Sayfa 12/35 İlkİlk ... 2101112131422 ... SonSon
Arama sonucu : 277 madde; 89 - 96 arası.

Konu: Gram altın, ons altın, altın fonları

1.  Alıntı Originally Posted by Patates Yazıyı Oku
    cok pahali... kuyumcu grami 144'ten veriyordu bugün... bu sayfada 154... arada gram basina 10 lira var
    iyiymiş. demek ki kuyumcular hep beni dürtüyor demek ki, bu siteden daha yüksek fiyat aldığım çok oldu
    24 ayar 995 milyem mi? 22 ayar külçeler de var.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    GÜNEŞE ATEŞ EDENLERİN DİYARI
    Gönderi
    1,150
    tutarmı

KUMARI HER ZAMAN OYNATAN KAZANIR ! KAZANMANIN ANAHTARI iSE MASADAN ZAMANINDA KALKMAK İLE MÜMKÜNDÜR !!!

Altın çok önemli dirence geldi

Değerli metal yatırımcıları 2011 yılından bu yana düzenli kaybedenler listesinde ilk sıraları kimseye kaptırmıyorlar. 2011 yılını hatırlıyorum biz de sürekli altın fonu kuruluyordu ve bu fonlara yatırımcı ilgisi muazzamdı. Şimdilerde altın fonlarında toplam 11 kıymetli maden yatırım fonunda yaklaşık 400 milyon TL yatırım mevcut. Altına olan genel ilgi bizim piyasamızda bir hayli azaldı.
    Aşağıdaki grafikte Altın / DXY gösterdim. Tüm zamanların en önemli direncine gelmiş olabiliriz. Altının ne yapacağı burada çok büyük önem kazanıyor. Altın yatırımcısı nihayet gülmeye başlayacak mı?

Altında son 5 yılda yukarı denemeler hep düzeltme olarak kaldı. Şimdi farklı olabilir. Altını merkez bankaları hiç ama hiç sevmiyorlar ve yükselişinin politikalarda başarısızlık olarak yorumlanacağına inanıyorlar. Bu çerçevede altın üzerinde dehşet bir baskı var. ABD faizi yükselecek diye düşen altın fiyatları faizler gerilediğinde dahi yukarı gidemedi.
    Belki biraz çılgınlık olacak ama altın alternatifi gibi gündeme gelen dijital para Bitcoin değerlenmesine bakınca altın yatırımcıları ne kadar hayıflanıyor bilemiyorum. Belki de bu yükselişin birazı değerli metal kompleksine uğrayabilir:

Bitcoin genelde merkez bankalarının müdahalelerinden uzak, bu yüzden ciddi değerlendi. Devam eder mi bilmiyorum. Altında benzer parabolik yükseliş olsaydı kriz geliyor manşetleri her yeri süslerdi.
    Altın / DXY oranı izleme alanımızda olmalı. FED bu ay faiz artıracak, beklentiler neredeyse %100. Bununla birlikte seri faiz artışı olmayacağı beklentisi de iyice arttı. Eğer FED beklendiği gibi seri faiz artışı yapmayacağı sinyali verirse altın 6 sönük yılın sonunda parlamaya başlayabilir.

http://www.borsagundem.com/yazarlar/...yazisi/1203191
    YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgisi ve yorumlar Kişiseldir. Yatırım Tavsiyesi Değildir...

4.  Alıntı Originally Posted by Osman Bey Yazıyı Oku
    Altın çok önemli dirence geldi

Değerli metal yatırımcıları 2011 yılından bu yana düzenli kaybedenler listesinde ilk sıraları kimseye kaptırmıyorlar. 2011 yılını hatırlıyorum biz de sürekli altın fonu kuruluyordu ve bu fonlara yatırımcı ilgisi muazzamdı. Şimdilerde altın fonlarında toplam 11 kıymetli maden yatırım fonunda yaklaşık 400 milyon TL yatırım mevcut. Altına olan genel ilgi bizim piyasamızda bir hayli azaldı.
    Aşağıdaki grafikte Altın / DXY gösterdim. Tüm zamanların en önemli direncine gelmiş olabiliriz. Altının ne yapacağı burada çok büyük önem kazanıyor. Altın yatırımcısı nihayet gülmeye başlayacak mı?

Altında son 5 yılda yukarı denemeler hep düzeltme olarak kaldı. Şimdi farklı olabilir. Altını merkez bankaları hiç ama hiç sevmiyorlar ve yükselişinin politikalarda başarısızlık olarak yorumlanacağına inanıyorlar. Bu çerçevede altın üzerinde dehşet bir baskı var. ABD faizi yükselecek diye düşen altın fiyatları faizler gerilediğinde dahi yukarı gidemedi.
    Belki biraz çılgınlık olacak ama altın alternatifi gibi gündeme gelen dijital para Bitcoin değerlenmesine bakınca altın yatırımcıları ne kadar hayıflanıyor bilemiyorum. Belki de bu yükselişin birazı değerli metal kompleksine uğrayabilir:

Bitcoin genelde merkez bankalarının müdahalelerinden uzak, bu yüzden ciddi değerlendi. Devam eder mi bilmiyorum. Altında benzer parabolik yükseliş olsaydı kriz geliyor manşetleri her yeri süslerdi.
    Altın / DXY oranı izleme alanımızda olmalı. FED bu ay faiz artıracak, beklentiler neredeyse %100. Bununla birlikte seri faiz artışı olmayacağı beklentisi de iyice arttı. Eğer FED beklendiği gibi seri faiz artışı yapmayacağı sinyali verirse altın 6 sönük yılın sonunda parlamaya başlayabilir.

http://www.borsagundem.com/yazarlar/...yazisi/1203191
    Mükemmel bi özet..ama ilk 2 sene geçtimi insan alışıyor..ama bi gerçek altın uzun vadede hep kaybettirir.4 senede yüzde 80 kazandım..konut 3 5 e katladı. Boş bi yatırım aracı keşke kurtulabilsem..kısa vade vurkaçlar dışında sakın uzun vadeli düşünmeyin paranız erir gider bizim gibi..2011 Eylül 108 den alanları düşünemiyorum alım güçleri yüzde 70 azalmıştır..

Biriside şöyle demiş:

If You Don’t Own Gold, You Know Neither History Nor Economics..

6. Hem dolar hem ons çift taraflı geçirdikleri bu zamanda yeni arkadaşların dökülmemesi için sağlam psikoloji ister.. 3 lira yükselsin sanki yüzde yüz gitti gibi algı yaratılıp size sattırdıkları gibi...şansınız varsa uzun vadede banka mevduatı kadar anca kazandırır sonuç değişmez

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    GÜNEŞE ATEŞ EDENLERİN DİYARI
    Gönderi
    1,150

Umarım alımların devamı gelir.
    KUMARI HER ZAMAN OYNATAN KAZANIR ! KAZANMANIN ANAHTARI iSE MASADAN ZAMANINDA KALKMAK İLE MÜMKÜNDÜR !!!

Sayfa 12/35 İlkİlk ... 2101112131422 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •