Sayfa 16/19 İlkİlk ... 61415161718 ... SonSon
Arama sonucu : 151 madde; 121 - 128 arası.

Konu: İmar bankası mağdurları tartışma ve protesto başlığı

1. Ben Cem Uzan Kadar Ahlak Erezyonuna Ugramış Bir Adam Daha Görmedim ... Adam Ülkeden Kaçtıgından Beri Degişti Evrime Ugradı Sürekli Yalan Sürekli Bir Belirsizlik İnsan Olup da Bir Açıklaması Yok ..... Ya Gülerek Spor Başkanı Oluyor Ya Gülerek Siyasi Parti Başkanı Oluyor .... Islak Fransız Gö.... ne Vurdugu Yetmiyor Bide Şimdi Sıla ya Sarmış.... Kimim ? Neyim ? Ben NeYaptım ? Bunca Magdur Yarattım Demiyor..... Kaldıkı Siyasi Hırsı Yüzünden Ailesini Bile Magdur Etti .... Ve Maalesef ki Biiz Bu Arsız Ahlaksız Adamdan Medet Umuyoruz....!!! Hani Süreç Bir Yıl Kısalmıştı Hani ÇEAŞ KEPEZ Hakları Alınacaktı ? Ya SUS Yalanlarla ŞOW Yapma Ya Çık Adam Gibi De Ki Ben Bittim Benden Bu Kadar Bakın Başınızın Çaresine .... Popüler Kalabılmek İçin Umut Kapısı Olabılmek İçin SUSUYOR ..... 17 Bin Magdur ÇEAŞ Aileside Umutla Hergün İnternet Sayfalarını Karıstırıyor Okudukları Haberlerı Yenıden Okuyor... Bir Ümit Belki Yeni Bir Haber Diye ... Ama Ortada Sadece Cem Uzanın Şa şa Lı Renkli Hayatı Var Utanmasa Gö... Açıp Bakın Buda Benim Gö... m Diyecek .. Biz 17 Bin ÇEAŞ Küçük Yatırımcının Hali Nice Olacak Kimse Umursamıyor

2. bugün paranı "yatırmasaydın", "faiz alırken iyiydi" , "banamı sordun" ,"beter olun aşağılık faizciler" vesaire diyenlere hak vereceğim.

tabi o insanların "aşağılık zihniyete sahip" canlılar olduğununun altını çizerek... peki neden onlara da hak verme gereği duyuyorum?
    tabi ki imar bankası tasarruf sahiplerinin zihniyetlerinden dolayı..

ben insanların zihniyet olarak çok büyük farklılıklar göstereceğine inanmıyorum.. yani türk insanının zihniyeti imar bankasın da ne ise başka bankada da ortalama olarak aynıdır..

olayı tersten ele aldığım da İMAR BANKASI TASARRUF SAHİBİ KATLİAMI BAŞKA BANKA DA YAŞANSAYDI AYNI ŞEYLERİ İMARBANKASI TASARRUF SAHİPLERİ SÖYLEYECEKTİ.

mesela ne diyeceklerdi? biz boşu boşuna mı türkiye de 2 gsm operatörün den bir tanesinin sahibi olduğu imar bankasına paramızı yatırdık, boşuna mı 10 milyar doların üstünde serveti olan adamların bankasına paramızı yatırdık vesair..

türk insanının zihniyeti malesef bozuk.. BURAYA YILLARDIR BİR İMAR BANKASI TASARRUF SAHİBİ KAYDA DEĞER BİR YAZI YAZMADI... (FAİZ BAŞLIĞI DAHİL) PEKİ NİYE? zira kendileri de burada imar bankası tasarruf sahibine "ohh olsun" diyen insanlardan farklı değil..

bu zihniyet değişmedikçe kaybet-kaybet formulunden başka bir formul asla olmayacak.. birileri zarar görecek, birileri o zarardan mutluluk duyacak, mutluluk görenler bir zarar gördüğünde zamanın da zarar görenler büyükbir keyifle kahkaha atacak.

gerçek anlamda hakkın, adaletin, hukukun EMEĞİN arkasında duran yok.. adam kendi emeğine - alınterine saygı duymuyor. sahip çıkmıyor..

birçok şeye doğal yaklaşan aklıyla algı mühendisliğinin farkına varamayan insanları (genelde cahil diye tabir edilir) olayın dışında tutuyorum, zira onlar yapılan algı operasyonlarıyla imar bankasına para yatırmakla utanç verici bir suç işlediklerini düşünüyorlar..

ve doğal olarak konuşmaktan imtina ediyorlar..

yada burada ve başka yerlerde bulunan sözüm ona çok bilen aşağılık zihniyetin karşısında verecek yanıt bulamıyorlar...

3. az çok ekonomi ,finans vs bilgisine gerek yok,, SIRADAN ÜNİVERSİTE BİTİRMİŞ BİR İNSAN BİR MEVDUAT BANKASINA "NİYE PARA YATIRDIN" DİYE SORUYORSA AŞAĞILIK BİR YARATIKTIR.. BUNUN ÖTESİ YOKTUR..

devlet konusunda en uzman kişileri bünyesine alır, tıpkı antivirus şirketlerinin hacker, vs bünyelerine aldığı gibi...

bu anlamda devlet kasıtlı , art niyetli ve bilinçli olarak imar bankası "fiilen banka olmaktan çıkarmıştır" imar bankasında olan herşey devletin bilgisi dahilindedir..

t.c devleti uzan zihniyetinden bin kat daha aşağılık bir zihniyettir.. (bunu detaylarıyla açıklayabilirim)

4.  Alıntı Originally Posted by alper tunga Yazıyı Oku
    Ben Cem Uzan Kadar Ahlak Erezyonuna Ugramış Bir Adam Daha Görmedim ... Adam Ülkeden Kaçtıgından Beri Degişti Evrime Ugradı Sürekli Yalan Sürekli Bir Belirsizlik İnsan Olup da Bir Açıklaması Yok ..... Ya Gülerek Spor Başkanı Oluyor Ya Gülerek Siyasi Parti Başkanı Oluyor .... Islak Fransız Gö.... ne Vurdugu Yetmiyor Bide Şimdi Sıla ya Sarmış.... Kimim ? Neyim ? Ben NeYaptım ? Bunca Magdur Yarattım Demiyor..... Kaldıkı Siyasi Hırsı Yüzünden Ailesini Bile Magdur Etti .... Ve Maalesef ki Biiz Bu Arsız Ahlaksız Adamdan Medet Umuyoruz....!!! Hani Süreç Bir Yıl Kısalmıştı Hani ÇEAŞ KEPEZ Hakları Alınacaktı ? Ya SUS Yalanlarla ŞOW Yapma Ya Çık Adam Gibi De Ki Ben Bittim Benden Bu Kadar Bakın Başınızın Çaresine .... Popüler Kalabılmek İçin Umut Kapısı Olabılmek İçin SUSUYOR ..... 17 Bin Magdur ÇEAŞ Aileside Umutla Hergün İnternet Sayfalarını Karıstırıyor Okudukları Haberlerı Yenıden Okuyor... Bir Ümit Belki Yeni Bir Haber Diye ... Ama Ortada Sadece Cem Uzanın Şa şa Lı Renkli Hayatı Var Utanmasa Gö... Açıp Bakın Buda Benim Gö... m Diyecek .. Biz 17 Bin ÇEAŞ Küçük Yatırımcının Hali Nice Olacak Kimse Umursamıyor
    çeaş-kepez başlığına da benzer bir yazı yazdım... çok net söyleyeyim DEVLETİN YATIĞI BU TASARRUF SAHİBİ KATLİAMININ UZANLARLA UZAKTAN -YAKINDAN İLGİSİ YOKTU,VE HİÇ OLMADI..

detaylı imar bankası olaylarını bildiğim için oradan örnek vereyim.. BİR DEVLET BİR BANKAYA EL KOYUYORSA (Kİ BU EL KOYMA HAKKI TASARRUFLARI KAYIPSIZ ÖDEMEK İÇİN DEVLETE VERİLMİŞTİR) TASARRUFLARI BİR GÜN VADESİNİ GEÇİRMEDEN FAİZLERİYLE ÖDEMEK ZORUNDADIR.

faizlerin üzerinde vadesin de vs OYNAMA yapamaz , geciktiremez, vadelendiremez. faizlerin de kesinti yapamaz..

aşağılık devlet yöneticileri bunu bildgi için İMAR BANKASIN DA BANKACILIK TARİHİNDE GÖRÜLMEMİŞ OLAYLAR YAŞANMIŞ OLDUĞU ALGISINI YARATMAK ZORUNDAYDI.. peki ne için? TASARRUFLARI GASP ETMEK İÇİN..

yani olayın başından sonuna yapılan, yapılmak istenen iş t amamen HALKIN TASARRUFLARINI GASP ETMEKTİ.. diğer olaylar , algı oyunları, yönetimi, mühendisliği (ne derseniz) halkın tasarrufunu gasp etmek için araç olarak kullanılacaktı. ve böyle de oldu..

devlet bu aşağılık algı operasyonunu yapınca ve bu medya da yer alınca imar bankası tasarruf sahipleri dahi HERKES DURAKSADI..

çünkü ortaya attıkları argümanlar bir nebze ödemelerin gecikmesine neden olabilir diye düşünüldü, (esasen ödemelerin gecikmesine neden olacak bir durum yoktu , dileyen olrusa detaylı anlatırım)

bu algıyı yaratan aşağılık yönetim ödemeleri tüm zorlamalara karşın 6 ay geciktirebildi. tabi asıl sorun ÖDEMELER GECİKTİRİLDİ FAKAT FAİZLERİ NASIL GASP EDİLECEK (O DÖNEM FAİZİ GASP ETMEK AKIL ALMAZ YÜKSEK ENFLASYON DÖNEMİN DE ANAPARANIN BÜYÜK BİR BÖLÜMÜNÜ GASP ETMEK İLE EŞ DEĞERDİ)

imar bankası tasarruf sahiplerinin ve diğer vatandaşların BUNUN SADECE BİR KISIM FAİZLERİN ÖDENMEMESİ şeklinde algılanması sağlanmaya çalışıldı (tabi algı yönetimiyle)

DİP NOT:ŞU AN KONUYU DERİNDEN BİLMEYEN BİR ÇOK İNSAN İMAR BANKASI TASARRUFLARININ ÖDENDİĞİNİ DÜŞÜNÜR, VE KİŞİLERİN HİÇ ZARAR GÖRMEDİĞİ KANAATİNDEDİR.

bu aşağılık algı oyunu, hazine bonolarını ödeyeceğiz argümanıylla MEVDUAT ÖDEMELERİNİN 3 YIL GİBİ BİR SÜREDE ÖDENMESİNİ SAĞLAYACAK GEÇMİŞE DÖNÜK YASA ÇIKARMAKLA DEVAM ETTİ..

mevcut yasa en geç mevduatların 1 ay içinde faizleriyle ödenmesini hükmediyordu.. aşağılık devlet yönetimi ilk aşamada tasarrufları ödememek, geciktirmek vs için bankayı diğer bankaların aksine direkt kapattı, yani faailiyet iznine son verdi. böylelikle tasarrufları ödemek için yasa gereği 1 ay süre kazanmış oldu..

imar bankasının dünya da eşi benzeri görülmemiş usulsuz işlemler yaptığı algı operasyonuyla 6 ay geciktirilen ödemeler aşağılık gaspçılara asla yetmedi.. söyledğim gibi hiç bir hukuki temeli olmayan yasayı meclise getirirken bu aşağılık zihniyetler bile gerekçe bulamadılar, belki olmayan suratları kızardı ve HAZİNE BONOLARINI ÖDEYECEĞİZ O YÜZDEN YASA ÇIKARIYORUZ dediler.

daha önce söyledğim gibi akp li milletvekillerinden bunun asla hazine bonosu ödeme yasa tasarısı olmamdığı bütün amacın mevduatları mümkün olduğunca zarara uğratarak ödemek , mümkün olsaydı hiç ödememek olduğunu yasa çıkmatan tasarı aşamasındayken ben öğrendim..

aldığımız bilgi yasa tasarısı görüşmeleri sırasında hazine bonolarının ödeme tasarısından çıkarılması ve mevduat ödemelerinin 3 yıl gibi uzun bir süreye atılması ile "teyit" edilmiş oldu..

burada yapılan bu hukuksuzlukta herkes hemfikir.. burada bilinçli olarak olayın haksızlık boyutunu tartıştım..

denilen şuydu ; hukuksuzluk , gasp yapıldı AMA SİZ BAŞKA BANKALARA GÖRE A NORMAL YÜKSEK FAİZ ALDINIZ..

akla mantığa uyan dikkate alınabilecek en büyük gerekçe bu olabilirdi. tabi benbunları çok daha önceden düşünmüş ve muhakeme etmiştim..

bu ülke de o dönem verilen yüksek faizleri tek tek yazdım.. ve bu faizleri imar bankasının vermediğini daha doğrusu diğer bankaların imar bankası ile bağlantısının olmamasından dolayı (fiilen bankacılıktan çıktığı için) söyledim.

kimse birşey diyemedi çünkü söylediklerim gerçekti.. imar bankası %7500 faiz dönemin de %90 yıllık faiz verdi. peki neden?

zira ziraat bankası imar bankasından borç istemiyordu.. dolayısıyle imar bankası almadığı bir faizi müşterisine veremiyordu.

bunu nerden biliyorum vadesine yaklaşık 10 gün kalan mevduatımı imar bankasından çekemedim. istedğiniz yere şikayet edin veremeyiz / vadeyi bozamayız dediler..

burada aşağılık zihniyetler bu faizleri aldılar.. sadece küçük bankalar da değil büyük bankalar da o dönem benzer faizleri verdiler.

bu zihniyetleri o zaman da biliyordum.. BATACAK BANKALARA ÖZELLİKLE GİDERLERDİ.. VE YİNE İDDİA EDİYORUM.. İMAR BANKASINDA 10 YIL SÜREKLİ KALMIŞ BİR MEVDUAT SAHİBİNDEN BANKA BANKA DOLAŞAN BU İNSANLAR EN AZ İKİ KATI FAİZ GELİRİ ELDE ETMİŞLERDİR. HODRİ MEYDAN..

sadece imar bankasının karşılıksız bono sattığını söylüyorlar / yada söylemeye çalışıyorlar. iddia ediyorum batan ve devrolunan tüm bankaların hazine kağıtları karşılıksızdır. spk, bddk açıklasın hodri meydan...

büyük bankaların o dönem sattığı hazine kağıtlarının bir kısmı karşılıksızdı, batan bankalar art niyetli ve kasıtlı olarak batırılmadığı için yapılan usulsuz işlemler kamuoyuna yansıtılmadı.. yansıtılsay dı 70 milyon vatandaş KARŞILIKSIZ BONOLARI NEDEN ÖDÜYORSUNUZ DİYECEKTİ.

imar bankasın da tasarruflar zaten hiç ödenmek istenmedi. (devlet ödediği mevduatın çok üstünde paraya ve servete el koymasına rağmen) o yüzden olan olmayan her türlü olay tasarrufları ödememek adına meyda ya servis edildi..

TEKRAR EDİYORUM, UZAN OPERASYONU ESASEN VE SADECE 400BİN ALT SEVİYE GELİRİ OLAN EMEKLİ,İŞÇİ, MEMUR KISACA PARAYI ZOR VE EMEKLE KAZANAN İNSANLARIN BİRİKİMLERİNİ HAKSIZ VE HUKUKSUZ GASP ETME OPERASYONUYDU.

aklı başında az çok mürekkep yalamış herkes bilir ki, "hayati birikim" denilen bir kavram vardır. ve uzanın serveti asla HAYATİ BİRİKİMİ değildi ve o yüzden şuan bile lüks içinde yaşıyor.

aşağılık t.c devleti zihniyeti tabir i caiz ise garibanın birikimini haksız hukuksuz gasp etmek istedi, bilinçli, artniyelti ve kasıtlı olarak...

büyük şirketlerin sahipliğinin kimin olduğu önemli değildir, bu insanın akıl boyutundaki egosunun tatmini için önemlidir, kaybedildiğin de kişiye direkt zarar vermez. hayati birikimler kişinin hayatını derinden sarsar.. mutsuzluğa, depresyona hatta intihara sürüklenebilir (ki bunlar oldu) hayatı cehenneme dönebilir.

BU BİLGİLER DEVLETTE AKIL ALMAZ SEVİYEDE MEVCUT.. EN İİYİ PSİKOLOGLAR, SOSYOLOGLAR, HEPSİ DEVLETİN ELİNDE..

AŞAĞILIK ZİHNİYET İŞTE BU NOKTADA, BİLDİKLERİ HALDE YAPIYORLAR. HAKSIZ VE HUKUKSUZ.

saygılar,

5. imar bankası devlet tarafından batırıldıktan sonra bir bankacıdan şöyle bir duymuştum " imar bankasına hiç bir bankacı para yatırmazdı" tabi bana göre bu bankacının kendi görüşüydü fakat ben fikir jimnastigini sevdiğim için bankacılar arasında fikir birliği olduğunu ve "imar bankasına para yatırılmaz" algısının olmuş olabileceği üzerine düşündüm..

tabi benim gibi bir kişi öncelikle "niye" diye sorar yani sorgular, üniversite bitirmiş bankacıların bir çoğunun bunu yapmadığını düşünmüştüm ( bu algıyı sorguladığım dönem de)

tabi aklıma ilk gelen düşünce şu oldu,, para yatırılmayacak bir mevduat bankası nasıl olabilir??

zira devlet resmi ağızdan bu bankaya para yatırabilirsiniz diyor, gayri resmi söylenti veya "algı" bu bankaya para yatırılmaz diyor.

tabi bu ancak aşağılık bir devletin sıradan (konuya uzak) insanlara yaptığı yada kurduğu bir "tuzak" olduğu hemen aklıma geldi..
    değilse bankaya el koymasa bile rahatlıkla verdiği mevduat kabul etme iznini kaldırabilir ve/veya bankacılık lisansını iptal edebilir. (tek taraflı olarak)

zamanla bu algı yı daha derin düşündüğüm de kendimce kesin bir sonuca vardım " DEVLET VE AŞAĞILIK ZİHNİYETLER BANKA NE DURUMDA OLURSA OLSUN , NASIL YÖNETİLİRSE YÖNETİLSİN EMEKLE KAZANILAN İŞÇİ, ESNAF, EMEKLİ VS İNSANLARI KÜÇÜMSÜYOR VE ONLARA YAPILAN VE YAPILABİLECEK HERŞEYİ MÜBAH SAYIYOR..

olayı farklı açıdan bakmaya çalıştım ... şuan bankacıların yada her kesimin tasarrufunu/parasını yatırdığı bankaları düşünelim ve senaryo gereği o bankanın işleyişinde herhangi bir farklılık olmayacak , yani sadece tek değişken olarak tasarruf sahiplerini esnaf, işçi, emekli vb insanlar yapalım.

SONUÇ; BU BANKAYI DEVLET BATIRDIĞINDA (Kİ HER FIRSATTA BATIRMAK İSTEYECEKTİR) TASARRUFLARIN ÖDENMEMESİ İÇİN GEREKEN HERŞEY YAPILIR, ÖDENMEZ VEYA BÜYÜK ZARARLARA UĞRATILARAK HUKUKİ BİR SONUÇ ELDE EDİLDİĞİ TAKDİR DE HUKUK KARARI KATLEDİLEREK ÖDENEBİLİR.

buradan ortaya çıkan sonuç şu; bazı insanlar çeşitli nedenlerden dolayı bazı insanların kendilerinden daha değersiz,önemsiz görüyorlar o insanları küçümsüyorlar (yaklaşım böyle değil, ama zihniyet kesinlikle böyle) o insanların emeklerini sorgusuz sualsiz gasp edebileceklerini düşünüyorlar..

bu zihniyeti aslında toplumun her kesiminde görülebiliyor. örnek: zihniyeti bozuk bir patron işçisinin hayatta kalmasının , yemesinin ,içmesinin kendi sayesinde olduğunu düşünüyor, YANİ BEN OLMAZSAM SEN BİR HİÇSİN AÇLIKTAN ÖLÜRSÜN tarzında olaya bakıyor..

esasen işçi ağır bir iş yapmakta ve emeğinin karşılığını almakta yani teşekkür etmesi gereken patron, tam tersine patron işçisinin sırtından emeksiz para kazanmakta..

imar bankası tasarruf sahibide böyleydi ülkede en çok vergi veren, sömürülen kesimin en çok sömürülen dilimini oluşturmaktaydı..
    (tabi genel anlamda diyorum illa ki farklı insanlar vardır, ) daha önceki mesajda imar bankası tasarruf sahiplerinin de diger insanlardan farklı olmadığını onların da zihniyetinin bozuk olduğunu söyledğimi düşünen olabilir.

evet imar bankası tasarruf sahibi düşünce olarak farklı olmayabilir. fakat en çok sömürülen kesimdi.. esnaf, işçi, özellikle çok sayıda emekli vardı. belirtmek istediğim bu..

buradaki insanlar bende, konut rantından, faizden, dolar dan, borsa dan opsiyon vs emeksiz para kazanma şansına sahip (tabi riski de var) imar bankasındaki tasarruf sahipleri diğer bankalardaki tasarruf sahiplerine bu bakımdan ciddi farklıydı.

yani bu tür kazançlara uzak insanlardı (genel olarak)

TEKRAR EDİYORUM AŞAĞILIK ZİHNİYET, EMEKSİZ KUMARDAN PARA KAZANANLAR.. BU İNSANLARI SÖMÜRDÜKLERİ YETMİYORMUŞ GİBİ BU İNSANLARIN TASARRUFUNUN OLDUĞU BANKAYA ÇÖKMEYİ VE TASARRUFLARI GASP ETMEYİ İSTİYORLAR.

BUNU BU İNSANLARI DEĞERSİZ, ÖNEMSİZ GÖRDÜKLERİ İÇİN YAPMAK İSTİYORLAR..

TABİ BU BAKIŞ AÇISI YANİ BU İNSANLARIN ÖNEMSİZ, DEĞERSİZ CAHİL OLDUĞU DŞÜNCESİ SADECE EMBESİLCE BİR ALGI... BU SİZİN BOZUK ZİHNİYETİNİZİN DIŞA VURUMU ÖTESİ YOK...

6. burada mehtap karayol vardı.. sözüm ona benim "ağladığımı" düşündüğü için aynen şöyle demişti..

GİT KENDİNİ SOKAK ORTASIN DA YAK... öncelikle ben kimi yakılması gerektiğini bilen biriyim.

aşağılık zihniyet arıyoruz işte tam karşımızda "doğal insanın" hayati birikimlerini gasp edip sonuçtan duygal/manevi anlamda çok etkilenen insanın kendisine zarar vermesini sağlamak..

bunu aşağılık zihniyetler her zaman yapar.. on yıllar önce bir film de AŞAĞILIK ZİHNİYETE SAHİP BİR ADAMIN HAYAT GÖRÜŞÜ OLDUKÇA MUHAFAZAKAR OLAN BİR GENÇ KIZIN IRZINA GEÇİP SONRA BU OLAYIN KIZIN KENDİ KABAHATİ OLDUĞU ALGISINI GENÇ KIZA İŞLEYİP İNTİHAR ETMESİNİ SAĞLAMIŞTI..

bu aşağılık zihniyet i ancak doğru insanlar yıkabilir. insanlık tarihinden bu yana kadar aşağılık zihniyet hep hüküm sürdü, doğru insanlar çıkarları için ve/veya yapılacak birşey olmadığı düşündüklerinden sessiz kaldılar..

ama iş daha da kötüye gidiyor ve gidecek..

7. İmar'da uzanların hiç bir suçu yoktur. bankayı kasıtlı olarak AKP ve yancısı FETÖ batırmıştır. yoksa imar arı gibi çalışan sağlam bankaydı.

8. daha önce yazdım mı bilmiyorum (sanırım yazmadım) T.C DEVLETİNİN "İMAR BANKASININ HAZİNE BONOSU SATMA YETKİSİ YOKMUŞ" açıklaması.. İMAR BANKASININ DEVLET KAĞIDI SATMA YETKİSİ OLSA BİLE (Kİ BİZLER BİLMİYORUZ) YAPILACAKTI.

özet olarak; dibslerin BU KUSURDAN DOLAYI mahkeme kararlarının devletin aleyhine çıkması istendi.. zira böyle olursa UZANLARIN YETKİSİZ BONO SATMASI ÖN PLANA ÇIKACAKTI yani bir nebze davanın kazanılma şansı bile olabilirdi (devlet açısından)

tabi önden akıllılar şöyle düşünecek " bu açıklama olmasaydı siz temelli telef olmuştunuz" işe o sanıldığı gibi değil. O ZAMAN AKIL ALMAZ OLAN DEVLETİN İŞLEDİĞİ "ANAYASAL SUÇ" ORTAYA ÇIKACAKTI..

peki bu neyti "mülkiyet hakkı" yani mülkiyet hakkının ihlali .. bedelini ödeyen kişiye devlet iç borçlanma senedi sahipliğinin art niyetli ve kasıtlı olarak verilmemesi.. bu durumda ola ki "manyak" yani doğru ,dürüst, hukuku gerçekten uygulamak isteyen bir yargıç ortaya çıkarsa faizlerin haricinde manevi tazminata bile hükmedebilirdi.

T.C DEVLETİNİ YÖNETENLER SAHİP OLDUĞU AŞAĞILIK ZİHNİYET TEZAHÜR BİLE EDİLEMEZ..

peki tasarruf sahipleri adına dava açan avukatlar bunu bilmiyormuydu,, birçoğu biliyordu.. neden üzerine gitmediler tahmin edersiniz

SYG,,

Sayfa 16/19 İlkİlk ... 61415161718 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •