Sayfa 9/19 İlkİlk ... 7891011 ... SonSon
Arama sonucu : 151 madde; 65 - 72 arası.

Konu: İmar bankası mağdurları tartışma ve protesto başlığı

1. Bu imar bankası olayı öyle akıl almaz bir gasp ki anlatmak mümkün değil.. mesela burda bile pek çok insan gelir adaletsizliği, yoksuz-zengin farkını yaratan yegane sebep kapitalist sistemin olduğunu bilir.. ve aslına burada birçok insan kapitalist sistemi eleştirir.

yani insanlar asgari ücretle et yiyemiyor, tatil yapamıyor, yani bir çeşit köle hayatı yaşıyor denebilir..

işte akıl almaz bir gasp olmasını burda somutlayabiliyorum, kendim birebir tanıştığım asgari ücretle eşiyle birlikte çalışıp emekli ikramiyeleri ile tasarruflarını birleştirip hemen hemen ucuz bir konut alabilecek duruma getirmişler ve bununla devlet iç borçlanma senedi almışlar..

yani sizin sözüm ona lanet olsun bu kapitalist sisteme asgari ücretle insanlar cehennem hayatı yaşıyor. dedğiniz insanlar.. yememiş , içmemiş, et zaten yiyemiyor, kuru ekmekle karnını doyurmuş ve yaşlandığımda kira ödemeyeyim diye bir şekilde konut birikimiyle devlet iç borçlanma senedi almış,

********. sözcüğü burada tam yerinde.. İŞTE SENİN HAKSIZ-HUKUKSUZ GASP ETTİĞİN BİRİKİM BUNLAR..

abarttın diyeceksiniz.. hayır bir gram abartmadım.. 380bin kişinin tamamı değil elbette ama böyle onbinlerce insan vardı..

meşru hırsızlık yöntemi, kapitalist sistemin esasen insanların çok itiraz edemeyeceği şekilde bazı insanların akıl almaz bir lux içinde, bazı insanların da dünya da cehennem hayatı yaşamasına neden oluyor..

ama irdelendiğinde sistem kimseye daha çok çalışmasının, girişimci olmasının, eşinin çalışmasının vs önüne geçmiyor gibi duruyor.. yani asgari ücretle çalış, ek iş yap, yeme içme, dişinden artır. birikim yap enine sonunda düşük kalite olsada bir konut sahibi olursun..

iyi be kansızz işte sen bu birikimi gasp ettin.... hemde anayasal suç işleyerek, dünyanın hiç bir yerinde kişi adına saklama olmadan satılan dibs lerini mülkiyet hakkı vermeden, kişi adına saklamadan dijital ortamda satma ********liğini gösterdin..

kime neyi anlatıyosun? sen olması gerekeni yapsan en cahil insan migrostan hazine bonosu alabileceğini düşünmüş olsa , migros hazine bonosu satsa , karşılıksız hazine bonosu (ki önemli olan budur) alması imkan dahilinde değil..

sen bu durumu kasıtlı ve bilinçli olarak yarattın. sonra en dar gelirli insanların 25/30 yılda biriktirebildiği konut birikimini gasp ettin..

bu konuyu çok önemli buluyorum. yani imar bankası özelinde değil.. gelir adaletsizliğini herkes önemser. ben öyle birşey söylüyorum ki gelir adaletsizliğinin tamamen önemsiz bir konu olduğunu anlatmaya çalışıyorum.

bu tür gasplar bunu çok çok aşmış durumda. zira en dar gelirli insanların hayatı boyunca yaptığı birikimi gasp ediyorsun.

bir çok insan dar gelirliyim diye birikim yapmaya tenezzul etmiyor. bu insanlar bu şartlarda bile kuru ekmek yemişler bu birikimleri yapmışlar.

2. benimle ilgili olarak "ki herkez bana acıma gayreti içinde" söyledim yine söyleyeyim, dolar da 2 milyon tl sizi tokatladım. her türlü kumarı sizle oynarım hodri meydan.. çok canım isterse bir 2 milyon tl daha tokatlarım.

umarım anlaşılmıştır.. saygılar.

3. bugün haberlerde LGBTİ (lezbiyen,gay,biseksuel,transexuel,intersex) onur yürüyüşü varmış, polis engellemiş vs..

şimdi normalde herkes şunu der NE ALAKASI VAR İMAR BANKASIYLA.. aslında işte kıyaslamaları yapmadığımız için insanlık abuk-subuk noktalara gidiyor.

söyledğim gibi haksız hukuksuz asgari ücretle peynir, yurumta yemeyip kuru ekmekle beslenip 30 yılda yaptığı tasarrufa emekli ikramiyesini ekleyen insanların haksız-hukuksuz- anayasal suç işlenerek birikimleri gasp edildi.

bana göre lgbti gibi oluşumlara destek vermek için EN TEMEL HAKLARIN yani imar bankası olayındaki gibi çok dar gelirli insanların durduk yerde konut birikimlerinin gasp edilmesinin üzerinden 500yıl geçmiş olması lazım.

yani en temel hakları gasp etmek hala gündemde iken lgbti gibi oluşumlara destek vermek yada karşı çıkmak gibi birşey hayal ötesi birşey olması lazım.

işte bu çelişkiyi ,saçmalığı her konuda yaşıyoruz.. mesela burada işte bankaların aldığı eft ücreti konusu önemseniyor, ne bileyim en temel hakların gasp edilmesi olayı varken, abuk subuk akla mantığa sığmayacak şeyleri insanlar hak gaspı olarak niteliyorlar..

bu embesillikten kurtulmadığımız sürece yani İŞİMİZE GELEN DOĞRULARI , EN ÖNEMLİ KONULAR OLARAK ortaya attığımız sürece asla ADALET,HAK, HUKUK, gerçek anlamda ortaya çıkmaz.

lgbti nin yürüyüşüne tabiki karşı değilim, (ki bana göre bu sapkınlıklar insan aklının ürünü olmasına rağmen) irdelendiğinde tanrının böyle bir seçenek vermedği görülür.

ama olabilir insan aklının özgürlüğü savunuluyorsa herkes istedğini yapabilir..

iyide kardeşim SEN HAYATINI CEHENNEM GİBİ YAŞAYAN İNSANLARIN.. KONUT BİRİKİMİNİ GASP EDİYORSUN.. iş lgbti ye mi kaldı?

işte böyle olunca bir insanın pahalı otomobilinin çizilmesi,, 10.bin insanın öldürülmesi -katledilmesin den daha önemli olmaya devam edecek..

bu embesillikten ne zaman kurtulacağız?

bu arada hayırlı bayramlar.

4. güçlü bir akılla alay edenler şunu asla açıklayamadı; bankanın sözüm ona yaptığı usulsuzluklerle insanların tasarrufunun gasp edilmesi arasında nasıl bir ilişki var? bankanın yaptığı usulsuzluk insanların tasarrufunun gaspına nasıl gerekçe teşkil ediyor.

vasat bir akıl bile rahatlıkla, devletin tasarrufları gasp etmesi için ZARAR etmesi gerektiğini söyler.. yani ne verdin, ne aldın..

ayrıca sigorta fonunun olmaması lazım, yani tmsf mevduatlardan sigorta primi kesmemesi lazım... hazine bonolarında devletin bırakın kusur /hatasını tamamen alt yapı oluşturmadan hazine bonolarını dijital ortamda satmaması lazım. (ki suçtur)

bunların hiç biri yok.. uzanlardan ödediğini iddaa ettiğin tasarrufun 3-5 katını tahsil ediyorsun.. hazine bonolarında anayasal suç işleyip dolandırıcılık yapıyorsun,, mevduatlar sigortalı..

teşbihte hata olmaz, trafik polisi sizi durduruyor hiç bir hatanız ve noksanınız yok... başınızda neden şapka yok diyor, dışarı çıkarsanız başanıza güneş geçecek bu yüzden size en büyük cezası yazıyorum ve otomobilinizi gasp ediyorum..

yokmu cvp verecek?

5. birde şu imar bankasının yüksek faiz konusuna noktayı koyayım; DEVLET KURUMLARI ARACILĞI İLE ŞU ANDA TÜM BANKALARDAKİ ALDIĞINIZ FAİZ ORANLARINI HERGÜN ONAYLAR.

yani kurumları aracılığı ile bankalarda verilen her türlü faiz benim kontrolum altında bununla ilgili tüm sorumluluk bana aittir der..

bu bakımdan geçmişte de, şimdi de bankalarda verilen faizlerin hiç birisi KONTROL DIŞI DEVLETİN SINIRLARI DIŞINDA DEĞİLDİR. ve devlet bunu kabul eder.

bu bakımdan imar bankası dava sürecinde (tasarruf sahipleri açısından) hiç bir kurum İMAR BANKASINDA YÜKSEK FAİZ VERİLİYORDU iddaa sında bulunmamıştır. hiç bir şekilde dava sürecinde dile getirilmemiştir.

böyle bir iddaa da işi bilen avukatların sorcağı ilk soru şu olacaktı. FAİZLER SENİN KONTROLUNDE VE SORUMLULĞUNDA, MADEM SIRADIŞI BİR DURUM VARDI NEDEN MÜDAHALE ETMEDİN?

bunu türlü araçlarla yapabilir, en bilinen piyasa faizinden bankayı fonlar. bankada 3-5 puan daha fazla tasarruf sahibine faiz vermemiş olur.

devlet bir bankanın sıradışı bir bankacılık yaptığını düşünüyorsa müdahale eder, etmiyorsa kasıtlı olarak sorumluluk kendinde olur.

bana göre devlet sıradışı bankacılık yaptığını düşündüğü bankayı yola getiremiyorsa bankacılık yapma ve mevduat kabul etme yetkisini elinden alır. eğer tasarrufların yükünü alacağını düşünüyorsa bankaya el koymamalı..

aslında bu durumda bile tasarruf sahipleri tarafından devlet dava edilebilir. ama bence imar bankası tasarruf sahipleri uzanlarla anlaşma yoluna giderdi.

ortada bir banka olmadığından ve devletin bir zararı söz konusu olmadığından devlet tasarruf sahiplerinin alacağından sorumlu olmaz.

tabi TASARRUFLARI ÖDEYECEĞİM GEREKÇESİYLE UZANLARIN MALLARINA EL KOYMAK İÇİN AYRICA BİR KANUN/YASA ÇIKARMASI DA SÖZ KONUSU OLMAZ..

BİR BANKAYI ZORLA BATIRAN VE 10 YAŞINDA ÇOCUĞUN MANTIĞININ KABUL ETMEDİĞİ GEREKÇELERLE TASARRUFLARI GASP EDEN BAŞKA BİR ÜLKE YOKTUR.

6. Kaçak marlboro satabilirmiyim ? Fiyatı daha hesaplı ...
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

7. http://www.hurriyet.com.tr/rant-tarlasi-40502774

linkte emeksiz, birilerinin hakkını gasp ederek nasıl para kazanıldığını anlatıyor.. ülkemizde ve dünya da inanılmaz miktarda "emeksiz" öyle paralar kazanılıyor ki..

bu özellikle plan yaparak , bilinçli olarak kazanılıyor.. yani kumar oynamak, yada emeksiz para kazanmak için ortam bilinçli ve kasıtlı olarak yaratılıyor.. ve bu durum malesef makul karşılanıyor dahası bu bir başarı olarak gösteriliyor..

imar bankası akbank %70 hazine bonosu faizi verirken %71.5 faiz vermesi akıl almaz yüksek ve emeksiz kazanç olarak değerlendiriliyor.. ve bu insanların tasarruflarının gasp edilmesinin gerekçesi olarak sunuluyor.

mesele faiz ise yani temel de haksız kazanç ise,, gayrimenkulden, arsalardan %10 enflasyon düzeyinde %1000 %10000 kazananlara DÜŞMANLIK duyulması gerekmiyormu?

o zaman akla başka sorular geliyor.. demek ki konu emeksiz kazanç değil. zira %10.000 kazançlar (%10) enflasyon düzeyinde kimsenin umrunda olmazken, imar bankasında %60 enflasyon konjonkturunde 1.5 puanlık faiz farkı akıl almaz bir haksız kazanç olarak değerlendirilmek isteniyor.

imar bankası hazine bonosunda 1.5puan fazla faiz veriyorken insanlar bankaya tasarruflarını yatırıyorlardı.. o zaman faizi bahaneler arasından çıkaracaksınız.

ne diyeceksiniz; uzan lara düşmandık, ve uzanlara tasarrufunu yatıranlara da düşmandık, onların haklarının gasp edilmesi bize keyif verdi. zevkten sekiz köşe olduk.. (esasen kimse uzana para yatırmıyor o da ayrı bir konu) emeksiz k azanca bu kadar tepki gösteren insanların imar bankasındaki devletin bildiği ve onayladığı faiz oranına bu derce tepki verip..

akıl almaz % 10.000 getiri elde edenleri görmemesi sizofreni vs ile de açıklanması imkansız.. sadece ve sadece birilerine yapılan zulumden keyif almak olarak açıklanabilir..

bazıları konut r antı sağlayanların da bankadaki paraları gasp e dilse vs onlarada ohh olsun deriz.. diyebilirler..

e be kardeşim ona diyemiyorsun, ama böyle haksız kazançlar var. gariban insanın hakkının gasp edilmesinden nasıl bir zihniyetsin ki keyif alıyorsun?

8. bir gün ing bank müdürü şu soruyu sordu ; tamam faiz yüksekse imar bankasına para yatırılabilir bunu normal karşılıyorum.. hazine bonosu satarken neredeyse büyük bankalarla bile benzer faizin olduğunu gördük ve imar bankasından hazine bonosu alan kişilerle bu faiz oranları doğrulandı..

peki yüksek faiz olmamasına rağmen neden imar bankasından hazine bonosu aldınız..

aslında bu soruyu irdelediğiniz de "imar bankasına para yatırılmaz" anlayışının olduğunu çok net görüyorsunuz.. aslında müdür akıl almaz çıkarcı , bencil, zihniyeti bozuk.. zira yüksek faiz için yatırmanızı normal karşılıyorum diyor..

yani bazıları kafalarında imar bankasını dışlamış,, öncelikle kişiler bir bankaya para yatırmam dese de,, bir banka resmi olarak banka ise (ki resmi olarak banka değlise banka demek doğru olmaz)

o bankaya parasını yatıranı değil, bankanın mevduat topla iznini veren ve hala bu izni iptal etmeyen sorgulanır..

yani soru şu; bazı insanlar "bizler bu bankaya tasarruf yatırılmaz diye düşünüyoruz diyor" ee düşünüyorsun da ne oluyor?

bende herhangi bir banka için "para yatırılmaz " diye düşünebilirim..

başka bir konu "para yatırılmaz" ın gerekçesi, yada sizi bu düşünceye iten nedenin banka sahibinin yani uzanların sizin tasarrufuunuzu hortumlayacağını yani alıp -gideceğinden şüphe duyduğunuz için olabilir.

yani bir banka usulsuz işlemler yapması o bankaya para yatırmanıza engel olmamalı. oluyorsa şaşkın, ne yaptığını bilmeyenbirisiniz.

zira eğer devlet bankaya zorla yada mecburiyetten el koyarsa, bankanın usulsuz işlemler yapmış olması sizin tasarrufunuzun gasp edilmesinin temelini oluşturmaz..

tasarrufunuuzun gasp edilmesinin yegane sebebi, banka sahibinin bankayı hortumlaması ve tasarrufları ödemeyeceğini açıklaması, ki bana göre türkiye gibi bir yerde 1tl mal ve para bırakmaması ile mümkün ama bunlar olmadı.. uzanlar bankamızı verin tasarruflar bizim borcumuz ve bankada bizim bankamız dedi..

geriye kalıyor düşmanlık, uzan a düşmanım o yüzden onun bankasına tasarrufumu yatırmam, ve veya birileri uzanlar hakkında kötü bir algı yarattı o yüzden tasarrufumu yatırmam..

bu insanların tercihi olabilir.. ama bu bankaya para yatırılmaz diyemezsin.. dediğinde neden yatırılmaz sorusuyla karşılaşırsın.

soru -cevap gittiğinde tasarruf yatırılmaz düşüncesinin anlamsız olduğunu bir temel oluşturamadığını görürsün..

bir başka konu ben gerçekten devlet benim tasarrufumu sigorta fonundan ödesin, işte 80 milyonun üstüne yıksın diye yatırmadım..

buradaki zihniyeti bozuklar aslında bunu düşünerek bankalara para yatırır yani "devlete güvenir" banane ya banka batarsa batsın devlet sigortalamış eşşek gibi tmsf den ödeyecek diye düşünürler.

ben böyle düşünmedim.. banka gerçek anlamda zor duruma düşerse (yani devlet/iktidar kasıtlı olarak batırmazsa) mevduat / hazine bonosu dahi alsam.. uzanlar bunu ödemek zorunda diye düşündüm ..

bununda anlamı bankayı iktidar kasıtlı olarak zor duruma düşürse dahi,, bankaya el koyma, tasarruf sahipleri ile banka sahibini baş başa bırak..

fetö-akp ********liğin sınırını çok zorladı, tabi buradaki zihniyeti bozuklar da bütün tepkim buna...

syg..

Sayfa 9/19 İlkİlk ... 7891011 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •