Sayfa 33/98 İlkİlk ... 2331323334354383 ... SonSon
Arama sonucu : 779 madde; 257 - 264 arası.

Konu: ISATR - İş Bankası A

Alıntı Originally Posted by soldier*** Yazıyı Oku
    haber programlarının whatsap numaralarına,mail adreslerine diğer iletişim adreslerine,köşe yazarlarına,resmi yerlere yazalım konunun bu hali ile gündeme gelmesi lazım genelde hep farklı boyutları ile tartışılıyor birilerinin dikkatini çekebilmek lazım
    Eğer beklentimiz gerçekleşir vbe Atatürk hisseleri hazineye geçerse ,şu durum oluşacak elinde işkur ve işa ile işb olan tüm hissedarların yıllardır haksız yere mağdur edildiği gibi ,mevcut durum sürdürülürse en büyük mağdurlardan birisi yeni ortak olan hazine olacak elinde tonla imtiyazlı senet var ve 1.5 liramı alacak yani hisse başı ve bereket versin mi diyecek yoksa bi dakka
    bu böyle olmaz deyip yanlışı düzeltmek için harekete mi gececek,yani kısası kanun çıkartarak hisseleri hazineye alan irade bu haksızlığa seyirci kalırmı,gidermezmi bu haksızlığı ,sizce hangisi?ben oyumu 2. ihtimale veriyorum.....
    Arkadaşlar ben yorumlarımı elinde hisse olan mağdurlar için yazıyorum .yeni girenler veya almayı düşünenler lütfen kaale almasın
    burlardan girmek ve ya girmeyi düşünmek başka şey ,zaten elinde olması başka şey burda elindeki hisseler miras yoluyla kendisinde olanlar dahi var , yani kısası YTD.....

2. ekonğmist atillayeşiladayı dinledim.
    hükümete muhalif biri
    diyorki kısaca,
    chp hisseleri chp de kalsın.çünükü diyor,

devlet bankarında şirketlere kredi sağlayacak kaynak kalmadı.
    önümüzde seçim var ve birr çok şirketin sıcak paraya kaynağa ihtiyacı var.
    devlet chp deki hisseleri devraldıktan sonra iş bankasındaki birikmiş kaynakları kalkınma bankası aracılığıyla şirketlere sıcak kaynak sağlayacak.

hükümetin iş bankasındaki muazzam kayanağa ihtiyacı var.

çıkan sonuç hükümet iş bankasının sadece %28 ni değil tümden hazineye aktarma pşlanları yapıyor.
    ve d*****n kuyrugu önümüdeki hafta kopuyor.
    benim anladıgım devlet kısıylama mısıtlama dinlemeyecek hisseleri aslına uygun hale getirecek.YD.

3.  Alıntı Originally Posted by Patent Vekili Yazıyı Oku
    ekonğmist atillayeşiladayı dinledim.
    hükümete muhalif biri
    diyorki kısaca,
    chp hisseleri chp de kalsın.çünükü diyor,

devlet bankarında şirketlere kredi sağlayacak kaynak kalmadı.
    önümüzde seçim var ve birr çok şirketin sıcak paraya kaynağa ihtiyacı var.
    devlet chp deki hisseleri devraldıktan sonra iş bankasındaki birikmiş kaynakları kalkınma bankası aracılığıyla şirketlere sıcak kaynak sağlayacak.

hükümetin iş bankasındaki muazzam kayanağa ihtiyacı var.

çıkan sonuç hükümet iş bankasının sadece %28 ni değil tümden hazineye aktarma pşlanları yapıyor.
    ve d*****n kuyrugu önümüdeki hafta kopuyor.
    benim anladıgım devlet kısıylama mısıtlama dinlemeyecek hisseleri aslına uygun hale getirecek.YD.
    Cnnturk haberi nerede nezaman?

4. bugün cnn türk haberlerinde mhp 29 ekim kutlamalarına katılmıyor haberi içinde geçiyor

5. (bu yazıyı twitter da buldum gazetelere köşe yazarlarına mail olarak gönderilebilir)
    İş Bankası hisseleri olayında sürece hep yanlış yerden yaklaşılıyor. Meseleye hilafet için gönderilen para, CHP o dönem tek partiydi diye yaklaşılması tartışmayı kısır bir döngüde tutacaktır.*
    * * Mesele şu, Atatürk’ün vasiyeti yerine getirilmiyor, üzerinde kısıtlama var ve bu yüzden kamu kurumları olan TTK ve TDK zarara uğruyor.*
    * * Chp neden şimdiye kadar itirazda bulunadı, bu hususta girişimde bulunacak mı ?bulunmazsa bunun hukuki bir sonucu olacakmı? devlet alacağını bırakacak mı?
    * * *Ne diyor Atatürk vasiyetinde, hisse senetleri, şimdiki gibi, İş Bankası tarafından nemalandırılacaktır diyor. Her sene nema yarı yarıya, Türk Tarih ve Dil kurumlarına tahsis edilecektir diyor. Chp’ye de bu şartlarla bırakıyor hisseleri.O dönem esas sözleşmede kurucu hisseler üzerinde kısıt yok. Vasiyette ne yazıyor, ‘şimdiki gibi’ nemalandırılacaktır diyor.*
    * * Sonuç olarak; Atatürk vasiyetini hazırladığı zaman ana sözleşmede kurucu hisselere kardan %10 ödenmesinin yazılı olduğu biliniyor.Atatürk hisselerinin yönetim, gözetim ve temsil yetkisine sahip CHP’nin 604 adet İş Bankası Kurucu hissesi bulunuyor.Atatürk’ün vasiyeti gereği CHP, İş Bankası’ndan kar payı almıyor, söz konusu temettüler TDK ve TTK’ya ödeniyor ancak burada gözden kaçırılan bir hakikat varki oda şudur;*
    * * *İş Bankası, 1991 yılında yaptığı ana sözleşme değişikliği ile kurucu hisse sahiplerine ‘ödenmiş sermayenin 250 Bin Türk Liralık bölümü ile sınırlı olarak’ kar payı ödemesi yapıyor.1991 yılında getirilen kısıtlamayla kurucu hisselere ve dolayısıyla Atatürk’ün miras bıraktığı kurucu hisselere ödenen kar payı yüzbinlerce kat azaltılıyor.Atatürk hisselerinin gözetimi ile yükümlü olan CHP bu konuda itirazda bulunmuyor ve bu sebeple TDK ve TTK’ya olması gerekenden çok daha az kar payı ödeniyor.Bunun sonucunda İş Bankası büyük çıkar sağlıyor, İş Bankası Kurucu Hissesi’nden dolayı kar payı alan TDK, TTK, Vakıflar Genel Müdürlüğü gibi kamu kurumları* zarara uğruyor.Çok sayıda imtiyazlı ve kurucu hissesi bulunan* Munzam Sandık aynı zamanda İş Bankası yönetimini belirleme gücüne sahip ve bu kısıtlamaya ilişkin itirazda dahi bulunmuyor.Kurucu hisseler sahipsiz bırakılıyor, bu sayede banka yönetimi daha fazla jestiyon alabiliyor, Atatürk hisselerinden dolayı temettü alan TDTK’ya çok daha az kar payı ödeniyor ve tutar bankada kalıyor, olağanüstü yedek akçede biriktiriliyor.
    * * *Atatürk hisselerinin yönetim, gözetim ve temsil yetkisine sahip CHP, Atatürk’ün vasiyeti gereği TDK ve TTK’na gerçekte olması gerekenden onbinlerce kat daha az kar payı ödenmesine sebep olan söz konusu kısıtlamanın kaldırılması için girişimde bulunmuyor.
    * * İş Bankası karının %10’unun kurucu hisse sahiplerine dağıtılması ve bu sebeple 604 hissenin payına düşen tutarın da TDK ve TTK’ya ödenmesi gerekirken, Atatürk’ün vasiyetine açıkça aykırı olan söz konusu kısıtlama yüzünden bu tutarlar ödenmiyor.
    * * *İş Bankası yönetimi ve CHP gerçekten Atatürk’ün vasiyetine sahip çıktıklarını iddia ediyorlarsa, Atatürk’ün vasiyetine açıkça aykırı olan bu durumun düzeltilmesi için girişimde bulunmaları gerekir.
    * * *Aksi halde; Türk Ticaret Kanunu 348. maddesinde "kurucu intifa senetlerinin çıkarıldıkları tarihteki sermaye dikkate alınmaksızın kârdan yararlanabilecekleri" yönünde yapılacak bir düzenleme sorunu ve kamu zararını ortadan kaldıracaktır.

6. Tahminin bu hafta meclise gelir ve MHP desteğiyle meclisten geçer.
    Bahçeli destek verecez demişti.
    CHP denir hisselerin devrini akpartiden bağımsız MHP de ister çünkü.
    Bu hafta meclise gelir kanun.cumhuriyet resepsiyon unda açıklayacak baskanYTD

7. formdaki arkadaşlarda hisselerden kaç tane var, potansiyeli öğrenmek amacıyla elinde olan yazabilirmi?

1 LOT İŞA bende var

8. Yeni haftada ISATR nasıl bir performans sergileyecek doğrusu merak ediyorum.ytd

Sayfa 33/98 İlkİlk ... 2331323334354383 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •