Sayfa 11/35 İlkİlk ... 91011121321 ... SonSon
Arama sonucu : 277 madde; 81 - 88 arası.

Konu: Gram altın, ons altın, altın fonları

1. bu altın hacimli hareketler hariç akıl karı iş değil, 1250den 1275 gidecek te o sırada dua edeceksin dolar düşmeyecek te sen %2 para kazanacaksın da cart curt. kaldıraçlı oynasan bile akıl karı iş değil. çok düşerse uzun vadeli bi ihtimal alınır. onda da saklamak dert. bankaya koysan dert. gldtrf alsan ayrı dert.

fiziki alsan kuyumcu uyanıklar haşırt gibi alım satım farkı koyar. ters zamanlarda almayı reddeder. gldtrf alsan vergisi şusu busu. bana gelmez. 140 gr altınım var çocuklarıma aldığım onun dışında bulaşmam.

2. Deniz Yatırım – XAUUSD Altın Yorumu

Yeni bir yükseliş hareketi başlayabilir.

FOMC tutanakları sonrasında ABD 10 yıllık tahvil getirilerinin 2.25 seviyesine gerilemesi altın’da yukarı yönlü hareketleri destekledi. Yukarı yönlü hareketlerde son bir haftada iki defa test edilmesine rağmen aşılamayan Nisan/Mayıs düşüş hareketinin %61.8 düzeltmesi olan 1264 seviyesi direnç oluşturmayı sürdürüyor.

1264 seviyesinin aşılması durumunda 17 Nisan zirvesi olan 1295 seviyesine doğru yeni bir yükseliş hareketi başlayabilir. 50 günlük üssel ortalamasının 200 günlük ortalamasını yukarı yönlü kesmesi yukarı yönlü eğilimi destekliyor.

Olası aşağı yönlü hareketlerde 50 günlük ortalaması 1254 seviyesi 200 günlük ortalamasını oluşturan 1244 öncesindeki en yakın destek noktasını oluşturuyor.

Şeker Yatırım – XAUUSD Altın Yorumu

Tutanaklardan sonra günün en yüksek seviyesi olan 1258’e çıkan sarı metal, yeni güne de alıcılı başladı. 25 barlık ortalaması olan 1254 üzerindeki yükselişlerinde ons altında 1263 ve 1270 seviyeleri hedeflenebilir.

1254 seviyesinin aşağısında tutunması durumunda ise 1246 ve 1235 desteklerine kadar geri çekilmeler olabilir.

Demişler...

Bakalım haftalık kapanış nasıl olacak.

3. 1270 i görüp kanal içerisinde 1255 lere doğru geri çekilip tekrar yukarı doğru devam edecek gibi.
    1270- 1288 i geçerse 1337 ye kadar gidebilir.
    Geçmişi oku geleceğe yön ver.Yazdıklarım yatırım ve siyasi tavsiye değildir.
    Var mısın ki yok olmaktan korkuyorsun demiş bilge bir adam.

4. su an doviz.com sitesine bakinca, gram altin 144,2488 TL olarak gösteriyor.
    Diyelim ki yarin sabah, ben kuyumcuya gittigimde altin 145,0000 TL oldu ve kuyumcudan külce altin alacagim...
    kuyumcu 1gr altini 145, 10gr altini 1450, 100gr altini 14500 TL'den mi satacak bana? yoksa üzerine ne kadar koyacak?

kuyumcudan alacagim gram ve külce altinlarin fiyatinda az da olsa belli bir standart var mi? yoksa kuyumcudan kuyumcuya degisebiliyor mu?

ayrica kuyumcu bana büyük ihtimal 995'lik altin verecektir... doviz.com'daki fiye 999'luk icin degil mi?

altin alirken nelere dikkat edilmesi gerekiyor?

5.  Alıntı Originally Posted by Patates Yazıyı Oku
    su an doviz.com sitesine bakinca, gram altin 144,2488 TL olarak gösteriyor.
    Diyelim ki yarin sabah, ben kuyumcuya gittigimde altin 145,0000 TL oldu ve kuyumcudan külce altin alacagim...
    kuyumcu 1gr altini 145, 10gr altini 1450, 100gr altini 14500 TL'den mi satacak bana? yoksa üzerine ne kadar koyacak?

kuyumcudan alacagim gram ve külce altinlarin fiyatinda az da olsa belli bir standart var mi? yoksa kuyumcudan kuyumcuya degisebiliyor mu?

ayrica kuyumcu bana büyük ihtimal 995'lik altin verecektir... doviz.com'daki fiye 999'luk icin degil mi?

Sn
    Patates sitede gördüğünüz 24 ayar altın fiyatıdır.. Kuyumcudan alacağınız ise 22 ayardır.. Fiyat hesaplaması formülü 24 ayar altın fiyatı / 995 çarpı 915 dir.. Kuyumcudan ortalama yüzde 2-3 ne tutturursa satar... Size tavsiye toptancı tarzı çalışan kuyumcu bulun.

6.  Alıntı Originally Posted by Sercanhan Yazıyı Oku
    Sn
    Patates sitede gördüğünüz 24 ayar altın fiyatıdır.. Kuyumcudan alacağınız ise 22 ayardır.. Fiyat hesaplaması formülü 24 ayar altın fiyatı / 995 çarpı 915 dir.. Kuyumcudan ortalama yüzde 2-3 ne tutturursa satar... Size tavsiye toptancı tarzı çalışan kuyumcu bulun.
    benim bildiğim iar ın sattığı, 995 ve 999 milyem altınlar 24 ayar? hatta benim bildiğim demeyeyim, istanbul altın afinerisinin sattığı külçe altınlar 24 ayardır.

7.  Alıntı Originally Posted by Patates Yazıyı Oku
    su an doviz.com sitesine bakinca, gram altin 144,2488 TL olarak gösteriyor.

önce buradan fiyat bakın, yönlendirici olur.

https://www.gramaltin.com/yirmidort-ayar-gram-altin

8.  Alıntı Originally Posted by bitpire Yazıyı Oku
    önce buradan fiyat bakın, yönlendirici olur.

https://www.gramaltin.com/yirmidort-ayar-gram-altin
    cok pahali... kuyumcu grami 144'ten veriyordu bugün... bu sayfada 154... arada gram basina 10 lira var

Sayfa 11/35 İlkİlk ... 91011121321 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •