imar bankasının yüksek faiz verdiğini o yüzden hakların gasp edilmesinin çok doğru bir karar olduğunu söyleyenlere;

o dönem bankalar batarken banka banka koşup akıl almaz faizler alan sizlerdiniz .. tasarrufunu özelikle batacak olan bankalara yatıran bir arkadaşım vardı. banka çalışanlarına zarf içinde rüşvet verdğini zira batacak bankaların akıl almaz yüksek faiz verdiğini söylerdi.

faizlerin %7500 e vurduğu dönemde "gel benimle birlikte hareket et, imar bankasında" ne alıyorsun demişti

bende hatırladığım kadarıyla %90 seviyesinde brüt faiz aldığımı söylemiştim. hatta aklına uyup vadeyi bozmak istedim ama tüm ısrarlara rağmen vadeyi bozmadılar.

kısaca 2001 de imar bankasındaki faizleri eleştiren "kansızlar" %7500 faiz alırken imar bankası tasarruf sahipleri %90 faiz alıyordu.

ben iddaa ediyorum, faizlerin yüksek olduğu konjonkturde 90 lar ve 2002 ye kadar banka banka dolaşan ve parasını çoğalmada her türlü yolu deneyenler imar bankasına para yatırıp yıllarca imar bankasında kalanların en az 2 katı faiz geliri elde etmişlerdir.

o zaman akla şu geliyor mesele faiz değil, peki ya ne? türk insanın büyük bir bölümünü kapsayan hainlik, ve bu zihniyetteki insanların yaptığı gasp, soygun, hırsızlık.

yani zihinlerinde düşman yaratıp sıradan insanlara bunu böyle algılatıp istedikleri gibi teröristlik, gasp, hırsızlık, yolsuzluk yapmak..