel Batumi JSC şirketinin paylarının tamamının sahibi olmuştur.
    Şirketimizin satıcı tarafa bugüne kadar yapılan ara ödemeler ve bu işlem neticesinde toplam 53.767.515.-USD ödeme yapılmış olup, 42.295.757..-USD borcu kalmıştır.
    Kamuoyuna duyururuz.
    Saygılarımızla.

2- metro acıklaması diyorkı 50 milyon lotun satısından.(batumdakı otele satısını kast edıyor) 221,000,000 milyon kar ettim...221,000,000/50 milyon lot=4,42 tl lot basına kar yazdım dıyor
    bu ne demek 1 lotu 5,92 sattım(yukardakı kap haberi)...1 lotton karım 4,42tl...5,92-4,42=1.50 tl lot başına maliyet.
    ..evir oku cevir oku...matematık ve acıklamalar bunu soyluyor..benım hesabımda kabaca 1.40 tl ıdı

kap acıklaması:
    Şirketimiz portföyünde bulunan 50.000.000.-Adet Özderici Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.(OZGYO) paylarının alım ve satımından 221.763.290,35 -TL kar etmiştir.
    Kamuoyuna duyurulur.
    Saygılarımızla.
    Tamamda şimdi sen o adamlaarin sözlerine inaniyon o işin resmi tarafı .daha öncede yazdım bunlarin haberleri hep yalan dolan.yüzde 50 artmış bir hisseye bir spekuletorun dadanancagini sanmiyom .ihtimal vermiyom yuzde 0 diyom.calisma sitilleri değişik hesaplardan hisse toplanır kabasi alınır daha sonra bu hisseden şunu aldım bunu aldım der.insAllaah haklisindir.ama 70 kuruştan yüzde 50 artan bir hisseye galipin gireceğine ihtimal vermem.70 kuruştan 1 TL ye kadar hissenin çoğunu toplayan bence kendidir.1 TL den sonra yani hisseyi topladıktan sonra işi resmiyete çevirip haberleri yollamıştır.benide ilgilendirmez tartisma yapmam sen haklısın ben yorum yapiyom.yakalananlara Allah sabır versin .ben çok çok ufak karla 2.31 ile 1.80 arası alıp sattım siyrildim .zaten portföyümun 100 de 0.5 ile kumar olarak girdim çıktım .Allah'ım kalanlara sabır versin umarım zararlarını çıkaranlar.ama yeni bir bedelli açıklaması gelmeseydi cok daha fazla canlar yanacakti.

asla yatırım tavsiyesi değildir.kendi düşuncelerimdir.benim yorumlarımla alım satım yapan zarar eder.

3.  Alıntı Originally Posted by hisseci_amca Yazıyı Oku
    Tamamda şimdi sen o adamlaarin sözlerine inaniyon o işin resmi tarafı .daha öncede yazdım bunlarin haberleri hep yalan dolan.yüzde 50 artmış bir hisseye bir spekuletorun dadanancagini sanmiyom .ihtimal vermiyom yuzde 0 diyom.calisma sitilleri değişik hesaplardan hisse toplanır kabasi alınır daha sonra bu hisseden şunu aldım bunu aldım der.insAllaah haklisindir.ama 70 kuruştan yüzde 50 artan bir hisseye galipin gireceğine ihtimal vermem.70 kuruştan 1 TL ye kadar hissenin çoğunu toplayan bence kendidir.1 TL den sonra yani hisseyi topladıktan sonra işi resmiyete çevirip haberleri yollamıştır.benide ilgilendirmez tartisma yapmam sen haklısın ben yorum yapiyom.yakalananlara Allah sabır versin .ben çok çok ufak karla 2.31 ile 1.80 arası alıp sattım siyrildim .zaten portföyümun 100 de 0.5 ile kumar olarak girdim çıktım .Allah'ım kalanlara sabır versin umarım zararlarını çıkaranlar.ama yeni bir bedelli açıklaması gelmeseydi cok daha fazla canlar yanacakti.

asla yatırım tavsiyesi değildir.kendi düşuncelerimdir.benim yorumlarımla alım satım yapan zarar eder.
    sayın hisseci amca son cevabım...hısseyı metronun ısrarla 0,70 kurustan 1.xx lıra gelıp topladıgını varsayıyorsunuz..bunu teknık analız grafıgıne bakarak soyledıgınızden emınım teknık analız grafıklelerı sermaye artırımdan sonra yenı durumua gore guncelleneır. ozgyo..2016...2017 yıllarında 1 tl nın altını gormedı. 1 tl nın altında işlem gormeyen hisseyi metronun nasıl alabildiğinide anlamış değilim.su an baktıgınız grafık sermaye artırımından sonra olusan grafık...bu grafıge bakarak metro bu hısseyı 0,70 kurustan topladı dıye soylemınız bıle buyuk yanıltmaca veya bilgisizlik....
    metro grubu bir sekılde bu hısseden karlı cıkar...benım dusuncem hısseyı 1 tl nın altında asagı yukarı asagı yukarı al- satlarla hemde kar ederek cıkması.. ama oncelıkle 1 tl nın altına ındırsınkı bedellı sermaye artırım kabusundan kurtulsun...
    selametle kalınız.
    ''Yatırım Tavsiyesi Değildir'' görüşlerim tamamen şahsi düşüncelerim olup beni bağlar

4.  Alıntı Originally Posted by palmet Yazıyı Oku
    sayın hunter son cevabım...hısseyı metronun ısrarla 0,70 kurustan 1.xx lıra gelıp topladıgını varsayıyorsunuz..bunu teknık analız grafıgıne bakarak soyledıgınızden emınım teknık analız grafıklelerı sermaye artırımdan sonra yenı durumua gore guncelleneır. ozgyo..2016...2017 yıllarında 1 tl nın altını gormedı. su an baktıgınız grafık sermaye artırımından sonra olusan grafık...bu grafıge bakarak metro bu hısseyı 0,70 kurustan topladı dıye soylemınız bıle buyuk yanıltmaca....
    metro grubu bir sekılde bu hısseden karlı cıkar...benım dusuncem hısseyı 1 tl nın altında asagı yukarı asagı yukarı al- satlarla hemde kar ederek cıkması.. ama oncelıkle 1 tl nın altına ındırsınkı bedellı sermaye artırım kabusundan kurtulsun...
    selametle kalınız.
    Anladim peki özür demek ki senelik en düşük 68 kuruş bedelliden bölünme ile alakalı o fiyatı gormmediyse haklısınız.

5. Sayın palmet,
    Metro gurubu 45.700.182 lotla genel kurula katılmıştı. İki bedelli %60 ve sonra %56.25

6. yani 1 lota 1.1625 kuruş para mı vermiş ?

bende salı günü yakalandım fazla değil ama yön sanki yukarı yapacak gibi oldu 2,16 dan sonra
    sonrası vahim

7.  Alıntı Originally Posted by ukc Yazıyı Oku
    yani 1 lota 1.1625 kuruş para mı vermiş ?

bende salı günü yakalandım fazla değil ama yön sanki yukarı yapacak gibi oldu 2,16 dan sonra
    sonrası vahim
    O benim maliyet...
    Galip daha yüksek...

8. MUHTELİF YERLERDE HİSSE MEVCUT..mesela bir kısmıda vangd de..elinde ne kadar var bilmiyorum... sonuc virman vaptıkları 50 mılyon batum otel+3 milyon vanet+ ne kadar metroda ve kurumlarında...virmn yaptıkları 53 mılyon..mevcut pozısyonda elınde ve baglı sırketlerde ne var bakmak lazım...sonuc olarak metronun 1.50 cıvarı malıyetını degıstırecek rakamlar oldugunu pek zannetmıyorum...ben metronun 20 mılyon lot pıyasadan alım yaptıgını varsayarak bu hesabı yaptım ayrıca batum otele verdıgı hısselerdekı kar rakamından hıssenın malıyetını buldum...elınde muhtemelen hısse mevcuttur.

elindekı 1.5 malıyetlı hısselerı 5 -6 tl cıvarı vererek hesapları kapatıyor.. . şirketlerıne vererek..hesapları kapatıyor.. bundan ıyısı şamda kaysı..bundan sonrada kagıt uzerınde metro holdıng herhalde sene sonunda 150 mılyon ustu kar yaptı dıyecek..
    METRO TİCARİ VE MALİ YATIRIMLAR HOLDİNG A.Ş.

Özel Durum Açıklaması (Genel)

Gönderim Tarihi:02.10.2018 18:12:01
    Bildirim Tipi:ODA
    Yıl:
    Periyot:
    Özet Bilgi

Vanet Gıda Sanayi İç ve Dış Ticaret A.Ş.'ye olan borç ödemesi hakkında

İlgili Şirketler [VANGD, OZGYO]
    İlgili Fonlar []
    Türkçe
    Özel Durum Açıklaması (Genel)
    Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
    Hayır (No)
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
    Hayır (No)
    Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
    -
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
    Hayır (No)
    Bildirim İçeriği
    Açıklamalar
    Yönetim Kurulu'nun 02.10.2018 tarihli kararı ile ;
    Şirketimizin VANET GIDA SANAYİ İÇ VE DIŞ TİCARET A.Ş.'ye olan 14.575.372,78.-TL olan borcuna karşılık, Şirketimizin sahibi olduğu Özderici Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.'ye (OZGYO) ait paylardan 3.068.500.- adet payın 30 günlük kapanış ortalaması olan 4,75 .-TL den virman usulüyle VANET GIDA SANAYİ İÇ VE DIŞ TİCARET A.Ş.'ye satılmasına, karar verilmiştir.
    Kamuoyuna duyururuz,
    Saygılarımızla.
    Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulunun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.
    Son düzenleme : palmet; 22-12-2018 saat: 18:26.

Sayfa 151/520 İlkİlk ... 51101141149150151152153161201251 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •