Sayfa 19/19 İlkİlk ... 9171819
Arama sonucu : 151 madde; 145 - 151 arası.

Konu: İmar bankası mağdurları tartışma ve protesto başlığı

1. Bahsi gecen bankanın hazine bonosu satma yetkisi yoktu....Hatırlatalım.....

YTD...

2.  Alıntı Originally Posted by Aslanoglu Yazıyı Oku
    Birde imar bankasının ticari mevduatları var...hazine bonosunu zamanında ödetmeyen milletvekilleri. Ticari mevduat tmsf güvencesinde olmamasına ragmen özel yasa çıkartılar.. Zamanında50 milyar üstü mevduatı da ödediler. Hazine bonosu alanları devleti mahkemeye ver dediler ... Hazine bonosu alanlara çok haksızlık yapıldı.
    Kısaca mevduat olanları mağdur etmeyiz bono olanları ederiz demişler.

3. Türkiye, Cem Uzan'a karşı açtığı 375 milyon euro'luk davayı kaybetti

https://tr.sputniknews.com/avrupa/20...dava-kaybetti/
    Paylaşımlarım Yatırım Tavsiyesi Değildir

4. cem başkan AKP'nin oyunu bölecek bir adam. popülizmin dibine vurup seçmeni kendine çeker. para zaten sorun değil.

5. Çorum'da yeşerip Reis'in Vakti zamanında devleşen Ahlatçı'dan yeni atılım ,mevduat bankacılığına girmek için Boşanak Uzanların el konulmuş Adabank'ı için TMSF'ye teklif !!! 215 milyon lira ( 10 milyon ABD doları)

Adabank'ın yeni sahibi Ahmet Ahlatcı'dan flaş açıklamalar

AHL Ahlatcı Finansal Yönetim A.Ş., Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından satışa çıkarılan Adabank'ın hisselerini 215 milyon Türk Lirası karşılığında satın aldı. İhalenin ardından açıklamalarda bulunan Ahlatcı Holding Yönetim Kurulu başkanı Ahmet Ahlatcı önemli açıklamalarda bulundu.

Adabank'ın yeni sahibi Ahmet Ahlatcı'dan flaş açıklamalar
    Ahlatcı Holding Adabank’ı satın aldı

Adabank, 1984 yılında kurulmuş ve 1985 yılında özel sermayeli bir mevduat bankası olarak faaliyetlerine başlamıştı. 2004 yılında TMSF tarafından el konulan banka, Uzan Grubuna aitti. TMSF, bankanın kendisine ait yüzde 96.68 oranındaki hisselerini 210 milyon TL muhammen bedelle satışa çıkardı.

Ahlatcı Doğal Gaz Dağıtım Enerji ve Yatırımları A.Ş. ve Enerya Enerji A.Ş., Ahlatcı Holding’in iştiraki olarak enerji sektöründe faaliyet gösteriyor. Adabank ihalesinde AHL Ahlatcı Finansal'ın verdiği teklif, bankacılık sektöründeki ilk adımı oldu.

Adabank, 1984 yılında kurulmuş ve 1985 yılında özel sermayeli bir mevduat bankası olarak faaliyetlerine başlamıştı. 2004 yılında TMSF tarafından el konulan banka, Uzan Grubuna aitti. TMSF, bankanın kendisine ait yüzde 96.68 oranındaki hisselerini 210 milyon TL muhammen bedelle satışa çıkardı.

Ahlatcı Doğal Gaz Dağıtım Enerji ve Yatırımları A.Ş. ve Enerya Enerji A.Ş., Ahlatcı Holding’in iştiraki olarak enerji sektöründe faaliyet gösteriyor. Adabank ihalesinde AHL Ahlatcı Finansal'ın verdiği teklif, bankacılık sektöründeki ilk adımı oldu.

Önemli bir kilometre taşı!

Ahlatcı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı, ihale sonrasında yaptığı açıklamada, bu adımın ülke, bankacılık ve finans sektörüne hayırlı olmasını diledi. Ahlatcı, Ahlatcı Doğal Gaz Dağıtım Enerji ve Yatırımları A.Ş'nin halka arzının rekor taleple gerçekleştiğini ve bu gelişmeyle yatırımcıların ne kadar haklı olduklarını bir kez daha ifade etmek istediğini belirtti.

Ahlatcı, "AHL Ahlatcı Finansal A.Ş. ile bugün bankacılık sektörüne attığımız bu adımla da finans sektörüne farklı bir enerjiyle yeni bir soluk getireceğimizi belirtmek isterim" dedi.

Ahmet Ahlatcı yaptığı açıklamada; “öncelikle bu ihale tüm ülkemize, bankacılık, finans, enerji sektörüne ve tüm hissedarlarımıza hayırlı olsun. 15 milyar Türk Lirası üzerinde rekor taleple borsa tarihinin 3 Milyar 481 Milyon TL ile en büyük halka arzını gerçekleştirdiğimiz Ahlatcı Doğal Gaz Dağıtım Enerji ve Yatırımları A.Şâ€™ye yatırım yaparak bize güvenen yüzbinlerce yatırımcımızın ne kadar haklı olduklarını bir kez daha ifade etmek istiyorum. İç Anadolu’dan Ege’ye, Doğu Anadolu’dan Akdeniz’e 16.358 km şebeke uzunluğu, yıllık 4 milyar sm3 gaz arzı ve 1.8 milyon doğalgaz abonesi yenilikçi ve müşteri odaklı hizmet anlayışıyla Türkiye’nin lider enerji markası olma yolunda hızla büyüyen Türkiye’nin doğal gaz şirketlerimiz, Ahlatcı Doğal Gaz Dağıtım Enerji ve Yatırımları A.Ş. ve Enerya Enerji A.Ş. ortaya koyduğu hedeflerde hızla yoluna devam etmektedir.
    AHL Ahlatcı Finansal A.Ş. ile bugün bankacılık sektörüne attığımız bu adımla da finans sektörüne farklı bir enerjiyle yeni bir soluk getireceğimizi belirtmek isterim. Tekrar milletimize hayırlı uğurlu olsun. Emeği geçen herkese teşekkür ederim†dedi.

BDDK ve Rekabet Kurumunun onayı bekleniyor

İhale, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ve Rekabet Kurumu onaylarının alınmasının ardından TMSF tarafından resmi olarak sonuçlandırılacak. Bu süreç, AHL Ahlatcı Finansal A.Ş.'nin finansal hizmetler sektöründeki büyüme planlarında önemli bir kilometre taşı oluşturuyor.

https://www.osmancikhaber.com.tr/ada...as-aciklamalar

Sayfa 19/19 İlkİlk ... 9171819

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •